Šta je novo?

Instalacija 2 kompjutera na 1 stampac

Racunar na kojem ti je IP 192.168.0.1 odradis u cmd komandu: ping 192.168.0.2. Ako se odazove, mreza je OK.

Zabodi stampac u komp sa XP-om i instaliraj drajvere i podesi mu stampu na A4 i sta ti jos vec treba. To ides na properties stampaca. Takodje, tamo imas i sharing opciju (karticu) i tu share-uj stampac.

Na Win 7 kompu, ides na advanced sharing i podesi u svakom profilu (gde ima) - turn on network discovery, turn on file and printer sharing, pod file sharing connections stavi na enable sharing on 40 or 56 bit i turn off password protected sharing. Win 7 stavi na public network. Ne na home, ne na work.

Kada zavrsis sa tim. Otvoris Explorer na Win 7 (ne internet explorer nego windows), tj. idi na My computer. Sa leve strane imas "network". Klikni na to i sacekaj da ti se pojave kompjuteri na mrezi sa desne strane. Ako ti je XP kompjuter vidljiv, otvori ga i videces stampac sa te iste desne strane. Klikni desno dugme na stampac, pa na connect. Trazice instalaciju drajvera i ti odobri. Tj. sve faze gde ti postoji OK.
U devices and printers, na Win 7, ako hoces, stavi ga kao default stampac.
 
Poslednja izmena:
Ја бих за почетак прескочио штампач, ајде прво да повежеш два компа, подсесиш мрежу да се они виде па ће после лако и штампач да упадне. Овако само прави забуну.
 
Jesam ja u nekom losem tripu ovde il nigde ne pise da su ta dva racunara povezana na neki switch il router?
Mislim da je najbolje za tebe da ti to neko namesti jel m se neces snaci.
 
Nisi u losem tripu, nego ne citas pazljivo.
 
Hvala svima na savetima, probacu za koji dan pa cu javiti jesam li uspeo.
Uzgred da pitam, moze li ovaj kabl?
 
Poslednja izmena:
Moze taj kabl. Uspeces, nije toliko komplikovano kad pratis uputstvo.
 
OK, hvala svima, nisam bas toliki amater, trebalo bi da radi. :D Javljam za koji dan.
 
Sto za koji dan, sto ne veceras...?
 
Kupio sam kabl, povezao, odaziva se na ping, u windowsu 7 sam nasao xp komp i printer al kad pokusam da se povezem, trazi mi kor. ime i lozinku od xp a ja ne znam koji su kor. ime i lozinka, kako da nadjem u xp koje mu je kor. ime i lozinka?
Pokusao sam i da instaliram na win 7 printer pa onda da ga delim na xp al u xp mi onda ne moze da instalira drajver, trazi inf drajver. Inace, stampac je hp laserjet 1010.
Ja bih najradije instalirao na prvi nacin al ne znam kor. ime i lozinku od xp.
Mislim da bi zapravo najbolje bilo nekako u xp da iskljucim trazenje username i password pri deljenju stampaca sa win 7. Kako se to radi?
 
Poslednja izmena:
Na XP otvori My Computer, klikni na Tools -> Folder Options -> View i skroluj dok ne nadjes Simple File sharing. Cekiraj ga i sve na OK dugme pozatvaraj. Ako nema OK, samo zatvori.
 
Je li to sve? To je opcija za deljenje foldera, ne znam vazi li i za deljenje stampaca preko lan kabla?
 
Да би мрежа радила, мораш да будеш пријављен на компу, не да прескочиш тај део. Најбоље да оба компа имају дефинисаног истог корисника и онда ће мрежа да ради. Како се логујеш на ХР?
 
Ukljucena su oba kompa, logujem se na xp i win 7 bez lozinke a razlicita su korisnicka imena . S druge strane , ne znam kako se zovu tacno korisnicka imena na xp i win 7 i kako to da proverim.
U svakom slucaju, ja bih da iskljucim opciju da treba da unosim korisnicko ime i lozinku od xp-a u windows 7 da bih povezao stampac sa xp-a na win 7.
 
Ne radi to tako...napravi nekog npr. "print" usera na xp-u, daj mu privilegije da može da štampa i podesi mu neku jednostavnu lozinku, tipa 123 i sl. Jednom kada se uloguješ na Win 7 neće ti tražiti više lozinku ako čekiraš polje u dijalogu
 
Dakle da dam novom nalogu na xp privilegiju da moze da stampa. Kako se to radi?
 
Kreiraj Usera i stavi ga u grupu Remote Desktop Users (ako je u toj grupi neće se pojavljivati kao opcija na log on ekranu..u drugim grupama hoće) i to uradi na oba računara...automatski će imati pristup štampaču..
 
