Šta je novo?

[postpaid] VIP NEO tarifa vs sve ostalo (neograničeni minuti i poruke + 2GB@999 din.)

Keops

Slavan
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
320
Kada pogledam ovo i uporedim sa "duplo vise megabajta tokom celog trajanja ugovora" (poslednja MTS promocija) i ukalkulisanih 50% popusta na MIX tarife... posle 10 godina MTS-ovanja (MIX X, menjam ih po zelji) ozbiljno razmisljam da "prenesem broj" u VIP.

2 GB mi je sasvim dovoljno mesecno.
1 nije, i cesto sam dodavao net (kad sam bio na 1GB Mix paketu) kroz net dodatke... a koliko vidim, cak su i net dodaci jeftiniji kod VIPa.

= je l NEO najbolja postpaid varijanta u nas?
/ako je akcenat na svemu (prvo: ceni pa odma zatim: megabajtima tj gigabajtima a tek naposletku na: porukama i minutima)

ps. Ionako sam u anti-Telekom raspolozenju. I vDSL* cu da ukinem i predjem na SBB, ma i fiksni cu da - raskidam (cim mi istekne ugovor za Net - a istice za 3 meseca), pa nek oni "modernizuju mrezu sa Huaveijem" do 2050e... kazna ce uslediti,
Za: neinvestiranje u infrastrukturu
Za: ne-odvajanje infrastrukture (fixne telefonije) u posebno preduzece
Za: monopol na a/v-DSL.
Za: tretman korisnika (#1 smo i moze nam se. na drzavnim smo jaslama i sta hocete - najbolje smo preduzece, mi i EPS)
Za: obavezno placanje pretplate na fixni uz vDSL... svejedno sto "to rade i drugi" (i SBB ima svoje odrzavanje, ali nema "e, kratka ti parica" ili NAJCUVENIJE "nemamo tehnickih mogucnosti" a pritom je njihov pos'o da ih stvore..)
Za: ima jos al me mrzi da listam

edit: * vDSL, kad radi, radi k'o zmaj. jer je parica: dedicated. iako je predugacka, prastara, preoksidirana: samo je tvoja, ne delis je ni sa kim
jeste da ne mozes preko 5/10/20/50 Mbps (individualno), ali... nemaju tehnickih mogucnosti!
+ Nema razloga ni da SBB ne radi dobro, ako cvoriste nije optereceno.
= 'ocu reci - uvek sam vise voleo paricu nego coax.... ali kasno je za ljubav tu!
 
Poslednja izmena:
Jedini mali problem sa tim tarifama je sto net nije ogranicen, tj. mozes napraviti racun prekoracenjem (1MB = 1RSD, vazi i kada uzmes dodatak, tj. ako prekoracis dodatak). Sto nije uzas kao sto je bilo, ali 1-2000 nije nemoguce da nesvesno napravis za tili cas, kad zaboravis da zabranis data usage preko neke cifre, nakon reseta telefona :)

Razmisli bolje o varijanti da uzmes neku mobilnu net tarifu, i dodajes minute po zelji, ako ih ne trosis toliko. Svako ima neki +/- sa te strane, pa biraj sta ti bolje izadje trenutno.
 
Imacemo milion tema ovo vs ono, sa sve operater botovima itd.
Sam najbolje znas svoje potrebe, znas i lokacije po kojima se kreces pa pogledaj i gde ti signal odgovara.
Ako je net prioritet, gledaj kod koga na net pakete mogu da se dodaju minuti.
Mada ako trosis 2 gb to i nije nesto.
 
Jedini mali problem sa tim tarifama je sto net nije ogranicen, tj. mozes napraviti racun prekoracenjem (1MB = 1RSD, vazi i kada uzmes dodatak, tj. ako prekoracis dodatak). Sto nije uzas kao sto je bilo, ali 1-2000 nije nemoguce da nesvesno napravis za tili cas, kad zaboravis da zabranis data usage preko neke cifre, nakon reseta telefona :)

Razmisli bolje o varijanti da uzmes neku mobilnu net tarifu, i dodajes minute po zelji, ako ih ne trosis toliko. Svako ima neki +/- sa te strane, pa biraj sta ti bolje izadje trenutno.
Koliko se ja secam vip ima dodatak koji ogranicava internet na mb iz paketa i kosta oko 30 dinara mesecno, tako da nije problem prekoracenje.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
100din. Ne znam da li moze na Neo tarifama.
 
Neko reče tamo u temi da ne može - pilićari !
 
Neko reče tamo u temi da ne može - pilićari !

