Šta je novo?

Pomoc - Problem sa Telenor 4g

Konfuchie

Poštovan
Učlanjen(a)
20.11.2015
Poruke
3
Poena
51
Imam J3 Samsung, proslogodisnji model i vec godinu dana skupljam megabajte jer mi je internet u vecini delova Beograda neupotrevljiv. Ni najlakse stranice nece da otvori.

Zivim na Savskom Vencu toliko blizu Telenor repetitora da su sa mog balkona proveravali zracenje.

Ne radi mi ni na visem Dorcolu.

Ali na Zelenom vencu radi sjajno i bez problema gledam 720p60f videa na You Tube kad pozelim.

Citajuci po netu vecina tvrdi da Telenor internet radi sjajno. Da li je mozda u pitanju neka opcija koju treba podesiti ili neka pristupna SMS service poruka koju sam propustio? Sta da radim?
 
Ili ti je do telefona ili do kartice. Telenor u svakom delu BG radi odlicno.
Koji je tel u pitanju? Da li si podesio dobro APN?
Opet mozda je i kartica problem, verujem da imas Usim jel da?
 
Probaj da iz APN-a obrišeš sve iz Proxy polja. Meni je posle toga prodisao telefon ali na Vip mreži.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Ne verujem da ima veze sa proxy. Radilo bi malo sporije, uglavnom neprimetno za surf i sl.
Pre će biti do sim kartice, eventualno uređaja.
 
Ne verujem da ima veze sa proxy. Radilo bi malo sporije, uglavnom neprimetno za surf i sl.
Pre će biti do sim kartice, eventualno uređaja.

Ako nema 4G karticu ili nije aktiviran 4G, nije cudno. Na Dorcolu stvarno ovih dana nesto lose radi 3G, bacio sam koji rezultat u 4G temi. Tacno na Zelenom radi bolje, kako se i njemu uklapa.
Nije do frekv., postoji LTE1800 ovde.
 
Evo sad iz Medaka radi sjajno. Ali sarajevska i studentski trg nikako. Pise lepo da sam prikacen na 4g. Uzeo sam telefon pre godinu dana. Samsung J3 kod Telenora. Sad ne mogu da se setim da li su mi sekli stari sim ili sam dobio novi.

Ali predpostavljam da ne bi radilo u drugum delovima grada i ne bi mi pisalo da sam prikljucen bas na 4g da je do toga.
 
Telenor 4G kod Studentskog Trga je dosta slab, nemoj da te cudi, a jeste bolji dosta na Zelenjaku.
Doduse uglavnom, na obe lokacije je dovoljan za YT 1080p60fps cak.
Kad kazem slab, signal je dobar, ali izgleda da je prezasicena bazna stanica.

krastavac, nije dovoljno dobar uvek u centru. Ako imas 4G to je to. Probaj ono zza brisanje Proxy-a iz APNa, umelo je nekada da ozbiljno izmeni stvari.
 
Poslednja izmena:
Je l ovo iz iskustva? Lele bate ;)

Aj sto milanpavke zna svaku baznu stanicu u Srbiji pa je i korisno, ali deliti savete, a ne koristiti to je vec top-level :)

Prezasitili ste se ljudi, idite na odmore na reset. I, ako moze, bez bonbon kartice.
 
Jeste iz iskustva, i to od prosle nedelje. Postavio sam ti deo Speedtestova cak. Ja ne pricam stvari koje ne znam, ili barem stavim "mislim" ili nesto slicno. Neke stvari ne kazem odakle znam - ali koliko puta si video da nisam bio u pravu na kraju za nesto gde iznosim brojke?

Jos neka neistinita prozivka?
 
Šta znam, potrošim i po 10-15GB mesečno na telefonu, većinom ipak u BG; nisam do sada primetio da je išta loše ili neupotrebljivo...
U sada u ovom mesecu oko 4.5GB na Chrome i 5.5GB na tethering. Wi-fi samo kući koristim.
 
Poslednja izmena:
Ni ja ne kazem da je neupotrebljivo.
Doduse uglavnom, na obe lokacije je dovoljan za YT 1080p60fps cak.
Probao da pustim bas, nije bufferovao, radio je normalno. Ali 1080p60fps i nije toliko zahtevan, realno, za LTE.
 
Poslednja izmena:
Jeste iz iskustva, i to od prosle nedelje. Postavio sam ti deo Speedtestova cak. Ja ne pricam stvari koje ne znam, ili barem stavim "mislim" ili nesto slicno. Neke stvari ne kazem odakle znam - ali koliko puta si video da nisam bio u pravu na kraju za nesto gde iznosim brojke?

