Šta je novo?

NetNet - Nis

Po uvidu u BGP, NetNet trenutno koristi sledece adrese:

37.220.64.x
37.220.65.x
37.220.66.x
37.220.67.x
37.220.68.x
37.220.69.x
37.220.70.x
37.220.71.x
37.220.72.x
37.220.73.x
37.220.74.x
37.220.75.x
37.220.76.x
37.220.77.x
37.220.78.x
37.220.79.x
80.243.232.x
80.243.233.x
80.243.234.x
80.243.235.x
109.106.224.x
193.221.196.x
193.221.197.x
193.221.198.x
193.221.199.x

Ako neko sa netneta ima adresu van ovih, nek napise.
 
Annotation 2020-09-09 133327.png
Evo opet. Ne radi internet nikako.
Netnet provajder.
 
Tv signal se gubi a internet se koci i kada se meri brzina pise da sam na exe net.
 
Zvao sam ih danas, kazu problem sa SBBom, moguce i ovo rutiranje da je do njih.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Kaze mi drugar da mu iz net neta nudili EON da uzme preko njih. Ja mu rekao da sigurno nije dobro razumeo. Medjutim on me ubedjuje da Net Net nudi EON.

Da li je to moguce, da li zna neko?
 
Dodati novi kanali koji su preslikani od supernove,koliko se doplacuje dodatna usluga 7 dana unazad i pitanje je vremena kada ce i ovo da preuzme supernova.
 
Ja koliko znam NetNet jos nemu uslugu 7 dana unazad, a vec 4 god sam kod njih
 
Pustili su uslugu 7 dana unazad koju naplacuju 390 rsd kao i dodatni box,procitaj na info kanalu.
 
Jel moze neko da napiše utiske u zadnjih mesec dva za tv i net? Izgleda da sam osuđujen na njih jer exe net ne daje nikakve pogodnosti za produženje ugovora.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Jel moze neko da napiše utiske u zadnjih mesec dva za tv i net? Izgleda da sam osuđujen na njih jer exe net ne daje nikakve pogodnosti za produženje ugovora.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Net radi super, nema prekide, isporucuju vecu brzinu nego sto treba po paketu, a za tv nisu nesto, nemaju veliki izbor HD kanala i ja mislim da su od skoro uveli onaj stb za vracanje unazad, ali ja to nemam
Moj paket optika duo 3 250/80

10552842248.png
 
Poslednja izmena:
Sa netom nema problema, niko od prijatelja/rodbine se ne zali (10+ ugovora), televiziju majka gleda i ne zali se ali ona gleda 4-5 kanala.
 
Optika radi super,tv kanali se stalno menjaju,meni su dali godinu dana gratis u novoj zgradi,ne daju risivere i telefone,kanali su preslikani od supernove,mozda ce i ovo od sledece godine da bude supernova.
 
Hvala na komentarima, internet je za mene, majka uzima TV na kojoj bi gledala 4 kanala koje oni kažu a imaju (mada AXN nisma video na spisku) za sad mi se ovo najviše isplati s obzirom da Telekom nema fiber ovde gde sam ja, jedino me nervira sto nemaju telefon u paketu pa sam moram da guglam gde je najjeftiniji fiksni jer mi se ne plaća više 700 dinara kod telekoma.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Uzmes posebno telefon za 360rsd 100 minuta i poseban racun dobijas.
 
Inače rekli su mi da košta po 500 ili 1000 din da se priključi svaki dodatni tv.... Ja ih imam 3 ukupno znači za 2 bi morao da doplatim :/

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Koje STB uređaje daju za vraćanje 7 dana unazad ? Kakva su vam iskustva ?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ja koliko znam TeamNet iz NS drzi NetNet.
 
Koliko znam preuzeli su, pogledajte sajt totalno u stilu mts a kao i ExE Netov.
 
Kakva je situacija sto se televizije tice kod ovog operatera, da li su svi digitalni kanali kodirani, i postoji li analogna televizija jos uvek u ponudi kao sto je to navedeno na sajtu?
 
Kvalitet slike je na zadovoljavajućem nivou, nisam primetio razliku od drugih operatera što se tiče kvaliteta... lista kanala je sasvim solidna, manjkaju sa xxx kanalima , zapravo ih i nema sem Pinkovih. Nemaju premium kanale u ponudi , HBO - Cinemaniu - Cinemax... naravno ali su svi ostali otključani . Imaju i analogne kanale i tu je izbor jako interesantan. Internet optika je bez pinga, laga, NAT-a i prekida zbog radova ili bar ja nisam premostio... Suma sumarum moje mišljenje je da je ovo OK
 
Internet im je prva liga :)
 
Serveri su im jako dobri, koristim netgraph u igrama , Ping i Loss packet su stvarno za veliku pohvalu ....
 