Naravno, kod ovih NEO paketa i jeste poenta da se prekoračuju GB, pa da imaš veći račun... realno, ljudi sve manje koriste sms, klasičan poziv (minute), a sve više internet. Ovo je jedini način da se opstane na mobilnom tržištu... vrlo brzo očekujem i ostale operatere sa sličnim ponudama ;)
 
@alfaunits

Jel možeš malo da pojasniš to oko mobilne net tarife jer meni recimo to baš odgovara, minute i poruke ne trošim uopšte.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Uzmes Mobilni Net S, Online 3 ili 6 ili Surf 5 a samo dokupljujes dodatke za minute i SMS. A biraj sta ti odgovara od ovih, generalno su slicne cene ali ima razlika. Previse je kombinacija.
 
Sta bih ja uzeo da mi sad istice ugovor u mts-u (ali moram da cekam jos nekih 6 meseci):
Vip Online 3 (3gb neta) za 290din + dodatak Kuckator 50 (50 poruka) za 49din + dodatak Maxi Pricalica (120 minuta) za 219din.
Sve ukupno: 558din.

Ili ako bih pojacao malo svoju mobilnost (a videcemo sta ce biti za 6 meseci):
Vip Online 6 (6gb neta) za 490din + dodatak Kuckator 50 (50 poruka) za 49din + dodatak Giga Pricalica (240 minuta) za 419din.
Sve ukupno: 958din.
(Ovde se malo i namece pitanje, da li je bolje imati NEOgranicene minute u poruke i uzeti za 999din NEO1 + dodatak 3gb neta za 290 din i za 1290din imati 5gb neta i NEOgranicene minute i poruke, ali to kome je bas stalo do njih, opet je povecanje jos 290 din i giga manje neta).

I sama Klasik tarifa nije losa, za 499din ima 100 min ka svima, 250 min ka VIP-u, 100 poruka i 250mb, ali mi se ovako povezano cini isplativijim. (Plus sto mrzim gledanje ko je u kojoj mrezi kad mi isteknu minuti, pa obicno te minute u bilo kojoj mrezi slabo i koristim).
NEO mi se na prvu loptu ucinio vrhunski, ali meni ipak i ne bi toliko znacio jer mi minuti i poruke sustinski nisu mnogo bitni. Dobro je za nekog ko puno prica, skroz solidna ponuda.

Sve u svemu, prvu ponudu koja sam izneo, deluje mi najprimamljivije i najjeftinije. Mozda bih se samo lomio da li da uzmem 3gb ili 6gb neta, ako je 6gb dosta je i da se sa vecinom ljudi prica bas kad treba i preko vibera, messengera, whatsappa, itd. Ima dosta opcija, ali mi se ovo cini najisplativije.
 
Sve je to ok, čak ako to bude moglo da se uradi verovatno ću i ja tako za par meseci. Samo jedno pitanje, da li je u takvoj situaciji moguce preneti broj? I koji se paket uzima u tom slučaju, mobilni?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da, moze se preneti broj i obavezno ga prenesi odmah na Mobilnu Net/Online tarifu, neces moci izmeniti posle! Ako prelazis u VIP znaci, kazi da zelis Online 3 (neces moci sa Online 6+ preci na Online 3!) ili Online 6, sta tebi odgovara vec.
Ako prelazis u MTS, trazis Mobilni Net tarifu.
Ako prelazis u Telenor, odmah na Surf.

Kod sva tri mozes uzeti i na 12 meseci sa popustom, bez uredjaja, osim Online 3, koja mora na 24 meseca.

Proverite pre prelaska da li postoje i dalje tarifni dodaci za minute/poruke u mrezi u koju prelazite za mobilni net tarife!
 
Poslednja izmena:
Nisam znao ovo da samo Online 3 mora 24 meseca a ostale mogu i po 12. Onda je 6gb bolja opcija u tom pogledu sto si manje vezan ugovorom.
 
A da.. nema popusta kod VIPa na 12 meseci (jedini razlog za uzimanje na 12 je sto se dobija modem)
 
Pise na dnu, sad sam procitao:
1 Ukoliko izabereš Vip Online tarifu uz ugovornu obavezu od 12 meseci bez uređaja, dobijaš modem za 1 dinar.
2 Ukoliko izabereš Vip Online tarifu uz ugovornu obavezu od 24 meseci bez uređaja, dobijaš popust na mesečnu pretplatu naredna 24 meseca i modem za 1 dinar.
3 Maksimalne brzine prenosa podataka zavise od uređaja koji se koristi za pristup internetu, odabrane tarife i dostupnosti Vip mreže. Uključeni GB u okviru tarifnih paketa dostupni su u Vip mreži, u nacionalnom saobraćaju. Nakon istrošenih GB osnovne tarife, dalji surf je moguć isključivo uz aktivaciju nekog od dostupnih tarifnih dodataka. Obračunavanje se vrši po 1 KB. Vip Online 3 tarifa se može aktivirati samo uz ugovornu obavezu od 24 meseca, bez uređaja i sa njom se ne može deliti internet drugim korisnicima.
 
