Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Aha, to i ja primetih. Prošlog meseca est earnings 0.00340 a sada 0.00260 u najboljem slučaju haha
 
jeste primetili da je nicehash promenio withdrawal fee sa 0.1% + 0.xxxxxxxx btc na "up to 0.1%"

jel radio neko prebacivanje skoro? koliko uzimaju harac? manje nego pre ili isto?

jel u tih "up to 0.1%" ulazi i network fee, ili to plus?
 
Prebacivanje btc-a na coinbase nema fee.
Bar ga nije bilo pred dva dana kada sam ja prebacivao.
 
nema na coinbase, da. ali posle sa coinbase na wallet (exodus recimo) te oderu.
 
Pošto ja kopam samo sa jednom karticom i to je sitno onda jednom u mjesec dana prebacim na coinbase pa na coinbase pro di tu prodam taj btc i eure si prebacim revoltu.
Tu je najmanji gubitak u tim raznim haračima.
 
Ne verujem da diff moze jos mnogo navise zbog globalnog nedostatka kartica.
ma prave se kartice, samo idu direkt u rudnik. vrv kad god se otvori novi rudnik, diff ide na gore...

Pošto ja kopam samo sa jednom karticom i to je sitno onda jednom u mjesec dana prebacim na coinbase pa na coinbase pro di tu prodam taj btc i eure si prebacim revoltu.
Tu je najmanji gubitak u tim raznim haračima.
da, tebi je to dobra opcija... ja hocu da stekam btc na wallet-u. za sad exodus, mada razmisljam da uzmem neki hw wallet.
 
Ne verujem da diff moze jos mnogo navise zbog globalnog nedostatka kartica.
Tu su ASIC mineri. A kao što kolega reče, kartice idu direktno u rudnik. Negde sam čak pročitao da velike igrače ne interesuje garancija tako da to proizvodjačima svakako odgovara.
 
Tu su ASIC mineri. A kao što kolega reče, kartice idu direktno u rudnik. Negde sam čak pročitao da velike igrače ne interesuje garancija tako da to proizvodjačima svakako odgovara.

Pa i njih slabo ima, a o ceni i da ne pricam. A i rizicno je kupovati ASIC za Eth ako cemo realno
 
Da li može neko da mi se javi u PM? Ne mogu da skontam da li mi riser ne radi ili je drugi problem
 
Pa sto na pm :) ?
Kucaj ovde.
 
Imam mali problem, kad zakačim 4x1660s u GA-H110-D3A ploču neće da podigne sistem ako nije tastatura zakacena. Ako stoje 3 kartice, onda podiže sistem bez problema. Do sad sam koristio 3 u rigu i jednu u desktopu jer mi je jedna trebala tu, sad sam i četvrtu prebacio u rig i primetio taj problem. Koje podešavanje u biosu sam promašio?
 
U stvari, uopšte nije problem u tastaturi, već neće da podigne hive os sa ssd-a sa 4 kartice, dok sa 3 radi bez problema. Normalno podiže sistem i radi sa sve 4 kartice kad se podiže sa fleske. Čudno...
 
ostavi tastaturu doduse kod mene am3+ gigabyte zezala s vremena na vreme sa butovanjem i od kada sam ostavio jednu tastaturu prikacenu ne zeza . ko zna koji problem moze imati , mozda je sa biosom.
 
Nije do
ostavi tastaturu doduse kod mene am3+ gigabyte zezala s vremena na vreme sa butovanjem i od kada sam ostavio jednu tastaturu prikacenu ne zeza . ko zna koji problem moze imati , mozda je sa biosom.
Ispravio sam se u drugom postu, nije uopšte bila tastatura u pitanju, već iz nekog razloga, sa 4 kartice neće da se podigne sa ssd-a, već samo sa fleške. Čim otkacim jednu karticu normalno se podiže sa ssd-a.
Ali, on ne stiže uopšte do operativnog, bukvalno čim zapisti 5puta kratko (gigabyte, to je kod za nedostatak monitora), on skljocne, ugasi se, upali i opet dotle. Kad otkacim karticu, ili idem sa fleške, on zapisti pet puta i podigne sistem normalno.
Pomišljao sam da li nije do toga što su mi na dve kartice riseri preko molexa, svaka grana po jedan riser, ali ne bi radilo valjda ni sa fleskom.

20210416_080859.jpg
 
Vidim da imas jedan molex konektor na maticnoj. Pretpostavljam da se on koristi u slucaju da ploca treba da isporuci vise struje komponentana koje su prikljucene.
Mozda da probas da prikljucis i taj molex na ploci na napajanje?
 
Vidim da imas jedan molex konektor na maticnoj. Pretpostavljam da se on koristi u slucaju da ploca treba da isporuci vise struje komponentana koje su prikljucene.
Mozda da probas da prikljucis i taj molex na ploci na napajanje?
Ima dva konektora na ploči, ali nemam slobodne molexe, tako da to nisam probao. Nemam spliter za šestopince, pa da stavim riser i gpu na jednu granu.
 
Mislim male su sanse da je to jer kontam taj ssd nije skoro nikakav potrosac ali opet nikad se ne zna
 
Kako uraditi depozit od 1eur da bi se aktivirao account? Meni ovde nista nije jasnoScreenshot_2021-04-16-20-00-09-291_com.nicehash.metallum.jpg
 
Trebam malu pomoc oko Nicehash, znam da su svakakvi, ali ja sam totalni pocetnik. Farmam trenutno preko ovog programa, i nije mi jasno sledece, kako da farmam etherium, ovde sve sto farmam je u bit coinu evo slike


I podesavanja sam klinkuo njihova, ima kao Lite, Medium itd. cini mi se da nije lose, performanse grafickih su slicne kao kad sam gledao strimere.....

Jesam li puno promasio, i je li ovo farma dobru valutu ? Je li treba da menjam u etherium ?
 
Zbog čega mi je trebalo 11 dana da dođem do 0.050411 ETH, a ranije po 8?. Jel to ta "težina kopanja"? Hoće li stizanje do 0.050411 ubrzati, ili još više usporiti?
 
Jesam li puno promasio, i je li ovo farma dobru valutu ? Je li treba da menjam u etherium ?
Nisi nista promasio u podesavanjima, tako kopa nicehash, ti kopas eth, ali on radi isplatu u btc-u. Napravi nalog na Coinbase-u, pa dodaj btc coinbase adresu, posto je besplatno slanje izmedju ta dva novcanika. Odatle posle vrsi konverziju u koji hoces coin.
 
ko hoce da podize sa nicehasha na svoj wallet, danas je dan. fee je samo 0.0000015 BTC za sumu od 0.0015 BTC.

ja pajser ne mogu da podignem jer sam tek juce dodao wallet, a oni imaju bezbednosnu proceduru da ti zakljucaju podizanje kad dodas wallet. -.-
 
Nazad
Vrh Dno