Jos neka neistinita prozivka?
Kakvog iskustva? Svakodnevno se koristi i bas na tim lokacijama ili se turi prepaid ili uzme tudji telefon pa se u 15min izvrti speedtest?

Ako je to u pravom smislu iskustvo onda nista... :)
 
Iskustvo od nekoliko dana, sa uzetom postpaid karticom tudjom. Hteo sam prepaid, ali niti mogu da se setim broja, niti mi se placa da probam opet kada ces samo prozivati "prepaid". A komsinica ne koristi net uopste, i na moru je, kartica je kod mene.
Probao sam 1080p60fps YT klip bas kod Studentskog Trga, nije speedtest. Lepo je radio.

Speedtest jeste slab i pokazuje da Telenor sporije radi od VIPa (ne znam za MTS trenutno, nemam uopste 4G kartica vise kod MTSa). Ne kazem da ne radi, ili da je neupotrebljiv, samo je primetno sporiji ispod Kneza. Kod Zelenjaka je stvarno bolji (od ispod Kneza), vidi se po odzivu za surf, nisam radio speedtest.
Slicno je i u Tempo Viline Vode, tu i radi dobro i Speedtest pokazuje da imaju neku manju BS za Tempo (predje 80Mbps unutra i odmah ispred vrata, ali vec kod prolaza za auto je ispod 30).

Ajde de kada sam probao prepaid, mogao si pricati da je do prepaida, itd., pa cak i sto je u 5 nocu radio sporo u sred zime, u Knezu. Ali ovo je postpaid broj, i radi od 5Mbps do 80Mbps, i osim u Tempu se Speedtest poklapa sa onim prepaidom.

Ako mene prozivas za tako nesto, onda brisi sve pavketove poruke :) Jer ne samo da nije dva puta probao u praksi, nego nigde nista nije probao maltene, vec je samo prepisao RATELov registar u reci ;) Ne sumnjam da BS postoje tamo gde kaze da postoje, ali to ne znaci da radi BS u praksi uopste, a jos manje je pokazatelj kako radi.


I VIP je pokrio Dorcol, pa 2 jutra nije radio net od Knicaninove do Kapetan Misine, u Cara Dusana. Ima signal, odlican, nema net. 5m dalje od ta dva ugla otprilike, sve radi. Kazu vec je prijavljeno, radi se, i sredjeno je bilo stvarno posle <2 dana.
Koliko takvih slucajeva ima na koliko hiljada km gde Pavke prolazi?
 
Sam naslov je takav da me čudi da alfa nije iskoristio zicer i napisao - nema tu pomoći
[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Pozz dobri ljudi i ja imam problema sa telenorom 4 g net kucni

ovako u martu sam uzeo 4 g net paket 150 gb na mesec

i sad je sve radilo super net sve je sljakalo extra e sad me jedan problem zeza nije uvek prisutan ali tu je kad mi se desi taj problem sve mi je sporo yt secka twitch isto gledam na 360p sve

bio sam u telenor prodavnicu u aviv parku u pancevu da zamenim karticu zamenili su mi nije proslo 3 ili 4 dana opet mi se problem vratio tako se desi bukvalno kao da imas je*** dila-up internet ono radi net ali slabo nemozes nista da pustis secka

i napravio sam reset telefona misleci da je nesto do mene nije video sam da nije opet isto koristim iphone x 256 gb

neznam sta da radim?

pomoc ako moze ako neko zna?
 
Poslednja izmena:
A kakav ti je signal telenor mreze na toj lokaciji, takodje, ako mozes da probas tu SIM karticu iz rutera u telefonu da vidis kako ce s njom da radi?
 
Pozz poglavicas da li je moguce da imam problema sa Telefonom? Imam iPhone X 256 GB da ima bagova u iOS 13 sa wi-fi om? Sta kazes na to


Kazem ranije nista od problema nisam imao

A I na mac-u Sam isto to osetio igram jednu ne zahtevnu igricu I ono krenem igrat I od jednom bukvalno kao da mi neko iskljuci kabl od lan-a stane mi igrica
 
Poslednja izmena:
Pozz dobri ljudi

Ovako odneo Sam ruter u telenor prijavio problem detaljno Im rekao sta je problem sta radi kad se desi I sad ruter ode u servis da se vidi sta je pa cekam sta ce biti
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno