Šta je novo?

NetNet - Nis

Da oni tebe nisu gurnuli na neki nat server? Vidi koja ti je wan ip adresa. Mada ni sa tim nisam imao problema lično.
 
Na to sam prvo i pomislio cak sam im i ukazao na problem da je moguce nat da pravi problem ali oni misle da nije. Specificno u igri GTA se moze videti u opcijama, NAT pise moderate a trebalo bi da bude open, ili bar da otvore portove. I privatna ip adresa se razlikuje od lokalne ip adrese. Lokalna ip je 192.168.0.100 a meni pise da je 172.19.nesto a wan adresa je nesto na 32. pocinje ne znam tacno ali imam screenshot iz igre ako nesto znaci mogu da postavim.
 
@kolynos

Jedini problemi koje sam imao za dugi niz godina koriscenja NetNet-a (sad mislim da ima i 7-8 godina kako koristim) su bili zbog NAT-a.

Pozovi ih i zamoli da te prebace na javnu dinamicku adresu (i kazi da zelis tako da probas da resis probleme koje imas, ako te pitaju zasto).
 
jeste ovo je nat 172 je privatni opseg.
Dobro @ivanbass1 Kaze vidi sa njima ako mogu da ti daju javnu dinamicku.
 
NetNet korisnici, kakvi su vam utisci? Razmišljam se o prelasku sa Exe-Neta (tj. Supernove). Imaju identične brzine interneta i cene, što i baš nije sjajno. Nadao sam se nižom cenom/većom brzinom.
 
Ja sam skoro deceniju kod njih, i dalje bez problema. Sajt im nije nista specijalno, dugo nisu povecavali brzine, ali sve radi kako treba i podrska uvek fina i korektna.
 
Kod NetNeta mozes (verovatno ces) da popijes NAT, sto kod Exe-a jos uvek nije moguce, bar za sada. @ivanbass1 kaze da je moguce da ih zamolis da te skinu sa nata, ali kako to zaista funkcionise u praksi ne znam. Ako ne, 500din ti je doplata za staticku javnu adresu ukoliko ti je bitna.
 
I ja se razmisljam da uzmem NetNet ali me CGNAT blokira. Da li se zna ko je nadprovajder NetNet-u (mts, SBB ili neko treci)?
 
Da li je neko probao EON (standardni, u mrezi a ne EON Van Mreze) na NetNet-u? Da li rade svi kanali ili ih blokiraju (sport klub, nova s, n1)? Na Exenet trenutno sve radi ali npr. na mts ne rade.
 
Meni radi normalno, vec 3 godine. Samo kuburio sa njihovim aplikacijama...
 
Šta taj NAT može da izazove od problema? Exe-net imam problem sa pingom u večernjim satima. Samo bih da ga se rešim.

I jel znate nekog da koristi Orionov GPON Light internet (antena na krovu koja se kači na optički internet)? Dvoumim se između toga i NetNetove optike.
 
Samo optika do kuce, nikakve bezicne spoljne antene, bakarni kablovi i ostale gluposti. 2022 godina je.
 
Šta taj NAT može da izazove od problema? Exe-net imam problem sa pingom u večernjim satima. Samo bih da ga se rešim.

I jel znate nekog da koristi Orionov GPON Light internet (antena na krovu koja se kači na optički internet)? Dvoumim se između toga i NetNetove optike.
Orion i cak optiku do kuce zaboravi u Nisu. Ako ti nesto znaci od komsije koji je uveo pre 2-3 meseca samo ovo me pita na dve tri nedelje - Koja ti bese sifra, trenutno mi ne radi net...
Za NAT ne znam, ako je blacklistovana javna IP non stop na nekim sajtovima moras da unosis captcha, ne mozes seed torrenta, mozes negde da popijes ban (Steam i tako to, meni iz Blizzarda slali mail pre par godina). Meni ne smeta, cak su i za torrente otvoreni portovi, ali morao sam skoro da ih molim da me stave na neku javnu dinamicku jer nisam mogao da se kacim na firmin VPN posto radim od kuce, non stop neki problemi i bes razularenih sefova, pa admini probaju whitelist, sutradan isti djavo... Znaci, iskljucivo zbog posla u mom slucaju, ranije sam isto bio s vremena na vreme iza NAT-a, ali nikad nikakvih problema nisam imao.
 
