Šta je novo?

Izvlacenje podataka sa mrtve maticne ploce - preporuka servisa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rochester987

Poštovan
Učlanjen(a)
31.12.2014
Poruke
30
Poena
60
Zdravo svima,

Prijatelju je riknuo telefon pa mu treba neki pouzdani servis u kome mogu/znaju da izvuku podatke sa telefona, a crkla je maticna. U pitanju je HTC One M9.
Msm da je bolje da ja pitam ovde, nego da on zove sve servise redom :)
Nadam se da neko ima da preporuci neki servis.

Hvala unapred.
 
Cudi me da nije podesio da mu se cuvaju podaci na neki cloud... :)
 
Pa nije, vec sam proverio. Najgore sto sam mu ja pre nekih mesec i po dana fabricki resetovao telefon jer ga je zezala baterija, a rekli su da to mozda moze da pomogne i imao sve podatke kod mene na kompu i posle ih izbrisao, a od tad sam i reinstalirao windows i svasta kopirao na tu particiju pa nisam uspeo nista ni sa nekim recovery programom da vratim, pa je ovo trenutno jedino resenje ako moze da se uradi.
 
M9 koristi Samsung KLMBG4GEND-B031 32 GB eMMC NAND flash . Ukoliko telefon nije bio kriptovan, teoretski je moguće da se odlemi nand chip I ubaci u neko kućište sa istim rasporedom pinova i da se svi podaci snime u jedan file. Posle se mountuje deo fajla i fajlovi bi trebalo da budu vidljivi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
M9 koristi Samsung KLMBG4GEND-B031 32 GB eMMC NAND flash . Ukoliko telefon nije bio kriptovan, teoretski je moguće da se odlemi nand chip I ubaci u neko kućište sa istim rasporedom pinova i da se svi podaci snime u jedan file. Posle se mountuje deo fajla i fajlovi bi trebalo da budu vidljivi.

A je li znas servis koji ima ljude koji su sposobni za to? :)
Zvao sam Begram i oni mi kazu da ako moze da se upali telefon da mogu da izvuku podatke. To bih verovatno mogao i sam... a meni treba neko ocigledno malo vise strucan.
 
Poslednja izmena:
Evo sad nagovaranja drugara da proba da li je to moguće.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A kakve bitne podatke moze da ima na telefonu? Zar imenik nije upisan na SIM kartici?
 
Ајде ако су слике и слично од данас или уназад пар дана па да неко не стигне да пребаци на комп али безброј пута чујем некога да у апарату/телефону има слике и остало старе и годину дана па одједном не може да им приступи и пада у очај. Подаци се не чувају на флешкама, телефонима, апаратима, само док се не стигне до компа и одмах пребаце. Све преко тога је равно лутрији, увек може да нестане.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno