Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Molim za pomoc :

EthDcrMiner64.exe -epool coinotron.com:3344 -ewal username.workername -esm 2 -epsw x -dpool http://dcr.suprnova.cc:9111 -dwal username.workername -dpsw x -allpools 1
Ovako mi je podesen miner I eth mi radi ,ali DCR kaze http error.
 
FPGA/Getwork Port (Diff 4): http://dcr-gw.suprnova.cc:9111

probaj dcr.suprnova.cc:3252


ccminer Stratum enabled Port: stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 NEW VERSION MINERS ONLY !
Nicehash-enabled Stratum Port: stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:2255
sgminer Stratum Port: stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3256 NEW VERSION MINERS ONLY !
 
Pozdrav ljudi,pocetnik sam tj samo sam citao o kopanju bitcoina i shvatam u sustini kako bitcoin fukncionise da ima velikih variranja itd.
Mene zanima ovako,ulozio bi recimo 30.000e u harddver za kopanje,da li mi neko moze reci isplativost recimo predpostavljam da bi morao raditi na svakih godinu dana update opreme,e sad kolika se moze izvuci korist recimo sa trenutnom situacijom? sta mi je potrebno i da li bi neko ako krenem ozbiljnije u realizaciju ovog plana zeleo raditi kod mene na odrzavanju itd.
Molim sve koji su zainteresovani za saradnju i obasnjenje posalju poruku :)
Hvala!
 
Pozdrav ljudi,pocetnik sam tj samo sam citao o kopanju bitcoina i shvatam u sustini kako bitcoin fukncionise da ima velikih variranja itd.
Mene zanima ovako,ulozio bi recimo 30.000e u harddver za kopanje,da li mi neko moze reci isplativost recimo predpostavljam da bi morao raditi na svakih godinu dana update opreme,e sad kolika se moze izvuci korist recimo sa trenutnom situacijom? sta mi je potrebno i da li bi neko ako krenem ozbiljnije u realizaciju ovog plana zeleo raditi kod mene na odrzavanju itd.
Molim sve koji su zainteresovani za saradnju i obasnjenje posalju poruku :)
Hvala!

Zelis da ulozis 30 000e i da krenes ozbiljnije, a da neko radi kod tebe.. Po meni to je kontradikcija...
Tesko ces sad naci graficke karte. A taj update opreme nije potreban na godinu dana. Ljudi danas rudare sa starijim grafickim kartama. Vazno je samo da mogu da kopaju i da je zarade veca od potrosnje struje.
Treba da znas koju ces GPU uzeti i koje ostale komponente za rig. Vidis koliko si ukupno GPU-a uzeo i izracunas. Mozda bi mogao napraviti rig od 5 grafickih za 3000e. To ti dodje deset rigova. Velika je to investicija.
Po sadasnjoj kalkulaciji ako bi uuspeo deset rigova sa 5x gtx 1070, kopao bi eth sa cca 1450 mh/s. To ti dodje oko 4000$ mesecno..
Treba to dosta detaljnije proracunati. Da li ces uci u crvenu zonu za struju, tacnu potrosnju itd....

Tvoje su pare i radi sta zelis, ali definitivno prelistaj par tema, pa donesi svoj zakljucak..
 
Recimo da imam svoj biznis koji radi pa radi,a zelim uloziti u nesto novo u smislu internet je nesto sto je bezgranicno za trgovanje itd.
Neka je budzet 30.000e sta i kako uraditi ,a sto se tice crvene zone recimo da imam 2 merna mesta na kojima bi mogao staviti da radi znaci 1600 + 1600 do granice crvene.
Lepo nudim ko bi zeleo odrzavati i bavite se mojim kopanjem za nadoknadu mesecnu.Ali pre svega me zanima ovako konkretno
Budzet 30.000e
2 merna mesta za postavljanje do 1600kw crvene zone.
Mesena Isplativnost
I koliko bi pristali da vodite tu "firmu"
Pozdrav!!
 
