Šta je novo?

[postpaid] VIP NEO tarifa vs sve ostalo (neograničeni minuti i poruke + 2GB@999 din.)

^A što ne bi mogao?

Uz ugovor na 24m, naravno. /samo uz njega ga i daju.

Sakrili su taj Online 3 sa sajta ko da je leprozan paket... Sve je - u sitnim slovima, i na sajtu i u onom cenovniku od zilion strana... Sitno, ali piše.
 
Poslednja izmena:
I mogu da dokupljujem minute i poruke.E te poruke i minuti me interesuju,da li su prema svim mrezama ili samo u Vipu?
 
Vidim da bih mogao skuckati paket od 3GB,100 poruka i 120 minuta za oko 570 rsd.Milina:)
 
2 poruke iznad tebe.....
 
Pričao sam o višegodišnjem preseku a ne mesečnom. Neko reče da daju, poslo sam im mejl i kažu da to ne rade. Ni u poslovnici. Budale. Dva klika...

Ali stoji da možeš sam.
To niko ne spori. Calc u ruke i piči. Jako moderno.

Naravno da imam nalog na MTS portalu. ;)
Ali polako sa hvalospevom o statistici - da, mogu sam da računam, da, bilo bi mnoooogo lakše da postoji "time range" (vreemenski okvir) i da, seti se da pričamo o operatoru koji istu tu statistiku nije imao prvih 10 dana SVAKOG meseca, deceniju.

Fancy responsive dizajn portala nije nešto na sta padam, padam na:

1) funkcionalnost
2) cenu
3 IMAMO tehn. mogućnosti, hoćemo, možemo, samo izvolite

Mada mogu i da ih pohvalim. Imaju online plaćanje karticom. SBB, Infostan, EPS, ostali - jos ni do toga dobacili nisu :)

A VIP i mixanje...
Ljudi, potpišete na Online 3. To je 290 din mesečno za 3GB.

I da ukinu dodatke, nije kao da bi propalo celo selo, ne košta bogzna koliko... A 3GB je uglavnom puna kapa.

Ako baš jurite mane, eno, u Vip cenovniku isto piše da je NEO tarifa u ponudi do... (pa fixan datum) pa čitajte i sitna slova...

Pa će sigurno produžiti to. Ko što neće dirati tarifne dodatke. Jer nije to uopšte glupo skrojeno, u smislu - taman je kako treba, da se ljudi dvoume i na kraju uzmu - NEO. "da ne razmišljaju". Ne gube oni ništa, profit je zagarantovan.

A 'mixanje' jeste povoljnije.
Ali moraš znati svoje limite... Unapred.

Na obe tarife.
Na Online 3/6/etc jer dokupljujes visekratne dodatke, jer ako pričaš puno onda može da te izađe skupo jer ćeš imati max 240min. Jer dodatke kupuješ samo jednom u mesecu.

A na Neo zbog toga što dozvoljavaju prekoračenje MB. Što mi nije frka, meni je i 2GB puna kapa. Nekom nije, taj nek pazi. Ima toliko rešenja - data warning/limit, druga, data/Net kartica, drugi tel.

Ili: Vodiš računa i brige nema.

ps. Mnoooogo je glupo što MTS i prepaid i postpejd "mobilni net" paketi nemaju minut i SMS dodatke, pa da se pravi VS. Je l Telenor ima? / odo na sajt T-a

Telenor ima tarifne dodatke za minute i sms za Surf pakete. Upravo koristim tu kombinaciju. :)
Ako uzmes Surf 5, nakon 6 meseci koriscenja dobices 10GB Interneta uz ugovor na godinu dana, a 10GB imas 2 godine.

10GB (nakon 6 meseci)+200min+1000SMS = 1239din.
 
@ Rock

Koliko kosta to bez sms?

I ako moze link za te dodatke min+sms nisam uspeo da pronadjem to na telenor sajtu.

Naso sam !
 
Poslednja izmena:
Skipo bre to. Nikako ispod 10e kod Tnora?
 