Poslednja izmena:
Da, kod VIPa. Kod Telenora nekad moze popust nezvanicni, inace su cene sa sajta.
Kod MTSa moze na 12 meseci sa popustom.
 
Mala dopuna na moj #10 post.
Poruke bih samo uzeo Kuckator 100, jer sam tek sad provalio da je 10 dinara razlika a duplo vise. Za 10 dinara, nek se nadje.
Tacno ovako kombinovano ima da preporucim svima koje znam...
 
U mts-u ne mozes da uzmes dodatke (minute i sms) na net paketima (probao licno), znaci samo dual sim telefon i neka prica tarifa sa nekom net tarifom.
U vipu ne moze da se odradi deljenje sa online3 net terifom.
 
Kakvo deljenje ne moze da se odradi sa online 3 net tarifom?
 
Ne mozes sa online3 da odradis deljenje neta sa neo ili klasik tarifom
 
Aha. Znaci zato su je i skrajnuli tako, na nju se sve neke posebne opcije odnose.
 
To deljenje neta nema veze sa onim sto pricamo, to je samo ako se vezuju obicna (postpaid, minutna) tarifa i online (internet) tarife, da bi se delio net saobracaj.
Ovo je jedna net tarifa, sa tarifnim dodacima.

Znaci ne moze vise na Mobilni Net da se dokupe minuti?
 
Kakav je Vip po pokrivenosti u Beogradu?
MTS je blagi užas.Puno lokacija sa "alo Požega'free dodacima[emoji2]
 
Ne bih rekao da je MTS blagi uzas, ali stvarno je slabiji.

VIP nisam imao nigde problema u BG ili Nisu, sem u nekim bas krajevima Idea-a i Maxi-a, gde ume i 2G da ne radi. (konkretno Maxi Alonso BG kod mesa, jako je slab 3G, i Idea u non-stop shopu u Nisu)
 
Mts je loš u Braće Vučković u Žarkovu, recimo.
 
Košutnjak ulica Petra Martinovića (1km) Telenor blagi užas, MTS isto, VIP odličan!
 
Ove Neo tarife su svtvarno neograniceni minuti i sms,da nema negde nesto sitnim slovima ispisano?!?!
 
Stvarno su neograniceni. /ko kod MTS banke - ljudi su nepoverljivi sto nema famoznog "mesecnog odrzavanja tekuceg racuna".
Ljudi su nepoverljivi.
S razlogom doduse - jer su navikli da ih banke i operatori - deru! :(

@ Delicious / alfa - predlozi su vam odlicni. :wave: Ja svakako najvise koristim Net (u smislu da njega prvog prekoracim, AKO je limit 1GB; 2GB je nekom malo, meni - sasvim dovoljno.), ali uopste nisam razmisljao o net paketima, jer nemam dual sim a znam da MTSovi net budu - net only. Nema minuta, nema poruka.
Za VIPove nisam znao... i stvarno moze da se skroji da ima - sve sto odgovara potrebama, a da bude cak i jeftinije od 999 mesecno.

Ako MTS ne odradi te dve stvari
1) nekakav ekvivalent NEO tarifi
2) Net tarifu sa dodacima za minute i poruke

otici cu u VIP, nema sta, najpovoljniji je

trenutno: MIX XL, 1GB (stari ugovor, ne ovaj gde bih imao 2G) @ 50%
(steta sto MTS ne da neki prosek minuta i poruka, godisnji... pa da znas koliko u proseku koristis minuta i poruka. bilo bi lakse. ali se da izracunati. plus, nema sta -- uvek znaj svoje limite i mojne ih prekoracis. Tako da, cak i da VIP NEO naplacuje 1000din 1MB, ako si "odgovoran prema svojoj tarifi" :D - problema nema... Ne mora ni VIP da te upozorava, Android ima sasvim solidnu statistiku data saobracaja -- meni je ona UVEK bila niza od potrosnje koju racuna MTS, sto ce reci - onakva kakva i treba da bude, da postavis "warning" i "limit" tako da -- mozes da se oslonis na njega...)

pogotovo ako ti je dovoljno 2 GB neta, 100 minuta i 100 poruka.... sto meni jeste, skroz. imam i vDSL, ne visim na data non stop... (ajde navigacija/Google maps - to ne trosi nista, nego krastavac, fotke/sajtovi su HUGE these days. Opera Mini to lepo kompresuje, npr. A i video/YT: sisa)

ps. predlog da se UVEK startuje sa NAJNIZOM tarifom je takodje - kul.
jer posle mozes, tokom cele ug. obaveze, da se shaltas gore dole... bez limita :thumbsup:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno