Šta je novo?

Kazne za skidanje sa torrenta?

Otvorena su poglavlja koja se delom odnose i na zastitu intelektualne svojine. Ne verujem da ce proci dugo pre nego sto i kod nas uvedu kazne. Inace mozda nije kod svakog provajdera u Srbiji ista situacija, ali moj je vec poceo da gusi protok preko torenta, ne moze da predje pola protoka, dok klasican i ftp download rade pun.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Kada u Srbiji krenu da se bore sa skidanjem ilegalnog sw i ostalog sadrzaja bice placa, pogotovo sto nasi obozavaju da naplacuju kazne gde stignu. A kakva je globalna tendencija ima jos i vpn, i tor da zabrane, kao i bilo koji pokusaj anonimnosti u internetu. Zivi bili pa videli. Trenutno kod nas je jos uvek raj za pirateriju, ali kako trcimo ka EU, zna se sta nas ceka (ali i u Kini tesko doci do anonimnosti, i u Rusiji proces je vec uveliko u toku). Uzivamo poslednje godine "slobode".

Nije svuda u EU sitvacija tako kritična, u Austriji nema kazni.A naši političari svesni da je piraterija jedan od načina kupovanja socijalnog mira.Isto kao što su cigare kod nas jeftine o odnosu na tu EU.
 
Ako neko ne može da odvoji 10 evra za film ili igricu, a ima platu 2500 evra (u proseku), onda i zaslužuje kaznu. To je isto kao kad bi ovde skidali torrent igrice od 2.5 evra. Na HRKGame su cene (čak i za naš region) veoma pristupačne.
 
Poslednja izmena:
Kada u Srbiji krenu da se bore sa skidanjem ilegalnog sw i ostalog sadrzaja bice placa, pogotovo sto nasi obozavaju da naplacuju kazne gde stignu. A kakva je globalna tendencija ima jos i vpn, i tor da zabrane, kao i bilo koji pokusaj anonimnosti u internetu. Zivi bili pa videli. Trenutno kod nas je jos uvek raj za pirateriju, ali kako trcimo ka EU, zna se sta nas ceka (ali i u Kini tesko doci do anonimnosti, i u Rusiji proces je vec uveliko u toku). Uzivamo poslednje godine "slobode".

Nista jedino da se udruzimo ko Norwezani sto imaju stranku koja promowise slobodan internet :)
 
Za državu kao što je naša ovo mora da ide uz neke specijalne cene za legalnu kupovinu, kao u Rusiji recimo, ali oko ovako malih tržišta se nikad ne cimaju ni najmanje.

Bilo bi stvarno gadno da celo društvo nespremno samo uleti u "idealnu" priču, ali nešto mi govori da će uvek biti načina da se zaobiđu problemi, bar za one najupućenije.

Enkripcija itd, ima načina...
 
Moze se ziveti i bez torrenta, ja sam vecunu filmova poslednjih godina skinuo sa sajtova za gledanje online, kasnije nadjem prevod za taj film i gotovo.
Jedino sto se tice igrica i software-a je malo zeznuto bez torrenta, ali i to se sve moze naci negde hostovano pa u delovima, ali sto se mora nije tesko.
Moze se uvek i Proxy koristiti za svaki slucaj ako vec smatrate da skidate nesto ilegalno
 
A da li je u Nemačkoj kažnjavaju i za skidanje preko Mega.nz i tome slično?
 
Naravno. Nije poenta u metodi skidanja nego u (ilegalnom) sadržaju koji skidaš ;)
 
Ja mislim da smo ustanovili da ne kaznjavaju u Nemackoj, vec da to advokati pokusavaju da zastrase ljude?
 
Postoji neki vid kontrole, pa cemu sva ona tehnika u nsa?
 
Ja mislim da smo ustanovili da ne kaznjavaju u Nemackoj, vec da to advokati pokusavaju da zastrase ljude?

