Šta je novo?

NetNet - Nis

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,115
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Posto se sve vise ljudi interesuje, otvaram temu da ne bismo vise pisali na drugim temama.

NetNet je jedan od dva provajdera koji drze optiku u Nisu( neka me neko ispravi ako postoji vise, mozda nisam u pravu), ja sa njima za ove 3 ipo godine imam samo pozitivna iskustva sto se tice interneta i korisnicke podrske. Prvi put da sam naisao na fine i strucne ljude u podrsci, a izmenjao sam mnogo provajdera. Takodje je brzina uglavnom uvek par Mbps preko deklarisane za download, par stotina Kbps za upload, time je osigurano da ne pada ispod deklarisane.

Opticki internet pukne jako jako retko, kod mene mislim da nije ni na mesecnom nivou, i kad pukne vrati se uvek za neki minut.

Trenutno postoje opcije za:

-Samo internet:

50/5 Mbps za 1490 na 24m, ili 1590 na 12m.

70/7 Mbps za 1990 na 24m, ili 2290 na 12m.

90/9 Mbps za 2450 na 24m, ili 2750 na 12m.

200/20 za 4190 na 24m ili 4550 na 12m.

-Samo televizija:

Ima vise paketa, najbolje na sajtu da se pogleda.

Sto se televizije tice, ne gledam toliko pa nisam merodavan, moji gledaju i nisu se zalili. Ako nekog interesuje za neki konkretni kanal kakva je slika ili nesto, neka pita, provericu.
Lista kanala je sata dostupna na sajtu.

-Internet+TV:

Naravno najisplativije kao kombinacija, konkretno paket 60/6 za 2280 dinara je po meni najbolji izbor. Ima i jeftinijih i skupljih paketa.

-Fiksni telefon:

Bice uskoro paketa i za fiksni telefon sa zadrzavanjem starog broja i trebalo bi da moze da se doda fiksni naknadno ako ste vec potpisali ugovor za Net/TV/Net+TV.


Takodje postoji akcija da se dobija mesec dana besplatno ako vas dovede neko ko je vec musterija kod njih, tako da ako imate nekog prijatelja/poznanika sa foruma koji ima ugovor sa njima, podjite sa njim i dobija se mesec dana besplatno za obe osobe.
Ako to nije slucaj, uvek mogu ja da podjem sa vama i da dobijemo po mesec dana gratis :D
 
Poslednja izmena:
Bas sad gledam njihovu ponudu i meni je najinteresantniji paket 50/5 + 5 upload booster. 1590+190 na godinu dana je bas povoljno. Ja trenutno dajem 1800 za 50/2 VDSL. Moracu da se malo raspitam da li moze optika da se dovede do moje kuce.
 
Rekli su mi da je optika stigla i do Niske banje, tako da predpostavljam da je maltene ceo grad pokriven.
 
Slobodno mogu poneti titulu za najslabijeg optičkog provajdera.
 
Zato sto drze(posluju u) samo jedan grad ili neki drugi razlog?
 
Poslednja izmena:
Brzine su im u rangu obicnog kablovskog operatera, a koriste optiku.... Verovatno je na to mislio...
 
A kolike to brzine treba da budu i koji je taj kablovski operater koji nudi 250Mb/s?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U Nisu nema boljih brzina od tih, mozda je u drugim gradovima bolje..
 
Вероватно сада Орион поставља нове мере па је 1000/100 као добро а 250/25 је ... бљак. ;) Не да овде нема бољих брзина него не верујем да неко други нуди више, осим поменутог Ориона.
Дајте неки пример.
Bas sad gledam njihovu ponudu i meni je najinteresantniji paket 50/5 + 5 upload booster. 1590+190 na godinu dana je bas povoljno.
Мислим да им је ту погрешно написано, није 190 него 590, све је у динар исто као код ехе-нета па је вероватно и ово.

Сада су ехе-нет и нет-нет цене изједначене али опет ехе има предност јер нуди FTTH док овај други нуди FTTB за зграде.
 
A kolike to brzine treba da budu i koji je taj kablovski operater koji nudi 250Mb/s?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Optika znači simetrija.Radijus vektor/Metro star ima na primer 50/50 za 1890 dinara.
Ove njihove ponude su 'ala' kablovsko koaksijalni provajder.
 