Nije dosta 3200kw mesecno...... treba dosta vise ili da predjes na industrijsku struju
takodje danas je isplativost <3$ sutra za 2-3 nedelje ce biti verovatno 2$ pa sad ti racunaj, za 2-3 meseca mozda i bude 20 centi kao i 2014-2015
 
Evo i ja da postavim pitanje, koje komponente mi predlazete za racunar za kopanje. Imam dve kartice sapphire rx580 titanium 4gb ostalo nemam nista. Pravio bi kao desktop varijantu. Koje komponente predlazete kuciste, ploca, memorija, cpu, napajanje, hdd i ako sam jos nesto preskocio. Racunar bi sluzio samo za kopanje.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ne bacaj sad pare, sacekaj jedno 2 nedelje pa prati isplativost, ali ako nastavi ovim tokom diff i pad ne vredi sklapati rig..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo su dve grafike koje me ne kostaju, kosta ce me samo racunar.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Da shvatam svi cekaju taj 1 august pa cu i ja sacekati..Realno ogromne su cene opreme sada,mada opet pricam da isplativost celog poduhvata za godinu dana nosi odlicne rezultate :)
A i meni nije frka da cekam cenu i 3 godine ako treba.
 
Majna li tko ethereum preko ethminera? Majna mi vec 2 dana 0.01? Ima li tko ovih problema?
 
Ne bacaj sad pare, sacekaj jedno 2 nedelje pa prati isplativost, ali ako nastavi ovim tokom diff i pad ne vredi sklapati rig..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Zasto mislis da nece biti isplativo. Zato sto je profit pao sa 5$ na 2$ ?
Svi ocekuju da zaradjuju avione, kamione, vile, jahte itd... Koliko vidim i pre je bila kriza pa neki prodavali kartice,.. A vidi sada.. Ljudi se obogatili od ETH...
A nije eth jedina valuta... Treba kopati nesto drugo.. Dokle god donosi profit..
 
@Difermo
Sto se petljas ako ne znas osnove, ETH danas kopaju 50 puta vise grafika nego sto je normalno, vise daje od BTC-a sto je nerealno!
I ti sad kazes milioni grafika ce kopat nesto drugo a ko ce to placat :d
 
Ima Zeljko pravo problem je sto cak i kad bi kopao drugu valutu isplativost bi bila potpuno ista ili slicna,ako predjes sa Eth na Zec-a a kopas sa rx 480 neces imati nikakvu vecu zaradu nego istu....Isto vazi i za Lbc,Zen,Zcl i ostalo a i ako neka valuta bude isplativa malo vise odmah se nakaci na nju brdo rudara i padne isplativost u roku od 24h...

I najvise novca ove godine nisu zaradili rudari nego najvise su zaradili trejderi napunili su se sa dovoljno para da mogu da se penzionisu nikad nije bila bolja godina za njih.
 
Poslednja izmena:
Povezao riserom 980-ti ,radi ona al je ne ocitava u MSi,msm ocitava ali bez icega,,nema napona nema nista,gde gresim ,sta da se radi?

http://prntscr.com/fui99y

Samo radi 1080-ti
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju mini graficke i standardne? Konkretno 1070 mini i standardne,ili 1080 mini i standardne.
 
obicno mini malo manje daje, malo se vise greje i losija je ali je i jeftinija opcija. ja sam istina imao samo mini 1070 gigabyte . ali je to to generalno.bolje da ne uzimas verzije sa jednim kulerom ako nije bas povoljno
 
@Difermo
Sto se petljas ako ne znas osnove, ETH danas kopaju 50 puta vise grafika nego sto je normalno, vise daje od BTC-a sto je nerealno!
I ti sad kazes milioni grafika ce kopat nesto drugo a ko ce to placat :d

Ja samo pratim razne komentare i istoriju.. kopali su btc, ltc, eth, pa je logicno da ce poceti kopati neku drugu valutu.. Po meni, vecina ce preci na dbix
A ako ne znam osnove ti bar lepo uputi gde nauciti

Ima Zeljko pravo problem je sto cak i kad bi kopao drugu valutu isplativost bi bila potpuno ista ili slicna,ako predjes sa Eth na Zec-a a kopas sa rx 480 neces imati nikakvu vecu zaradu nego istu....Isto vazi i za Lbc,Zen,Zcl i ostalo a i ako neka valuta bude isplativa malo vise odmah se nakaci na nju brdo rudara i padne isplativost u roku od 24h...

