Šta je novo?

Kako zastititi smart tv od android telefona

worldwideweb

Poštovan
Učlanjen(a)
04.06.2014
Poruke
49
Poena
59
Nadam se da naslov nije konfuzan :) Moj drugar ima problem u restoranu sa panasonic smart tv-om koji je povezan na net. Naime kada se restoran napuni gosti preko svojih android telefona se povezuju sa televizorom i menjaju kanale po svom nahodjenju,e sad mozete zamisliti koliki je to problem kada 10 ljudi menja kanale non stop,pusta pesme na yt na jedinom televizoru :) Zanima me postoji li nacin da tv nekako blokira pristup telefonima ili zatrazi npr neki kod pri konektovanju tako da samo vlasnik svojim telefonom moze da mu naredjuje? Unapred hvala
 
Pa neka pogleda po opcijama tv-a šta ima u vezi komunikacije sa drugim uređajima :d moram da kažem da je smešno pitanje :p
 
Moze da napravi dve mreže. Jednu za goste i drugu za lokal. E sad, ako android ima IR onda ce malo teže rešiti problem.

Da pojasnim, dve mreze značirazličit ip opseg te neće moći da komuniciraju sa tvom.

Infra red...srecom većina telefona nema.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem samo. Većina rutera ima mogućnost da napraviš dodatni WiFi koji će biti tzv "isolated AP" i neće se mešati sa glavnom mrežom na kojoj ti je verovatno TV, neki računar itd.
Mislim ako je to način na koji oni njemu pristupaju naravno.
I možda imaš varijantu da ti TV odašilje WiFi signal koji nije zaštićen pa za zaštiti (zavisi da l' si povezan putem kabla ili WiFi).
U svakom slučaju zavisi od tvog uređaja i njegovih opcija, ali ovo za početak sve isproveravaj i ispodešavaj.
 
5 minuta posla. Ne znam kako pristupaju TV-u ako se prethodno ne upare?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Panasonic tv povezan kablom na ruter. Racunam da se uparuju preko nekog od softvera sa play stora
 
Ima spasa. Neka prelepi crnu izolir traku preko ir prijemnika, a kanale neka menja preko svog androida. Nije najelegantnije rešenje ali je rešenje. Naravno podrazumeva se da svoj android poveže na istu mrežu.
 
Nemoj lose da me shvatis, ali sta ce tom tvu pristup netu ? Bez neta ima TV sto mu je osnovna f-ja.
 
Pa imao net, nemao net pristupaju mu preko ir. Ne shvatam sto raspravljate o tome kada je jasno kako mu pristupaju. Skine neku ir remote app i odabere koji je tv i gotovo. Da ga skine sa neta opet bi mogli menjati kanale samo nebi njakali youtube. Jedino da na sensor tv zalepi crnu traku kako neko rece, valjda bi to pomoglo.
 
Poslednja izmena:
mozda tv eventualno ima konektor za 'eksterni' ir, pa moze da ga usmeri.
 
Onda možda da proba sa crnom izolir trakom preko ir prijemnika na tv.
 
Ко је рекао да користе ИР?

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Pa nema sta da kaze logicno je. Skoro svaki kinez danas dolazi sa ir i svaka ****** moze za minut da nauci kako da ga koristi, verovatno im je zanimljivo pa njakaju. Nema sta da uparuje, skida aplikacije itd samo izabere marku tv i to je to.
 
A stvarno sa tim ir remote control uopste nisu razmisljali da ce ljudi da se zezaju i da njakaju gde god sednu tv, klimu, sta god.
 
Nazad
Vrh Dno