Šta je novo?

NetNet - Nis

@Zekovic

U sta da kucam, u vazduh? :D

@calexx

Nije. Nije ni 192.168.0.1, ni 192.168.1.1. Pricao sam i sa njima vise puta, rekli su mi da ne mogu da mu pristupim nikako.
 
Па ваљда не набадаш адресе. Који ти је gateway?
 
Nema veze koji je gateway kad kucas nece da ga otvori i kaze ovaj sajt nije dostupan

Ponovo su povecane brzine, sta im bi, treci put ove god :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Exenet i netnet kao da drze muz i zena. :D

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Брат и сестра? Свеједно, добро је да је овако јер кад онај други прати повећање, први неће тек тако да одустане и врати, као што видим да су неки радили.

А сада је ред да и НетНет нешто оправи па да га ЕхеНет испрати. ;)
 
Само нека се кољу, мени супер! Ускоро 1Гбит/с има да буде 1000дин!!!
 
Nema N1 na kablovskoj?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Dobio danas od njih 5GHz ruter, samo sto su stigli, isto Huawei ali je mrcina, daleko bolje pokriva i sa 2.4GHz signalom :)
 
Чудно да Арене нису ХД, ваљда прате брата (или сестру) фирму која има то. Да ли су бар РТС у ХД?

Који Huawei?
 
Huawei EchoLife HG8245Q2.

Ne mogu da mu pristupim kao ni proslom..
 
Poslednja izmena:
Nakon prelaska na >100Mbps paket sam trazio bolji ruter jer je stari ogranicavao na 100. Tad su zamenili stari sa prethodnim Huawei.

Onda sam pitao vise puta da li imaju 5GHz, rekli su da ce zameniti kad budu dobili, kao sto su i uradili :)
 
Kad su povecali brzine ja sam dobio huawei hg8245h, e sad me interesuje koja je razlika sa tim sto si ti dobio, meni je sa ovim brzina i ping full a wifi mi odlicno radi, da im trazim i ja taj novi ili ne, sta mi ti preporucujes posto nisam upucen u to 2.4GHz i 5Ghz :D
Tacnije sta dobijam ako zamenim prosli za taj novi?
 
Poslednja izmena:
Ако ти ради, не мењај. Wifi на 5GHz се узима када ти је околина загушена и убија ти брзину на 2,4 а ако ти добро ради, не играј се. Скоро сам гледао и једини у околини са 5GHz сам ја док са 2,5 има гомила. Не помаже ми превише јер ми ни лаптоп није неки па се не слажу најбоље.
 
5GHz daje bolje brzine, neki uredjaji nemaju velike brzine na 2.4GHz, meni je telefon na 2.4GHz ogranicen na 72Mbps, a imam 170/60 konekciju..
 
Proveri da li podrzava 5GHz, koji je model telefona?
 
5GHz daje bolje brzine, neki uredjaji nemaju velike brzine na 2.4GHz, meni je telefon na 2.4GHz ogranicen na 72Mbps, a imam 170/60 konekciju..
Написао је да му wifi одлично ради, зато сам рекао да не мења. Ако није тако, онда друга прича. Мој телефон не прелази ~90 али и не очекујем много од њега, ипак није АС. А и шта ће ми више кад погледам ове са xDSL који се муче. ;)
 
P10 Lite bi trebalo da podrzava 5GHz.
 
Ne treba očekivati čuda od mobilnih telefona. Ti Lite modeli i većina midrange telefona imaju samo 1x1, tj ne podržavaju MIMO tehnologiju. Zato na 2.4GHz uz N standard sve i da hoćete više od 40-45Mbps na takvim telefonima nećete videti na wifi.

5GHz uz ac standard može 1.33 (zbog novog standarda) x2 ili x4 (zbog širine kanala) - što znači ili do 120 (za 40MHz širinu kanala) ili do 240 (za 80MHz širinu kanala). Da telefon ima bar 2x2 MIMO, moglo bi sve to x2 (i na 2.4 i na 5GHz).
 
Moj Redmi Note 5 hvata 433Mbps na 5GHz, na ovom ruteru.

Videcu koliko ce hvatati kad stigne Mi Router 3g koji pusta 867Mbps na 5GHz.
 
Poslednja izmena:
To što piše rate 433Mbps znači da je izabrao mod MCS9 na 1x1 i na širini kanala 80MHz + Short Guard Interval.
U praksi kad na telefonu piše 72Mbps (na 802.11n 20MHz MCS 7 + SGI) realan protok je oko 45Mbps.

To bi značilo da gore pomenuti signaling rate od 433Mbps realno može da progura oko 270Mbps. I to je apsolutna gornja granica za telefon sa 1x1ac standardom. Možeš da kupiš kakav hoćeš ruter i da imaš kakav hoćeš internet, veću brzinu od 270Mbps na takvom telefonu nećeš videti.

Džaba Mi Router koji podržava 867Mbps signaling rate (to je 433*2) odnosno 433Mbps uz 2x2 MIMO. Ali tu brzinu ćeš videti samo ukolko i AP i klijent podržavaju 2x2MIMO. Realan protok na takvom wireless linku može da dostigne 270*2=540Mbps.


Offtopic:
Ipak ne razumem zašto je nekome na telefonu bitno da li ima 40, 100, 270, 540Mbps osim ako ne kopirate kroz wireless 1080 ili 4k video koji ste snimili.

Ja trenutno koristim Mi A2, imam 200+ Mbps internet, imam samo 2.4GHz 3x3n AP (koji može i preko 120Mbps na mom mac miniju i laptopu), ali na telefonu zbog 1x1 (1 antena za wifi) ne može preko 45Mbps. Meni to lično uopšte ne smeta, sad možda drugi imaju drugačije potrebe. Na desktopu i laptopu kroz kabl imam punu brzinu, na NAS mašini imam i bonding 4x1Gbps na pametnom switchu (da ne idemo u offtopic), a wifi je tu da ga ima.
 
Bolji ruter sam uzeo da bih bolje pokrio kucu, uzeo po dosta jeftinoj ceni(33$ router 3G sa sve postarinom), a i da bih mogao da pristupim ruteru jer ovim njihovim ne mogu. Mogao sam da razvlacim kablove, ali ovo zavrsava posao i bezbolnije je.

Takodje, korisno bi mi bilo da podesavam ruter preko aplikacije, da mogu da vidim koliko se uredjaja konektuje, da ogranicim neke od njih, nad ovim sto oni daju nemam apsolutno nikakvu kontrolu, sto mi ne odgovara.

Kod telefona me nerviralo sto sporo skida aplikacije sa Google Play(nije pravilo problem, ali me kopkalo :D), izvlacio je oko 50Mbps sto je vise nego tri puta sporije od paketa.
 
Poslednja izmena:
Ma necu nista da cackam kad lepo radi, vise sam na komp nego na mob tako da nije mi bitna brzina za wifi :D
 
Ја се зато и не трудим да подесим да лаптоп и мобилни имају неке веће брзине, за оно што је потребно је сасвим довољно и ово. Некима је битно да извуку максимум, мени да све ради.
 
Ako moze da mi se javi clan sa kojim sam krajem prosle godine otisao za akciju mesec dana besplatno ako se dovede novi korisnik, ako slucajno prati temu, poruke iz inboxa sam brisao vise puta od tada, a ne secam se korisnicnog imena.

Hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno