Šta je novo?

AMD Radeon R7 200 series temperatura

Mitko

Cenjen
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruke
261
Poena
180
Imam neki problem s temperaturom, u idle modu temperatura stoji konstantno na 46-47c, GPU usage tako nesto non-stop varira od 0% pa stoji na 20% pa ode do 50% iz kog ralzoga ne znam... da imam virusao rekao bih da nemam...
Racunar je jos pod garancijom pa ne znam kako i na koji nacin ce vaziti garancija ako probam da uradim reklamaciju u WinWin povodom tog pitanja.
1.jpg 2.png
 
Pa velika je razlika između 260 i 295 a sve su serija 200. I moja 260 je imala takve temperature ali nikad preko 75c.
 
Ne mogu da vidim koja je, 240-250-260 ili koja vec.. gde god otvorim samo mi pise 200 series...
Ranije nisam bas imao problem niti sa temperaturom niti sa ovakvim odksakanjem GPU

Ne znam da li da pokusam uninstall drajvere pa da instaliram do neke verzije? - jer negde sam citao da moze mozda i to biti problem?
btw bio sam i u WinWin danas kazu mi da mogu da uradim reklamaciju jer mi je kuciste jos pod garancijom....

1.png
 
Verovatno imas gotovu konfiguraciju iz WinWin-a, sto znaci da verovatno nema nijedan ventilator u kucistu, ta graficka je R7 240 i nije nemoguce da je pasivna varijanta u pitanju, a kada imas pasvino hladjenu graficku karticu u kombinaciji sa nedostatkom airflow-a usled nepostojanja dodatnih ventilatora ta temperatura nije uopste cudna.
 
Da, gotova je konfiguracija, ima na zadnjem delu kucista jedan ventilator koji izduvava.. graficka ima ventilator ali kako mogu da vidim izgleda da je ovaj ventilator zalepio sto je hladi...
 
Nazad
Vrh Dno