Šta je novo?

ASUS DirectCU Gtx 780ti Problem

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Uzeo sam ovu graficku karticu danas,testirao furmark,3d mark...Sve radi dobro,odradi sve testove tu.Igrice isto,dok su lokovane na 60 fps.Cim otkljucam fps na preko 60 restartuje komp posle min igranja,temperaturu na furmarku posle 20min testiranja 74 stepena,u igricama ne prelazi 65.I kada se otkljucaju FPS kao da zuji cip,ili sta vec...Do cega li to moze biti zna li neko?Inace imam napajanje 750w chiftec.
 
Koliko je staro to napajanje?

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk

Ima par godina,bar 4-5,ali teralo je pre ove r9 280x 3g oc i sve je bilo ok.Cuje se iz njega da zuji ponekad i kad nije optereceno,ali tako vec god dana.Bolje ako je napajanje,brinula me grafika,uzeo sam je bez garancije i icega.
 
Coil whine najverovatnije potiče od grafičke. Fps u nekim trenucima ode na 3000-4000 i uzrokuje da napojna jedinica grafičke radi sa maksimalnom strujom i zavojnice krenu da vibriraju. Neću ulaziti u detalje fizike ove pojave obzirom da ona sama po sebi ne bi trebalo da uzrokuje restartovanje. U ovom slučaju maksimalna struja će biti povučena sa 12V grane koja napaja grafiku i trebao da obratiš pažnju kako su 12V grane raspoređene. Poznavajući Chiefteca, tvoje napajanje je skoro sigurno multi rail, sa 4x 12V konfiguracijom. U slučaju velikog FPS, i CPU i GPU će povući veću struju, a ako se napajaju sa iste grane može doći do resetovanja/gašenja.

Prvo se raspitaj u dokumentaciji napajanja koja 12V grana napaja koji kabel. Pod pretpostavkom da se EPS12V povezuje na 12V1 granu, dodeli grafičkoj ekskluzivno 12V3 i 12V4 grane a hard diskove i optiku nakači na 12V2 granu. Nakon toga testiraj ponašanje.
 
Poslednja izmena:
Jel to normalno?Na r9 280x nisam cuo_Ovde se cuje i na igrama i kad su zakljucani fps,ali dosta slabije nego kada nisu.
Na velikim potrosacima - jeste u principu, i neke serije se cuju vise ili manje (780 je poznata po tome). Proizvodjaci su cak uvazavale reklamacije ako to korisniku smeta. Ali ono bitno - to nema uticaj na rad same karte.
 
Nazad
Vrh Dno