^Ne, pazi, u pravu je. 10GB je huge, kome treba. Pizzicato je i to / svidja mi se kako izgleda paket: malo minuta (al' dovoljno), puno poruka i eksplozija MB-a. Lovely.

Je l smo desifrovali je l NEO i neki vipov postpejd mobilni net paket mogu da se spoje (2 u 1, na istoj kartici)?

Ili Online i otkudZnamSta?
(ali paket, ne tarif. dod.)

To (spajanje dva paketa u 1) je za ekstremiste dušu dalo.
Dorada: "ekstremista" = neko ko hoće puno nečeg (min, por, mb)
Ne neko ko hoce da digne BG na vodi u vazduh. :)
 
Poslednja izmena:
Nije lose to kod Telenora sto daju bas dosta neta, ali opet... kome treba. Taj kome treba nije mu ni problem da plati malo jace i uzme najpovoljnije pakete kad se spoje net + ostalo. Za te pare verovatno jeste solidno. Za one koji kao ja gledaju i cenu i ne treba im vise od 3-6gb(jos cu videti), vip kida.
 
Telenor ima tarifne dodatke za minute i sms za Surf pakete. Upravo koristim tu kombinaciju. :)
Ako uzmes Surf 5, nakon 6 meseci koriscenja dobices 10GB Interneta uz ugovor na godinu dana, a 10GB imas 2 godine.

10GB (nakon 6 meseci)+200min+1000SMS = 1239din.

Odakle ovo da se nakon 6 meseci koriscenja dobija 10gb uz ugovor na god dana??
 
Pisalo je nekoliko njih u (Telenor) temi.
 
Da, ali to nije provereno da je baš tako, ni u Telenoru nisu mogli da potvrde (a 6 meseci ili manje samo za nove korisnike, stari mogu odmah da uzmu popuste i promocije).
 
Za duple GB je realno da ce dati, to ih ne kosta mnogo. Mada uz ovih 10GB sto nude za postpaid, mozda i nece biti vise moguce.

Imaju dobru foru sa tim duplim (i troduplim za neke, ranije) za one koji bi otisli, efektivno ih ne kosta, a mnogo je bolja ponuda od konkurencije onda. Jedino mislim da nije islo uz 50% popusta!
 
Na MTS-u sam od kad sam kupio prvi mobilni telefon ali ako nastave ovako da ignorišu stanje na tržištu odoh i ja. I meni najviše treba net a ovo kod Vip-a deluje stvarno ok.
 
Proverio, ne može da se prenese broj iz NOVA tarife u Vip Online tarifu već mora novi broj.

Ajde i to nekako ko ima dual sim, jedino se sad pitam da li je moguće preći sa postpaida na prepaid a da Vip ne ugasi broj.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Moze na prepaid.
 
Proverio, ne može da se prenese broj iz NOVA tarife u Vip Online tarifu već mora novi broj.

Ajde i to nekako ko ima dual sim, jedino se sad pitam da li je moguće preći sa postpaida na prepaid a da Vip ne ugasi broj.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
Takodje, pitao ih je l moze sa Mix na Online (uz zadržavanje broja) i - ne može. Mora njihov broj. Nije frka za dual sim ekipu, ali za nas sa singlicama - jeste.

I to jeste ograničavajući faktor... Osim ako nekom akrobacijom može da se izbegne. Svi oni imaju neka pravila priliskom prelaska, ie. MTS postpaid uvodi samo u postpaid, prepaid samo u prepaid... A svako ograničenje je - loše. :(

Dobili su i dodatno pitanje (da li isto ograničenje vazi za ->NEO) pa tu čekam odgovor*. Verovatno ne važi tj smisao i jeste da ljudi odaberu NEO... Osim ako nešto tehnicki data kartica ne mora da bude neznamkakospecijalna. Ali sumnjam.

Btw, je l normalno da VIP na mejl (informacije@...) odgovara za 4-5 radnih dana?

MTS odgovori odmah/24hrs, mada, najbitnija pitanja izignorišu. /pogotovo ako se tiču - odlaska iz mreže :)
 
Takodje, pitao ih je l moze sa Mix na Online (uz zadržavanje broja) i - ne može.
Kako iz Mixa u Online, za prenos broja iz MTSa u VIP?