Skloni su tome da menjaju cene kako im se cefne,bio sam da uzmem jednu ponudu koja je bila u cenovniku i nisu mi dali vec su zahtevali da potpisem skuplji paket sto sam odbio,klosarski potpuno neprofesionalan odnos prema korisniku
 
Optika znači simetrija.Radijus vektor/Metro star ima na primer 50/50 za 1890 dinara.
Ove njihove ponude su 'ala' kablovsko koaksijalni provajder.

Kod nas ne znaci niti je potrebna velikoj vecini korisnika tako da je i ovo sto imamo super.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ni čudo što imamo najslabiji uploud u evropi kada tako razmišljamo.
 
Izgleda da i nemci tako razmisljaju,kada imaju iste ponude...
 
Pa ima neki upload booster za 190 din 5Mbps, ne znam ni ja doduse da li je greska i da je to 500-600 din..

Za prosecnog korisnika(koji ne uploaduje klipove na youtube svaki dan) je upload od 5-10Mbps sasvim dovoljan.

Normalno da bi bolje bilo da je veci upload.
 
Ako svi kažu da im simetrija nije potrebna, onda će se provajderi tako i ponašati,umesto da za isti novac dobijete 50/50 ,vi ste srećni sa 50/2.Nije tu samo YT,cloud je bukvalno svakome bitan ,ako ništa drugo bar kao rezerva za slike i tome slično.Tu je i video nadzor.Uglavnom 50/50 po istoj ceni kao 50/2 tome treba da se teži.
 
Poslednja izmena:
Što se toga tiče apsolutno si u pravu. Nego tu ima i ono da će 1% nas da uzme simetričan zbog cene.
 
Nije ni čudo što imamo najslabiji uploud u evropi kada tako razmišljamo.

Pa da je najslabiji bas i nije al da imamo pakete ko sto imaju norvezani i ostali to slabije. Ko ce da ti obezbedi takve pakete ovi sitni boranija provajderi. Ponudice ti lupam 50/2 a ako ti treba dodatni upload naplatice ti lepo i za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stvarno je smesno sto su apsolutno sve prekopirali sa exe-neta pocev od paketa preko dodataka do cene.

Treba da imaju bolju ponudu kako bi neko presao kod njih.
Ovako apsolutno ne vidim razlog zasto bi se neko majao s potpisima iznova za identicnu ponudu.
Toliko je isto da pomislis da je to Exe-netova sestrinska firma, a nije.

Jedina razlika je da Exe-Net ima peering samo sa Telekomom, dok Net-Net (Krajinac Komunikacije) ima peering sa SBB i Telenorom.
 
Pa da je najslabiji bas i nije al da imamo pakete ko sto imaju norvezani i ostali to slabije. Ko ce da ti obezbedi takve pakete ovi sitni boranija provajderi. Ponudice ti lupam 50/2 a ako ti treba dodatni upload naplatice ti lepo i za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nažalost boranija je ta koja nudi bolje pakete, jer su se monopolisti udružili pa od jačeg uplouda nema ništa.
Jedan krene da naplaćuje ip adresu,odmah drugi ide sa istom cenom.Jedan da jači upload ,odmah drugi urgira da ovaj stopira ponudu.
 
Kao neko ko ima vec Exe optiku i zadovoljan je, nema potrebe da se prelazi na ove pakete.

Grad je prepun ljudi koji su i dalje na kablovskom/adsl sto je apsolutna katastrofa.
Bio sam kod Telekoma, pa kod Beotela, pa kod SBB-a, pa kod Exe(preko antene tad) i jos neki verovatno izmedju, apsolutna katastrofa sve redom.

Ni blizu optike po pitanju stabilnosti, uptime, deklarisane brzine..

Mnogo posla imaju, mnogo ljudi dolazi sa "obicnog" interneta koji je ovde i dalje dosta zastupljen.

Za nekog ko sad potpisuje ugovor bih zasigurno otisao u NetNet, na osnovu mog iskustva sa podrskom drugih provajdera i sa njihovom podrskom.
Necu pisati konkretno, da ne ispadne da blatim nekog, ako ne budem morao.
 
