Šta je novo?

Canon S110 - dodatna baterija, kartica, zaštita

Vladinemir

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
31
Poena
155
Kupio nedavno S110 baš od člana foruma. Pošto je stariji model i dosta popularan, verujem da mnogi znaju šta bi bilo dobro uzeti.
Baterija NB-5L
Prethodni vlasnik nije bio zadovoljan zamenom ali ne znam šta je imao. Da li postoji solidna?
SD kartica
Recimo da slikam u RAW, Continuous mod. Da li se maksimalna brzina dostiže već sa klasom 6? Na netu kažu da je 6 za HD video a 4 dovoljna za fotke. Max veličina RAW fajla je otprilike 18MB a brzina u Continuous modu je 2 u sekundi. Da li onda zapravo treba kartica sa bar 36MB/s ili se ne računa ovako jednostavno?
Zaštita za LCD
  1. seći one za telefone
  2. plastične samolepljive - verovatno bolje preskočiti
  3. staklene - ima za G9, možda odgovara i za S110: link
Futrola kao za analogne aparate
Jel ste viđali kod nas ovako nešto? Original je skup ali ima i zamena. Iz inostranstva nikad nisam naručivao.
 
Poslednja izmena:
Ja imam S95 i bio sam u slicnoj dilemi.

Baterije sam uzeo zamenske. Cak ni ime nemaju na sebi. Vodio sam se komentarima za prodavca za baterije (nadjem ko prodaje sta me interesuje, kopiram njegov ID i dole ubacim model baterije). Na kraju sam kupio od istog coveka ali na AliExpresu
Za FA, IMHO, ili kupi originalnu ili bilo koju pristojnu zamensku. Pristojna = ljudi zadovoljni po prijemu.

Zastita za LCD. Na s95 je bila neka mat folija od prethodnog vlasnika i jos uvek stoji. Za TG-850 sam kupio od ovih. Stvarno je folija koja kazu da jeste.
 
Nazad
Vrh Dno