Šta je novo?

Crn ekran nakon loadovanja widnowsa 10

demiretf

Poštovan
Učlanjen(a)
24.12.2014
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav.
U pitanju je lap top i na njemu imam isti problem sa windowsom 8, 8.1 i 10. Nakon paljenja i okretanja kruzica za loadovanje ekran postaje crn i ne mrda dalje sve dok na spustim ekran, cekam 5,6 sekundi da ode u sleep modu pa onda ga ponovo pokrenem i tek se pojavi slika... Jel zna neko u cemu je problem ili cu morati ovako pri svakom paljenju?
 
I ja imam isti problem, ali kada je povezan na TV preko HDMI kabla, onda se to ne dešava. Isto je u pitanju Windows 10, a na Windows 7 to se nije dešavalo.
 
Verovatno drajveri za grafiku, dešava se od Viste varijacije na temu. Radi ctrl+alt+del?
 
Udji u safe mode i proveri da li device manager prikazuje tvoju grafiku ili neku drugu.
Deinstaliraj postojece i manuelno instaliraj drajvere, nemoj da w10 sam ubacuje ili onaj amd auto detect.
Ja sam imao takav problem zbog losih drajvera.
 
Imam potpuno bizaran problem.

Windows 10
Procesor i5
Graficka gtx 1050

Ne mogu da tvrdim da je razlog problema
update windowsa 10 koji sam uradio ali mozda je zaista to i osnovni razlog.

1.Kada ukljucujem komp posle prespavane noci ili povratka poslu,onako po zvuku sve se odvija normalno.
2.Na monitoru crnilo,ne mogu da vidim kursor misa,znak windowsa,nista.
3.I tako dok je monitor crn - komp radi svoje.Windows se vec podigao jer je na SSD drive.
4.Crnilo traje jedno 5-8 min.,onda se iznenada pojavi slika mog desktopa i moze da se radi.
5.Zanimljivo da kada recimo radim na kompu pa ga restartujem,nema nikakvih problema.
Sve odradi kako treba: kruzic,user i ostalo.

Da li mozda neko ima neki predlog ili savet,sugestiju? Hvala
Svi drajveri su kao svez i vruc hleb iz pekare.
Jedino sto jos nisam probao je da ga povezem na TV i da tako ujutru ukljucim komp (da vidim da nije do monitora) ili neceg drugog.
 
Resen problem tj. bar znam da nije software-ski,nije do operativnog ili do nekog viruskog dusmana.

Ipak je do mog monitora i do odziva preko monitorskog kabla.

HDMI kablom povezem TV i komp,sve radi savrseno.
Moj monitor ima samo VGA ulaz pa je tu neki zjb. Koristim konverter ali to nije to.
E sada,sta je problem kablu i monitoru da od pocetka tj. od ukljucenja racunara pokazu sliku,nego treba proci 5-8 min.,ja nemam pojma.
 
Nazad
Vrh Dno