Šta je novo?

Bios problem

mece

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2013
Poruke
13
Poena
54
Pozdrav, napravio sam problem na mom racunaru jer sam instalirao drugu verziju biosa i sada kada ukljucim racunar ne pojavljuje se slika na ekranu vadio sam bateriju ali nista u pitanju je maticna ploca msi fm2-A55ME33 zanima me da li psotoji neki drugi nacin da ga vratim na default podesavanja pozdrav.
 
Pošto vađenje baterije nije pomoglo, čini mi se da ćeš morati da potražiš pomoć nekog servisa za matične ploče.
 
Pohledaj u uputstvima, izgleda da ima M-flash za backup BIOS. Trebalo bi da može da se upiše BIOS i bez instrumenata. Uzme se USB formatiran na Fat32 i na njega staviš pravi BIOS file. Može biti da je samo jedan ili dva USB porta zaduženo za to. Posle jednog ili više nasilnih restarta, trebalo bi da upiše taj BIOS.
Evo šta piše za to:


M-Flash

Compared to common motherboard which need extra BIOS chips, MSI’s M-Flash has a double advantage which doesn’t need extra components and secondly, all your BIOS data will be saved in the USB drive. The stored data does not only have backup and upgrade function, moreover it can also be seen as a portable BIOS chip which is actually able to boot up your PC.

Features
- Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk
- Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process
- Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process
 
Poslednja izmena:
Pohledaj u uputstvima, izgleda da ima M-flash za backup BIOS. Trebalo bi da može da se upiše BIOS i bez instrumenata. Uzme se USB formatiran na Fat32 i na njega staviš pravi BIOS file. Može biti da je samo jedan ili dva USB porta zaduženo za to. Posle jednog ili više nasilnih restarta, trebalo bi da upiše taj BIOS.
Evo šta piše za to:


M-Flash

Compared to common motherboard which need extra BIOS chips, MSI’s M-Flash has a double advantage which doesn’t need extra components and secondly, all your BIOS data will be saved in the USB drive. The stored data does not only have backup and upgrade function, moreover it can also be seen as a portable BIOS chip which is actually able to boot up your PC.

Features
- Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk
- Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process
- Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process

hvala na brzom odgovoru reci mi samo nesto znaci generalno trebam da formatiram fles na fat32 da odem na njihov site skinem pravu verziju biosa ubacim u komp fles uradim par restarta i trebalo bi da sacuva tu verziju biosa?
 
Da, FAT32.

Ili ti sam ili će se sam raspakovati na flash.

Pod pravom verzijom se podrazumeva BIOS koji je već tu u BIOS-u, odnosno ona koja je već radila ispravno. Ako imaš i budeš te sreće.

Ako je flešovanje trajalo jako kratko, tipa par sekundi, preko alata koji je sam MSI smućkao, onda će vrlo verovatno trebati samo gore navedeno.

Ako se desio potpuni flash, tu je prilično nezavidna situacija. I tu možeš probati gore navedeno.

Ja sam imao tu sreću na FM2-A75MA-E35, koja je takođe MS-7721 ploča, da je neispravno flešovanje trajalo jako kratko. Dakle, samo mali deo BIOS-a je bio pokvaren. Ali, i to je bilo više nego dovoljno da MS-7721 ploča postane neupotrebljiva. Ostatak BIOS-a u samom Winbond čipu je bilo dovoljno da se računar pokrene preko M-Flash. Još jednom, i to verzija BIOS-a, koja je prethodno radila na ploči (pre neispravnog BIOS-a). Ako ne znaš koja verzija je bila na ploči, onda probaj svaku, ionako ih nema puno.

Ako bude sve u redu, M-Flash će učitati BIOS sa USB fleške i ponudiće da se taj BIOS sa USB fleške stavi u BIOS čip.

Potvrdi.

Ako ništa drugo, tu je JSP1 priključak na ploči, preko koga može da se flešuje BIOS čip pomoću nekog spoljnjeg izvora.
 
Nazad
Vrh Dno