Svi oni imaju neka pravila priliskom prelaska, ie. MTS postpaid uvodi samo u postpaid, prepaid samo u prepaid... A svako ograničenje je - loše. :(
O cemu pricas? U MTSu mogu da se setaju tarife, a prelaskom iz druge mreze biras da li ces prepaid ili postpaid.
 
ako kazem "zadrzavanje broja" + "prelazak", pa valjda je jasno da pricam o prelasku iz mreze u mrezu majku mu.

za prenos broja iz MTS u VIP (MIX XL -> Online bilo koji, i to samo po sebi govori da je u pitanju: seoba operatera.) NIJE MOGUCE zadrzati MTS broj.
VIP zahteva dodeljivanje novog (VIP) broja na svim Online paketima. covek je to rekao, ja potvrdjujem.

Pasus 1
= ne daju (em te es) godisnje i dvogodisnje preseke potrosnje minuta/SMSa/MB-a vec moras sam da racunas. na osnovu mesecne potrosnje.
tj sistem ti sam "preporuci" odgovarajuci paket, i to radi prilicno neprecizno. nebitno. (mada meni jeste bitno, jer na osnovu toga: formiram paket. da se iskalkulisati.)

MTS dozvoljava šaltanje prepaid -> postpaid (i obrnuto), AKO si u njihovoj mrezi. i istekla ti je UO.
Pasus 2.

Ako si pak iz druge mreze, zadrzava se status iz druge mreze.
Kristalno jasno, Pasus 3:

aGYQRe3.png


edit: e sad, obzirom da MTS omogucava da, kad ti istekne UO predjes na prepaid, mozda (posle 3 meseca u prepaidu?) moze da se predje u VIP prepaid pa onda ne znam kakvom akrobacijom prelazi u Online, a sve sa ciljem da zadrzis inicijalni (MTS) broj... ali to je tek: komplikovano. i nepotrebno.
ako je MIX XL postpaid, a Online je VIPova postpaid tarifa, trebalo je da omoguce - nesmetan prelazak uz zadrzavanje broja. I za to VIP ima veliki -
hoce ljude na NEO tarifi, nema sta
 
Poslednja izmena:
Ovo da se zadrzava status broja iz druge mreze nije tacno.
 
Utoliko bolje. Za one koji prelaze u MTS. Ako je tacno. Ne vidim sto bi MTS podrska rekla tako nesto, pre 2 dana. Jos ga je ponovio/la dva puta. /nije bas pocetak prenosa broja, pa da imaju pravo da prave kardinalne greske. (takvim odovorom u potpunosti ODBIJA nekog ko zeli u MTS prepaid s bilo cijeg postpaid-a ili u postpaid s tudjeg prepaid-a. To pravilo je bitno. Mozda su i njega promenili, a sve u skladu sa politikom - dizanja cena?)

Pritom sam ih to i pitao *samo* da bih uporedio sa VIP-ovim pravilima prenosa.
Jer broj nikad nisam menjao, selio, menjao mu status. MTS postpaid sam od kad MTS postpaid postoji, i naravno da hocu svoj broj! :)

Svejedno mi je, uostalom! Ne zelim u MTS, zelim iz! :)
a da zadrzim #. I krivo mi je sto VIP to ne omogucava. (za prelazak na Online tarifu.)
 
Poslednja izmena:
Vip namerno ne da Online tarifu ali da zaurlas dao bi.

Ne ocekuj da radnici znaju kako jeste vec kako im se kaze. Pogotovu mts.
 
Poslusacu te. Tj probacu na gurku. Jer stvarno nema razloga da ne omoguce - el postpaid - jeste? Sta je problem?

Ako treba i zaurlacu. :)
Ni to mi nije strano. Na mnogim salterima se tako zavrsava posao, i to stoji. (el su fini - budes fin; el su drski - budes drzak. Pa sta bude.)

Sansa da MTS ne odreaguje na NEO do oktobra je jako mala... videcu kakva ce ponuda biti tad.
 
Nazad
Vrh Dno