Šta je novo?

MSI CR500X isplati li se popravka, upgrade?

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,372
Poena
390
Imam ovaj laptop malo havarisan, razbijen je displej vidi se jedan deo i koristim ga za neke sitnice tipa integrisani čitač kartica ili da se prikačim na neki ruter po firmi radi podešavanja ili provere mreže. Inače je prikačen na tv za gledanje filmova. Uz to su i tri tastera na tastaturi otpala i wifi nešto zeza ne znam da li je neispravan, pretražuje ali uopšte ne vidi nijednu mrežu.
Ja nemam predstavu koliko vrede ovakvi ili slični polovni laptopovi ili malo bolji, te da li se isplati 40ak eura za zamenu tog 15.6 ekrana. Da li je uopšte i dalje upotebljiv taj laptop za internet, ako bi mu se ugradio neki dualcore. I to ne znam da li mogu sam i da li je isplativo. Ima 4 GB rama ali ovaj celeron mislim da je slab, jer na desktopovima i stari C2D se muče sa internetom i zahtevnijim stranicama.
 
Moze da se nadje taj lcd panel povoljnije, dual-core T4500 ima za 500 din.
Core 2 Duo imas za od 500-1500 da biras.
Tako da mozes da se poigras, nije nista komplikovano da to sam zamenis.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ništa oko laptopova, mislio sam da je i zamena procesora na njima često komplikovana i nisam bio siguran mogu li to sam, a za panel nisam ni pomiljšao sam da menjam. Jedino ako postoji dobar detaljan i pre svega jasan video tutorijal.
Pre neko vreme kad sam gledao najjeftinije sam nalazio polovne ispravne panele za 40ak eura. Ako neko zna gde da potražim može da mi preporuči na pm. Ni procesore ne znam koji sve odgovaraju, te T sam i gledao i pretpostavljam da bi dosta bolje radio nego sa celeronom, tako je bar bilo svojevremeno kad sam na desktopu zamenio ubogi celeron za e2180. Sad i on umire i vuče se na većini zahtevnijih web stranica. I wifi bi mi bilo bitno da se osposobi inače je lap poluupotrebljiv, raspitaću se još za sve to sutra kod čika Pere nosim mu neki monitor i ploču.
Hteo bih samo mišljenje da li se sve ovo isplati, malo uložiti u taj lap ne znam kako se on kotira i koliko je danas upotebljiv. Niti pratim cene toga, a takve polovne ispravne baš i ne nalazim na oglasima. Trebao bi mi samo za net i hd filmove, ima neku nvidia koja podržava dxva i cuda pa pušta kako treba
 
Isplati se popravka ako iskopaš povoljno delove i sam menjaš.

Ako plaćaš visoku cenu, i cenu ugradnje i verovatno je isplativije da ga prodaš nekoj radnji za delove i dodaš za polovan ispravan.

Upotrebljivih laptova ima već od 100eur na oglasima. Naravno, mora da se sačeka prilika da se kupi ispravan i dobar. Ne može odmah i prvi oglas na koji naletiš po toj ceni.
 
Da, vidim da ima po oglasima 15.6 led ekrana za ~4000 din što je sasvim ok. Verovatno bi se našao neki da odgovara. Ne znam da li svaki takav odgovara? I ako sam dobro shvatio, ima šanse da ja sam to otvorim i zamenim? Koliko je komplikovano i pipavo?
 
Za njega ide standardni 15.6" LED ekran sa 40pin konektorom koji se nalazi u donjem levom uglu kada se gleda sa zadnje strane.

U principu možeš ga i sam zameniti, ima gomila video tutorijala na Youtube-u kako se menja ekran na njemu, samo lagano i strpljivo.

Jedini problem mogu biti navoji za šrafove koji se nalaze u donjem levom i desnom ćošku poklopca ekrana gde se šrafe šrafovi koji idu kroz prednji okvir i šarke. MSI je poznat sa lošim kvalitetom plastike i krutim šarkama i onda prilikom odšrafljivanja tih šrafova može doći do pucanja gore pomenutih navoja, a opet sa druge strane možda i ne, sve zavisi u kakvom su sada stanju.
 
Da sad tek vidim da ima brdo takvih panela po oglasima, bukvalno ne znam koji da izaberem sad mi je to problem. A kad sam pre neiskusno gledao po specijalizovanim sajtovima i servisima dosta su bile veće cene.
Valjda su to ti paneli što kažu sa "levim" konektorom tj nadam se da se uvek gleda sa zadnje strane, da se ne zeznem.
Samo ne znam kolike mogu da budu razlike u panelima, jel to uopšte primetno? Samsung, LG, WXGA, InnoLux, ima neki baš iz MSI laptopa... cene su 3-3 i po hiljade do 4. Za četiri ima zilion modela da biraš.
Jel treba na nešto posebno da obratim pažnju. Meni bi bio ok i najjeftiniji mislim treba mi samo da vidim ceo ekran za razliku od ovog sad razbijenog :) i da nema mrtve piksele i ogrebotine.
 
Nije bitan proizvođac, MSI laptopovi ne prave razliku koji panel stavljaš, dokle god je to po specifikacijama isti kao tvoj, dakle 15.6" LED 1366x768 sa 40pin konektorom u donjem levom uglu gledano sa zadnje strane.
 
Ok hvala. Nego mislio sam na razlike u kvalitetu panela, neki su jeftiniji neki skuplji, ne znam da li bih izvalio razliku čak i da stoje jedan do drugog? Ima neki za samo 15 eura sa nekim "duhićima" kao navodno nije za ugradnju u skuplje laptopove. Ne znam na kakve se duhiće :) misli. Verovatno ću da kupim i pokušam ugraditi neki za 3000-3500 din, čim se vratim u BG. Imam i problem što ne radi wifi navodno su od padova prekinuti kablovi koji povezuju antene koje se nalaze u ekranu. Pokušaću i to da sredim ako ne onda pravac servis
 
Nema razlike u kvalitetu prikaza tih ekrana, cene variraju pošto je to tržište polovnih stvari i svako vrednuje svoju robu kako želi.
 
Ma kod istog prodavca ima različitih po 15, 25, 28... eura a za 3500-4000 din ima već brdo panela da biraš. Uh al sam smorio :) van grada sam, od nedelje uzimam nešto pa ću pokušati da ugradim i rešim problem s wifi antenama
 
Ako je 15.6" LED panel 15€, sigurno ima neku falinku u vidu mrtvih piksela, ogrebotina itd.
 
Nema mrtve piksele nego pomenute "duhiće" :) šta god to bilo, pisao sam već. Kad odem lično, pitaću prodavca na šta se tačno misli, da li neki lag, spor odziv...
 
U zavisnosti od količine tih duhova, može, a i ne mora da smeta. Najviše se primete na beloj pozadini.
 
Nazad
Vrh Dno