Šta je novo?

Dodavanje RAM memorije

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
261
Poena
180
Racunar mi je pod garancijom, ali sam bio u poslovnicu i pitao ih da li mogu kupiti polovnu memoriju i odneti racunar kod njih da mi oni ubace - rekli su mi da je moguce.
E sada ne znam koju memoriju da trazim da kupim... moja je valjda na 1333, neko mi kaze moram da znam koja mi je marka/model memorije jer navodno se nece poklapati.. verujem da ova maticna ima dual-channel za memoriju jer se na njoj nalazi 'valjda' samo jedna memorija od 4GB - dodao bih jos recimo 4GB

link specifikacija racunara:
http://valid.x86.fr/lqg49u

2.png
 
Imas ram koji je 1600 ali zbog maticne je ogranicen na 1333.
Inace ti je memorija Silicon Power,tj budget varijanta...
Uzmi bilo koju memoriju od 1333 i ubaci u drugi slot i radice ti.
Do juce sam koristio slican (J1800) i imao 2 totalno razlicite memorije (i po proizv i po velicini) i sve super radilo.
 
Ja sam pre jedno 2 godine imao problem sa tom budžet Silicon Power memorijom. Nije htela da radi sa Kingstonom i/ili Patriot memorijom. Sama radi ok, ali čim se upari sa drugim stikovima, neće komp da post-uje. Probao na još jednom kompu (isti problem) i na kraju vratio i doplatio za Transcend.
 
Toga sam se i plasio da kupujem preko KP i ostalih sajtova, pricekacu negde ovde u gradu kod nekog da kupim polovnu da posle mogu odma da vratim ako ne bude htela da radi, ako uzmem preko interneta posle je pitanje da li ce hteti taj neko da je vrati i slicno da ne bude bacanje 20-25evra...

Hvala vam u svakom slucaju. :)
 
Pozajmi od nekog ili zamoli ljude u prodavnici u kojoj si kupio da isprobaju bilo koju memoriju pa ces znati na cemu si...
 
Nazad
Vrh Dno