Pre otprilike mesec danas drugar koji je otisao na rad u DE mi je rekao da je zbog POPCORN-a i torrent-a platio kaznu i troskove advoakata 1700 EUR, tako da ne znam odakle Vam info da u DE ne naplaćuju kazne za ilegalne sadzaje.
Morao je sve da izmiri kad aje drugi put otisao u DE, sve ga je sacekalo.
 
Pa to je on platio advokatu koji ga je po APP principu nasamario, kao sto smo i utvrdili :)
Dok ne bude neko isao na sud, sve je to znaci APP.
 
Pozdrav svima. Da ne bih spemovao sa novom temom, ajde ovde da pitam. Dosao sam u Nemacku pre nekih nedelju dana, upalio komp i torrent se automatski digo. Nisam nista skidao, verovatno je bilo nesto za seedovanje, ali sam ga odmah ugasio i deinstalirao. Mozda je proslo 30s do minut. Da li neko zna da li za ovo mogu da dobijem kaznu? Citanjem teme vidim da psotoji mogucnost.
 
Zavisi. Ne prate oni sve. Ali najnovije sadržaje da. Nove filmove i serije.
Npr sestra moja bila I naskidala nekih matorih filmova I ništa. Ja slučajno streamovao preko torrenta špicu tbbt I dobio kaznu

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Dokle ćemo moći da skidamo sa torrenta ili će samo jednog dana da nam zakucaju na vrata!
 
Za nas nema zabrane, nikad nas nece pimiti u EU pa ce mo moci zauvek da skidamo sta god hocemo... ;)
Zar to nije divno?! :d
 
I rumunija i madjari su u eu pa cepaju torrente... to je do zakona drzave, nema veze sa eu. Ona samo sugerise sa ne bi trebalo...

...A3...
 
A nešto ne znam :) pre dve nedelje su se nešto u Našoj Velikoj Kući naveliko proseravali o autorskim pravima, pa su čak zakačili i digitalne zabrane. Istina, mislim da njih 90% koji tamo sede ne razume o čemu se radi, ali su dovoljno pametni da znaju kako će pare da nam uzmu. Samo se nadam da nas neće iznenaditi tom glupošću kao što umeju da sve rade od repa i na mala vrata! Hvala vam svima na obaveštenju, nadam se da će potrajati!
 
I rumunija i madjari su u eu pa cepaju torrente... to je do zakona drzave, nema veze sa eu. Ona samo sugerise sa ne bi trebalo...

...A3...

Zakoni su svuda slicni, uglavnom se prepisuju barem ovi sto su naknadno usli u EU, pitanje je samo gde se zakon primenjuje a gde ne.
 
Srbija je poznata po sprovodjenju zakona.
 
A ne, u Srbiji su svi ravnopravni, samo su neki ravnopravniji od drugih [emoji849]

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Kod Iraca nema zabrane, što je i logično, jedva da su čuli za torrent. [emoji23]

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
Torrenti nisu zabranjeni vec je zabranjeno skidanje bilo cega sto podleze placanju i autorskim pravima preko torenata (sve po vuku, kako govoris tako pises :d) kao i na bilo koji drugi nacin sto je zabranjeno piraterisati...
 
Kome više trebaju torrenti pored HBO-a i Netflix-a?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kome više trebaju torrenti pored HBO-a i Netflix-a?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Izaberi bilo koji top 100 piratebay torrent, pokreni ga i pogledaj iz kojih se sve država seeduje. Možda se iznenadiš.
 
Kome više trebaju torrenti pored HBO-a i Netflix-a?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Kad HBO i Netflix budu krenuli da strimuju nekompresovan sadrzaj, tada ce torenti biti nepotrebni.
 
Torrent tj p2p nije zabranjen. Nije cak ni skidanje ilegalnog tj autorskog materijala kaznjivo jer ga nisi ti postavio. Distribucija je kaznjiva.
Npr amazon ima odlicne sadrzaje u visokom kvalitetu. Ako bas hoces br 4k, mozes da iznajmis i pogledas za sitne novce.

...A3...
 
Nazad
Vrh Dno