Šta je novo?

Problem-komp se restartuje nakon 35 min

ex86

Cenjen
Učlanjen(a)
15.09.2009
Poruke
16
Poena
154
Postovani forumasi. Imam problem sa sledecom konfiguracijom i3 7100,gigabyte h110m-ds2,(uradjeno flesovanje biosa na f20 zbog procesora),kingston 8gb,hdd toshiba 1tb 32mb, sapphir rx 560.lc power 600w. Ali nastaje sledeci problem komp se iz cista mira resetuje nakon 30-40 min. Da li neko zna sta bi mogao biti problem?
 
Poslednja izmena od urednika:
Moras nam dati malo detaljniji opis.

Kako se resetuje - izbaci BSOD pa reset ili samo reset kao dugme da si stisnuo?
Da li radis nesto na kompu kada se resetuje ili se resetuje i iz idle?
Da li si pratio temperature cpu i mb?
 
Mislim da ima problem sa tosiba hdd-om. Smatram da je problem s njim jer pri podizanju sistema je dva puta izbacio bootmgr is missing. Trebala mu je vecnost da zavrsi instalaciju dok je sa wd blue 1 tb proslo glat ali sada moram opsezno ta testiram sve redom. Problem je sledeci. Pokrenem recimo aida stres stabiliti test i temperatura cpu oko 50-55, grafika 65. Radi 30 min konstantno i samo reset. Ista stvar i u igri. Pustim film radi 30-40 min i reset. Isto i pri skidanji drajvera sa neta. Sve komponente jutros raspakovane i povezane.
 
Definitivno imas problem sa toshiom...
Takodje hdd moze da zeza ako je los SATA kabl,cesta pojava koja je i mene par puta posteno namucila...

Na tvom mestu,napravio bih neki linux live na USB,tipa Mint ili sl,jako je lako napraviti i koristiti.
Oni imaju sve vec namesteno,pustis neki film,Youtube,bilo sta i cekaj... ako ne restartje,znas da je do hdd...
Ako da,imas problem sa ram,mb ili napajanjem
 
Definitivno imas problem sa toshiom...
Takodje hdd moze da zeza ako je los SATA kabl,cesta pojava koja je i mene par puta posteno namucila...

Na tvom mestu,napravio bih neki linux live na USB,tipa Mint ili sl,jako je lako napraviti i koristiti.
Oni imaju sve vec namesteno,pustis neki film,Youtube,bilo sta i cekaj... ako ne restartje,znas da je do hdd...
Ako da,imas problem sa ram,mb ili napajanjem

Izvini imam slican problem pa se pitam kakve veze ima os sa problemom? (posto pominjes linux)
 
U suštini nikakve... čovek samo predlaže da se zaobiđe Toshiba hdd i da na taj način proveri da li je do harda ili neke druge komponente.

Mislim da je manje cimanje da testira hdd sa nekim softverom...
 
Nazad
Vrh Dno