I najvise novca ove godine nisu zaradili rudari nego najvise su zaradili trejderi napunili su se sa dovoljno para da mogu da se penzionisu nikad nije bila bolja godina za njih.

I sta sad rudarenje odlazi u istoriju?
Ispadose ove valute teorija zavere.. Neko ulozio brdo love po coinu ("akciji") kada je vrednost bila niska (recimo 0.03$), vestacki napumpali cenu i prodali za 500$ ili 2500$.. Postali milioneri. Kompanije profitirale na grafickim kartama, a kome se posrecilo i ko se slepao, zaradio.. Ostalo sirotinja
Jos ce ispasti na kraju da je ovo cisto pranje para preko menjacnica..
 
Poslednja izmena:
Ma kakav dbix i bagraci..... ETH je opstao na foru, mozda sutra bude jos neka ali prikupilo se toliko minera da profita biti nece, veliki mineri koji masovno kradu struju ovde is irom sveta kopat ce i za 20 centi, ostali ce otpasti
 
a povecanje dag fajla? preko 4gb tako bi masivno otpali mnogi
imam fore jos 30 dana do uzimanja 2-3 graficke 1070... ja zadovoljan samo da isplatim za godinu dana... mada toliko ljudi govori da je puklo da se razmisljam dal uopste uzeti.
 
Nema veze DAG, diff i dalje ide gore... samo ce ljudi da rade vise za struju...... dobar deo farmi kao sto sam rekao radi za free struju (ili skoro free struju) i pranje para, ali se o tome naravno ne prica javno... i oni sigurno nece gasit kartice ni kad ti i ja budemo u minusu
 
ma ima i ja da se nakacim na banderu dok ne isplatim.... :)
a posle toga neka bude sta bude... a ako ovo ode jos jos jos dole,, onda mozda odustanem a ulozim ne sto u ripple, siacoin i factom.. pa neka stoji...

koji bi bio tvoj savet,, uzimati 2-3 GTX 1070 ili ne ? ili da cekam 1 avgust pa da vidim sta ce biti
 
Poslednja izmena:
prvi avust nema veze sa minerima, njimace u svakom slucaju zarada da padne, ja licno ne razmisljam da upgredujem rudnik... a te coine sto si naveo su tezak scam svi do jednog :D
 
prvi avust nema veze sa minerima, njimace u svakom slucaju zarada da padne, ja licno ne razmisljam da upgredujem rudnik... a te coine sto si naveo su tezak scam svi do jednog :D

ne znam koliki je tvoj rudnik :D...
a 1 avgust ima veze sa ?

zasto mislis da su ovi coin-ovi tezak scam ?

p.s. da idemo u presevo i bujanovac i dole prikacimo rig.. Ionako je struja dzabe :D
 
Poslednja izmena:
Imas na netu sve, ripple 100% premine, SC su kopali sa private minerom i dumpovali na 2-3 satoshia pa sad navlace masu (koga je usralo da tada kupi ok ali sada!?)... pa sad racunaj ko ce biti u plusu oni ili ti, factom sam vec zaboravi o kojem se djubrestini radi ;)
 
Imas na netu sve, ripple 100% premine, SC su kopali sa private minerom i dumpovali na 2-3 satoshia pa sad navlace masu (koga je usralo da tada kupi ok ali sada!?)... pa sad racunaj ko ce biti u plusu oni ili ti, factom sam vec zaboravi o kojem se djubrestini radi ;)


sad sam u zabludi dal poceti ili ne :D
 
Nazad
Vrh Dno