Pozdrav, jel ima neko tacan spisak kanala po paketima za NetNet?
 
Hvala. Ako neko ima apdejtovanu istu neka posalje.
Kako ste zadovoljni uslugom interneta?
 
Da kucnem u drvo, nikad boljeg provajdera nisam imao. 5-6 godina sam kod njih, ne secam se da je ikada bio neki ozbiljniji prekid ili da je ikada usporio. Televiziju retko gledam, jedino ponekad prikacim kabl za Arenu za LS. Barem kod mene u Durlanu, surak uzeo pre 2 godine na Bubnju, isto nema problema. Za ovih 5-6 godina nisam uspeo da ubedim komsije da predju na Net-net (jedini sam u zgradi), ali su zato za ovo vreme dok sam kod Net neta promenili mts, supernovu, exe-net i evo sad kukaju na Orion naredne 2 godine... Procesljaj temu, mozda kod nekog nije radio kako treba na nekoj lokaciji.
 
Pozdrav, da li bi neko ko koristi Netnet televiziju mogao da napiše koji su parametri za skeniranje digitalnih kanala - frekvencije, modulacija, symbol rate, network id?
Hvala unapred.
 
@durlancity

Ja sam sigurno 10 godina kod njih vec. Dobri su bas sto se neta tice. Izgoreo autobus u Niskoj Banji, spalio kablove za net, u roku od 2-4 sata su resili i proradio je. Cesto po gradu vidim njihovo vozilo.
 
Da kucnem u drvo, nikad boljeg provajdera nisam imao. 5-6 godina sam kod njih, ne secam se da je ikada bio neki ozbiljniji prekid ili da je ikada usporio. Televiziju retko gledam, jedino ponekad prikacim kabl za Arenu za LS. Barem kod mene u Durlanu, surak uzeo pre 2 godine na Bubnju, isto nema problema. Za ovih 5-6 godina nisam uspeo da ubedim komsije da predju na Net-net (jedini sam u zgradi), ali su zato za ovo vreme dok sam kod Net neta promenili mts, supernovu, exe-net i evo sad kukaju na Orion naredne 2 godine... Procesljaj temu, mozda kod nekog nije radio kako treba na nekoj lokaciji.
Hvala, cesto ih vidjam i kod mene na Trosarini. Drug mi rece za njih, kaze bio na Jotelu i MTS-u pre toga. Ovi sad mu ko spas dodju. Nego jel nude N1, Superstar, Cinestar, HBO i premotavanje TV kanala, kao i aplikaciju za gledanje na telefonu/TV-u?
 
Ne nude EON.
 
  • Like
Reagovanja: a24
Када сам једном приликом пре год-две био до њих да погледам понуду нису хтели да ми покажу тачан списак канала већ реците шта вас интересује а ми ћемо вам рећи да ли имамо тај канал у понуди. Били су недоречени око уређаја и премотавања а нису нудили никакве погодности за прелазак код њих. Надам се да су се неке ствари промениле.
 
Čime li se vi odusevljavate sa NetNet-om?! Uveo sam njihovu ksblovsku u vikendici, ne valja ni dve pare. Net je ok, ker je optika, ali kanali UZAS! Nema maltene nista od hd kanala, kompresovani kanali, ocigledno preuzimaju od nekog. Pikselizacija. Dupli kanali. Ma uzas.
 
Verovatno zato sto niko od nas i ne gleda kanale. Ja licno ne znam ni jednu mladju osobu koja gleda TV kanale.
 
Pričamo ti godinama na onoj drugoj temi da niko ne može da se poredi sa onim drugim provajderom niti TV kvalitetom, ali ti ne možeš da shvatiš. Premotavanje i premium (doplatni) kanali te samo zanimaju. Drago mi je iskreno da si najzad uzeo "bolje". :)
 
И нема шта паметно да се гледа на великој већини канала...
 
Nazad
Vrh Dno