Poslednja izmena:
Koaksijalac je đubre,Adsl nije loš,Vdsl je odličan a Optika je perfektna.
 
Poslednja izmena:
Nažalost boranija je ta koja nudi bolje pakete, jer su se monopolisti udružili pa od jačeg uplouda nema ništa.

Pa to im jedino preostaje da nude jeftinije i vece pakete, inace kako bi drugacije opstali.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao neko ko ima vec Exe optiku i zadovoljan je, nema potrebe da se prelazi na ove pakete.

Grad je prepun ljudi koji su i dalje na kablovskom/adsl sto je apsolutna katastrofa.
Bio sam kod Telekoma, pa kod Beotela, pa kod SBB-a, pa kod Exe(preko antene tad) i jos neki verovatno izmedju, apsolutna katastrofa sve redom.

Ni blizu optike po pitanju stabilnosti, uptime, deklarisane brzine..

Mnogo posla imaju, mnogo ljudi dolazi sa "obicnog" interneta koji je ovde i dalje dosta zastupljen.

Za nekog ko sad potpisuje ugovor bih zasigurno otisao u NetNet, na osnovu mog iskustva sa podrskom drugih provajdera i sa njihovom podrskom.
Necu pisati konkretno, da ne ispadne da blatim nekog, ako ne budem morao.

Optika je za razliku od kablovskog neta i adsl-a skoro krenula i nije u tolikoj meri dostupna ljudima ali se dosta prosirila.

Moram da se ne slozim sa tobom u vezi Telekomovog adsl-a jer ga imam vec 10 god i ne secam se da sam jedan jedini put imao prekid ili varijacije u brzini, osim kada su mi pustili paket koji linija nije mogla da izdrzi jer neko ko je trebao nije izvrsio proveru tehnickih mogucnosti a navodno kao jeste pa je bilo prekida ali je to reseno uz malo napinjanja s moje strane i tu su se pokazali malo vise neprofesionalni u par navrata. Imam na jos jednoj lokaciji vdsl i to radi bez ijedne falinke.

Sto se tice pouzdanosti, stabilnosti mislim da niko ne moze da parira telekomu, u sbb nisam nesto upucen, ali ipak su to daleko ozbiljnije firme u tehnickom smislu.

Sto se tice Net-Net-a komsije do mene i preko puta su uvele njihov net i tv, posmatrao sam dok su razvlacili kablove po ulicama, postavljali spojnice i opticke kutije, sve to deluje pedantno kao i kod korisnika, lepo su opremljeni, noviji vozni park sto valjda znaci da firma vodi racuna o svojim zaposlenima a nadam se i krajnjim korisnicima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potvrdjujem da upload booster +5 kosta 590 dinara, cena od 190 na sajtu je greska.
 
Gledam ih sada jake su to cene ja sam na vdsl ali centrala odmah pored zgrade i nemam ama bas nikakvih problema evo treca godina
 
6526038073.png


Dok cekam da me pozovu iz Exeneta...
 
Prijavio sam se za NetNet u sredu, u cetvrtak je dosla jedna ekipa i samo spustila kabli od bandere do kuce, a kao sutra (ponedeljak) dolaze da mi povezu u kuci.Sad me interesuje koje sve kanale imaju u toj digitalnoj ponudi posto tamo na sajtu ne moze da se vidi koji su to kanali samo pise da ima 70 analognih i preko 170 digitalna (da li ima HD kanala,HBO,BBC Earth, Lov ribilov i ostali kanali te vrste), i interesuje me kakva je slika posto vidim da je ping i brzina dobra po vasim speed testovima.
 
Prijavio sam se za NetNet u sredu, u cetvrtak je dosla jedna ekipa i samo spustila kabli od bandere do kuce, a kao sutra (ponedeljak) dolaze da mi povezu u kuci.Sad me interesuje koje sve kanale imaju u toj digitalnoj ponudi posto tamo na sajtu ne moze da se vidi koji su to kanali samo pise da ima 70 analognih i preko 170 digitalna (da li ima HD kanala,HBO,BBC Earth, Lov ribilov i ostali kanali te vrste), i interesuje me kakva je slika posto vidim da je ping i brzina dobra po vasim speed testovima.

HBO nema, za drugo ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno