Šta je novo?

Instalacija 2 kompjutera na 1 stampac

Microsoft je zaista onemogućio takvo deljenje štampača. Kao neki sigurnosni rizik. Ima na google mnoštvo info. Imao sam isti problem.
 
MS nije isključio deljenje štampača već je problem u samim HP/Canon štampačima
 
Mogli ste ostaviti neki link sa detaljima?

Mislim da nije do štampača jer je opcija deljenja štampača ranije radila
 
Zato neki print server, na primer rpi+cups, i nema glavobolje...
 
Nije normalno da u 2021. bude toliko problema sa štampanjem, kao da je nekakav specijalan servis.
 
Zato neki print server, na primer rpi+cups, i nema glavobolje...
Pored punokrvnig desktop računara savetujes kupovinu mini računara koji košta kao polovan štampač da bi imao funkciju mrežnog štampanja.?😏

Jednostavnije je onda kupiti USB print server spravicu od 20-30eur, ali i za to onda treba još jedan mrežni kabl. Tako da je i to besmisleno.

Ja sam to rešio što sam na kraju uzeo wifi štampač (sa istim kablovima dobijem mrežno štampanje) ali je neoprostivo glupo da Windows mašina ne ume da bude prost print server i ako je to nekada moglo, i tako ostanem bez sasvim dobrog štampača koji me je godinama služio.

Takodje sam ranije koristio za ovu stvar i sjajni Google cloud print koji zadnjih godinu dana takodje nije u funkciji, tako da ja ne znam u čemu je fora i zašto suzbijaju opciju mrežnog stampanja
 
Paaa nije baš da sam savetovao,više istakao kao mogućnost.Print servere,namenske,nisam koristio,ali gledajući po netu stekao sam utisak da cups daje više fleksibilnosti.A moraš priznati da je ovo ipak bolje rešenje od kompa koji non stop radi zarad štampanja ;)
Obaška što ne nadjoh usb print server za 20-30€.
 
Imas na KP tih print servera koliko hoces, novih i polovnih a mislim da i ruteri sa USB imaju print server opciju, samo sto to onda trazi premestanje stampaca do rutera i dodatne kablove.

Kupovina print servera je glupa kad vec za 50eur moze da se kupi ceo polovni mrezni stampac.

Mene vise brine pravac u kome se blokira serovanje printera u samom windows operativnom sistemu i koji razuman razlog moze biti da je google ugasio podrsku za cloud printing?
 
Šta znam, meni je mnogo razumnije dati 3000 za rpi3 pa napraviti print server, naravno pod pretpostavkom da se ima za svoje potrebe odgovarajući štampač, nego davati 6000 za plovan mrežni. Ali koliko ljudi toliko i mišljenja.
Za pravac si sasvim u pravu, a mogu da se kladim da se radi o bezbednosti, korisnika računara čega god već...
 
Ja sam malo pre kod keve u kanc instalirao PaperCut Mobility Print i inicijalno sve radi savršeno. I setup je bio lagan. Do sada im je jedan komp bio glavni na koji je povezan štampač (ima samo usb) i drugi je preko njega štampao, ali kako je Microsoft onemogućio to, ovo rešenje baš bilo brzo i bezbolno
 
Nazad
Vrh Dno