Šta je novo?

NetNet - Nis

Zanima me da li je za gledanje kanala na tv potreban poseban box?
 
Evo koga interesuje u vezi kanala, ima 190 digitalnih kanala, 70 analognih kanala i 10 radio stanica
Radio stanice:Yu Planet Radio, Radio Antenne Bayern, Radio S, Radio Kalman, Banker radio, Belle Amie radio, TDI radio, Play radio, Radio Beograd 1, Radio BUM
Ima sve Pinkove kanale
HD Kanali: RTS HD, Hayat HD, AL Jazeera Balkans, Russia Today HD, Russia Today Documentary HD, MTV Live HD, Supertennis HD, KBS World HD, Das Erste HD
Domaci kanali: RTS1, RTS2, RTS3, Pink, Pink2, Pink3, Prva, Q2TV, Prva Plus, Happy, RTV1, RTV2, Studio B, Nova TV, HRT1,2,3,4 ,OBN, RTRS, RTRS Plus, Hayat Plus, Duga, BN TV, Hayat Plus, Lov i Ribolov, Srpska naucna televizija
Strani kanali: Discovery, National Geographic, National Geographic WILD, Animal Planet, Visiat Nature, Visiat History, Visiat Explore, History, CBS Reality, Travel, RTL, ID Xtra, DaVinci Learning, Russia 24, RTL Planeta,Food Network. Fine Living, Crime Investigation Network, CBS, Rai Uno, SLO1,2,3, France 24, Euronews, CNN, Sky News, TV E, BBC World News, DW TV, Canal 24, Arte, N24, DMAX TV, World Fashion Chanel
Filmski kanali: TLC, AXN, AMS, Cinemania, TV1000 Balkan, Fox, Fox Life, Fox Crime, Fox Movies
Muzicki kanali: DM SAT, BN Music, Hayat Music, Hayat FOLK TV, Bravo Music, The Voice, VH1, VH1 Clasic, MTV Adria, MTV Hits, MTV Rocks, MTV Dance, Magic TV, Balkanika, The Box
Deciji kanali: Minimax, Ultra, Nickelodeon, Nick Junior, Baby TV, Nick, JimJam
Sprostki kanali: SOS, Eurosport 1, Eurosport 2, Arena 1,2,3,4,5, Sportska TV
Lokalni kanali: Belle Amie, NTV, Zona Plus, KCN1,2,3, TV Trstenik, TV Leskovac, TV Hram, TV Laser, KA TV, TV Krusevac, Enter TV, MOSTNET, TV K-1, KCN Raska, TV Jedinstvo, TV Kurusmlija, TV PLus, TV Jefimija, TV Art, TV Melos, TV Vrnjacka Banja
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zovi tehnicku podrsku pa pitaj. I jos jedan drugar ima netnet, nisu povecali paket. Ceka, sutra ce da ih zove.
 
Zvao sam juce i onaj lik sto mi se javio ocigledno nema pojma kaze mi te brzine dobijaju samo novi korisnici, ja kolko znam kad sam bio kod jotela i starim i novim se povecava
Sigurno cekaju pa ce od maja meseca da puste te nove brzine
 
Poslednja izmena:
To je problem. Taj ruter ima:
1 10/100Mbps WAN Port
3 10/100Mbps LAN Ports

Dakle ni WAN ni LAN strana ne podržava brzine veće od 100Mbps. Moraš da zameniš ruter za neki koji ima gigabitne LAN i WAN portove.
 
To je samo maksimalna teoretski moguća brzina na wireless-u u idealnim uslovima. Tu brzinu możeš da postigneš ako nema drugih wireless mreža u komšiluku, i ako istovremeno vučeš sa 3 računara povezana na 3 različita LAN porta, pa u zbiru izađe 300Mbps u idealnom slučaju. Inače sa tim ruterom internet brzine veće od 100Mbps nećeš videti.

Kad uzmeš AC ruter na kom piše 1750Mbps - on obično ima LAN i WAN portove brzine 1000Mbps, što znači da je i njemu wireless (u zbiru) brži od LAN i WAN portova.

Pri kupovini obrati pažnju šta u specifikaciji piše za brzinu LAN i WAN portova, traži samo 10/100/1000Mbps nikako 10/100Mbps.
 
Hvala ti na objasnjenju :D
Zvao sam ih sad rekli su mi da cu da dobijem novi ruter za vece brzine tako da je to reseno
 
Dobio sam danas novi huawei ruter ne znam tacno koji model ali sad imam drugi problem na kompu moram da menjam mreznu karticu zato sto je stara i ne podrzava preko 100mb, jedno se sredi drugo iskrsne
 
Uzeh i ja 140/20, samo njihova oprema ne podrzava, probao sam i direktno u plocu(koja podrzava Gigabit ethernet).

Zamenice uskoro :)

@BoZa92

Kakva je pokrivenost Wi-Fi mreze sa tim Huawei uredjajem u odnosu na N301?
 
Poslednja izmena:
Jaci je signal s obzirom da je ruter postavljen skroz gore na tavanu gde je instalirana oprema, posto ne moze da ide direktno do sobe kao N301, vise sam nego zadovoljan
 
Poslednja izmena:
Има ли неког ко има само к интернет и СББ-ов D3i . Да ли су сви канали на које сте претплаћени доступни? Нема порука типа "овај канал није доступан преко ваше мреже"?
 
Moze li neko od korisnika da postavi spisak kanala koje imaju? Presao bih kod njih.
 
Cudno da niko od lokalnih provajdera (NetNet, Kopernikus, ExeNet, Jotel...) nema na sajtu kompletan spisak digitalnih kanala koje nude ?
A sto mislis zasto je to tako?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Једноставно ко дан... СББ прави монопол и уцењује остале провајдере. Запитајте се што ретко ко има Спорт Клуб, Топ канал, пикабоо...? А конкуренцију нико не контролише. Да смо у ЕУ другачије би било. Зашто ја морам да плаћам и д3и да би имао СББ-ове канале? Монопол, бато.. Најслађе паре.
 
Кад би Коперникус имао кориснике где СББ има исто кориснике, не би имао Спорт Клуб. Коперникус, Сат Тракт, Радијус Вектор, Пошта имају и сви имају јасно подељену мрежу међу собом... Шта је са осталих 150 у Србији ? Чист монопол. Ни Телеком Србија нема.

Чак и ови наведени немају доста канала које СББ има.
 
Znaci SBB je kriv sto ovi lokalni i regionalni provajderi nemaju zvanicno istaknut spisak kanala?
 
Verovatno valjaju odredjen broj kanala ,bez licence,kao mali provajderi kod mene,ne vidim drugi razlog.
 
Nazad
Vrh Dno