Simple file sharing ti sluzi da ti ne trazi korisnicko ime i sifru, pod uslovom da nisi stavio sifru kada se logujes na Windows. Nego bukvalno upalis i ono....... Desktop.
 
neki je stari sistem, windows home edition, nema cak ni opciju simple file sharing.
gde da kreiram usera, na xp? moze li korak po korak?
 
Mene je zanimao step by step za kreiranje usera u remote desktop users na oba racunara.
a za uputstvo gore, probao sam uglavnom ono sto pise, instalirao stampac na xp pa podelio na win 7 i trazi mi lozinku i kor. ime a ja nemam lozinku a kor. imena ima vise i nemam pojma koje je. drugo, probao sam obrnuto , instaliram na win 7 pa da delim na xp al nema xp drajver, xp trazi drajver sa inf ekstenzijom.
tako da ponovljam opet ja bih da iskljucim tu kontrolu kad mi na win 7 trazi lozinku i kor. ime jer ne znam ni jedno ni drugo.
 
Poslednja izmena:
U windowsu 7, start - administrative tools - computer manager ...u okviru njega local users and groups - users pa tu kreiraš usera i dodeliš mu grupu...za xp sam zaboravio ali ti treba slična stvar, mislim da je kod njega to posebna aplikacija za users and groups ali ne sećam se

xp: To open Computer Management, click Start, and then click Control Panel. Click Performance and Maintenance, click Administrative Tools, and then double-click Computer Management.

https://www.microsoft.com/resources...ll/proddocs/en-us/snap_localmgr.mspx?mfr=true
 
Poslednja izmena:
Hm, Home Edition.
Ako se dobro secam za to cudo, probaj ovako:
Ako ne uspe ovako, probaj isto u Safe Mode XPa.
Desni klik na stampac. Idi na properties. Idi na Sharing. Videces dole u dnu plavim slovima sharing and security (Learn more about sharing and security).
Security tab koji ce se otvoriti imace add users or groups.
Klikni ispod na Add. U velikom belom pravougaoniku kucaj everyone, stisni search ili sta vec ima sa strane, pa dodaj na add. Tako i za users (kucas u tom belom). Kada se vratis na ono prvo gde ti je sada lista korisnika sa dodatim everyone i users, na istim everyone i users ispod stikliraj full control i zatvori na OK.

Mislim da bi ti bilo lakse da instaliras stampac na Win 7 i pod advanced sharing settings pod Public, Home...i sta vec trece, stikliras opcije Enable sharing for 40-56 bit devices i dole turn off password protected sharing.

Naravno, shareujes stampac posle instalacije. I onda ga pozoves na XP-u.

Sent from my Huawei Honor 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jbga
 
Pretragom naidjem na ovu staru temu denjenja stampaca u kucnoj mrezi...

Kod mene je windows 10 pro i HP LJ1005 u pitanju, svi racunari se vide u mrezi, serovanje fajlova funkcionise.
Stampac je podeljen i svi racunari ga vide u mrezi, ali ni jedan racunar ne moze da ga doda jer izbacuje ovu gresku:

IMG_20211007_110124.jpg

Guglanjem dobijam da je nesto do windows apdejta ali to ne resava ovaj problem.
Zna li neko o cemu se radi?
 
Probaj da iskljucis UAC na racunaru gde je stampac, meni je to jednom resilo slican problem.
 
kako to da uradim?

ako je to ovo, meni je vec tako postavljeno:

To turn off UAC:
  1. Type uac into the Windows Start menu.
  2. Click "Change User Account Control settings."
  3. Move the slider down to "Never Notify."
 
Pretragom naidjem na ovu staru temu denjenja stampaca u kucnoj mrezi...

Kod mene je windows 10 pro i HP LJ1005 u pitanju, svi racunari se vide u mrezi, serovanje fajlova funkcionise.
Stampac je podeljen i svi racunari ga vide u mrezi, ali ni jedan racunar ne moze da ga doda jer izbacuje ovu gresku:

Pogledajte prilog 319783

Guglanjem dobijam da je nesto do windows apdejta ali to ne resava ovaj problem.
Zna li neko o cemu se radi?

Idi ovde - https://www.repairwin.com/fix-error-0x0000011b-cannot-connect-to-printer-on-windows-10/
Idi na metodu 3 i skini reg fajl i instaliraj na oba kompa i restartuj. Posle toga bi trebalo da ti proradi povezivanje.
 
Hvala, ali zamenio sam ceo štampač i uzeo drugi sa wifi

I ako sam bio zadovoljan sa njim deljenje štampača je uvek bilo

Ovaj problem kao da namerno postoji u windowsu
 
Nazad
Vrh Dno