Pozdrav, ima li neko problema sa njihovim ruterima koje daju na upotrebu?
Ja konkretno mučim muku sa strimovanjem uveče iako mi speed-test pokazuje max brzine. Gledao ja film na Stremiu (BeeTVu, Popcornu, itd) ili skidao torent na SMART boxu, brzina bude katastrofa, tipa 100 Kbps!!! P2P protokoli ili šta li je, u totalnom rasulu. Isto na YT kad gledam klip pa ga ubrzavam, desi mi se da net skroz pukne. Promenili ruter nekom krš Tendom, više ne puca YT ali striming i dalje ne valja. Koristim 2 desktopa, 2 laptopa, 2 mobilna, tablet i SMART box...naravno ne odjednom, ali problemi su na svakom uređaju.

Čak, evo, ističe mi ugovor, razmišljam da li da pređem na Orion optiku koji mi za isti novac (1750) nudi do 1Gbps umesto NetNetovih 150Mbps...Čujem da uveče pada na oko 500Mbps, što je i dalje dosta više od 150Mbps...

Šta raditi...
 
Pozdrav, ima li neko problema sa njihovim ruterima koje daju na upotrebu?
Ja konkretno mučim muku sa strimovanjem uveče iako mi speed-test pokazuje max brzine. Gledao ja film na Stremiu (BeeTVu, Popcornu, itd) ili skidao torent na SMART boxu, brzina bude katastrofa, tipa 100 Kbps!!! P2P protokoli ili šta li je, u totalnom rasulu. Isto na YT kad gledam klip pa ga ubrzavam, desi mi se da net skroz pukne. Promenili ruter nekom krš Tendom, više ne puca YT ali striming i dalje ne valja. Koristim 2 desktopa, 2 laptopa, 2 mobilna, tablet i SMART box...naravno ne odjednom, ali problemi su na svakom uređaju.

Čak, evo, ističe mi ugovor, razmišljam da li da pređem na Orion optiku koji mi za isti novac (1750) nudi do 1Gbps umesto NetNetovih 150Mbps...Čujem da uveče pada na oko 500Mbps, što je i dalje dosta više od 150Mbps...

Šta raditi...
Imam ja tendu, ali nemam tih problema. Bilo je pucanje prošlog meseca, nekih barem 20 puta svakog jutra na par sekundi, sada je ok.
Orion u Nišu ti ne bih baš preporučio, to pa tek ne radi.
 
Nemojte da koristite kante od rutera koje proizvodjaci daju uz svoje pakete i nece biti problema :D
 
Jel ima jos neko ovakvih problema sa Net net-om?
Pre dve nedelje sam presao na Net net sa Exe-net i nikada nisam imao ovakve probleme kod exe-net.
Od kada sam presao kod Net net stalno imam problema sa stabilnost konekcije ali nije ono tipa da nestane internet pa ga nema po par minuta ili sati vec iritantna nestabilnost u konekciji koja cini da se desavaju sitne greske u konekciji, i ne znam sta mi je raditi posto koliko god da im je ljubazna podrska ni oni ne znaju da rese.
Ovde u kuci imam i programera/administratora, i gamera/streamera i ovo nam bukvalno onemogucava stabilan rad i koriscenje interneta. Stalno puca konekcija preko VNC-a, diskonektuje sa FTP-a pritom ne nestaje internet, dovoljno je samo da se konektujem na FTP ponovo i nastavlja. Ali mnogo vise je primetno kada se igraju igre online ili stream-uje. Preko Twitch-a je nemoguce strimovati posto na manje od sat vremena se prekine stream, u online sesijama u igrama stalno ima problema pri konekciji sa drugim igracima, ili izbaci iz sesije ili se desavaju greske, ne moze da snimi progres itd...
Prvo su mislili da je ruter, posto sam im trazio da mi daju neki gigabitni jer sam prethodno imao gigabitnu konekciju izmedju racunara, dali su mi neki huawei, pa su posle dosli i probali drugi huawei ali taj nije mogao da uhvati signal, pa su mi stavili tendu onu skakljavu koja se povezuje preko lan kabla a ne optike direkt i koristi bridz i zapravo od tada imam jos vecih problema u igricama. Jel moguce da im je los signal optike pa pravi probleme? Ne znam sta mi je raditi osim ako ne rese da trazim drugog provajdera a jedino je jotel ostao u opticaju.

Edit: A da nesto sto je najsmesnije ili najcudnije, znate one igrice na mobilnim telefonima sto traze da odgledade reklamu kako bi dobili neki bonus, preko net neta je nemoguce da ucita reklamu, a onda se povezem mobilnim na komsijin internet i odmah ucita reklamu bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno