Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

@nesic1
Napravio jedan rig za decu da se vezbaju :d
6 x RX 560 4gb
Napajanje serversko 800w, nisam hteo da stavljam jace jer je i ovo overkill.
Slike govore sve, mislim da su brojke korektne, moze da se istisne jos koji mhs (tipa jos 4-5) ali stabilnost pre svega.
Potrosnja ko sijalica.

2017628021218.jpg2017628021231.jpg2017628021243.jpg

Inace, ovaj rig je prodat u tom setupu. ;)
 
Pozdrav svima,

Newbie sam, kako u pogledu foruma, tako i rudarenja. Izvinjavam se ako će ovo što ću pitati već nešto na šta je odgovarano, ali nisam uspeo da nađem baš takvu situaciju...

Elem, rešio sam da tvikujem kartice u AfterBurner-u, bez čačkanja biosa. Na jednom rigu, gde imam 5 različitih kartica, sa svakojakim memorijama, 4 Gb/ 8 Gb, rx 470/ rx 480, tvikovanje je prošlo glatko - svuda sam core clock podesio na 1050, memory clock na 2000, i na svim karticama je podigao hashrate za u proseku po 2 Mh/s, stabilno radi rig već ceo dan, nijednom nije crash-ovao.

S druge strane, na rigu gde imam 4 identične kartice - rx 470 4 gb sa Hynix memorijom, i jednu rx 470 8 gb sa Micron memorijom, nema teoretske šanse da mi prihvati promenu na više od 2 kartice, a da ne crashuje. Dakle, probao sam da pojedinačno za svaku karticu da podesim core na 1050, memory na 2000 (izuzev Microna, kog nisam dirao) i pojedinačno svaka radi, čak i dve na tim parametrima rade (možda nisam probao baš svaku kombinaciju bilo koje dve, ali...) ...čim tvikujem 3 kartice - crash.

Da napomenem da je OS na oba riga isti, ali da je ploča na "problematičnom" rigu Biostar TB250, dok je na "neproblematičnom" Asrock H81. Možda je do ploče? Ili ova kartica sa Micron memorijom stvara koliziju (ali nju nisam ni tvikovao, i bez nje se "zaglupi"). Imate li ideju šta bi moglo da bude?
 
Ljudi moze savet oko izbora maticne, razmisljao sam o asrock h81 modelu ali me je zbunilo to sto ima i rev2.0 pa ne znam u cemu je razlika ili uzeti biostar tb250 btc model ili pak nesto trece?

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Jel zna neko jel se moze nesto izkopati sa RX460 4GB?
 
Hynix ne moze da izdrzi 2000, stavi 1900

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Hynix ne moze da izdrzi 2000, stavi 1900

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk

Hvala, na 1900 šljaka. :) Jedino što sada to uvećanje u hashrate nije neko osetno, ali bitno je da stabilno radi već nekih 15ak sati.

Inače, mislim da napajanje ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem, imam SuperFlower Leadex 1000W Gold, a potrošnja na tom rigu mi je cca 65W po kartici (5 kartica).

Da ne gnjavim mnogo, ali kad smo već na tom pitanju: na drugom rigu, gde mi je sve stabilno su mi sve kartice sa Samsung memorijom. Trenutno im je memory clock 2000. Da li je to optimalno - mogu li da rade i na više, ili bolje ne dirati?
 
Hvala, na 1900 šljaka. :) Jedino što sada to uvećanje u hashrate nije neko osetno, ali bitno je da stabilno radi već nekih 15ak sati.

Inače, mislim da napajanje ne bi trebalo da predstavlja nikakav problem, imam SuperFlower Leadex 1000W Gold, a potrošnja na tom rigu mi je cca 65W po kartici (5 kartica).

Da ne gnjavim mnogo, ali kad smo već na tom pitanju: na drugom rigu, gde mi je sve stabilno su mi sve kartice sa Samsung memorijom. Trenutno im je memory clock 2000. Da li je to optimalno - mogu li da rade i na više, ili bolje ne dirati?
Moze samsung i na vise

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Počeo sam pre dva dana da kopam LBRY (LBC) sa hashrate-om od 1750 MH/s i po tome mi na whattomine izračunava da dnevno može da iskopa 38 komada, međutim meni na YII mining pool-u realno stanje pokazuje da je iskopao samo oko 12 coina za 24 sata. Kako samo toliko, tj. kako je moguće da bude tolika razlika?

Ovo mi je u start.bat:

ccminer -a lbry -o stratum+tcp://yiimp.ccminer.org:3334 -u mojaadresa -p d=128,stats --cpu-priority 3
 
yiimp ima kasnjenje oko 8h sa statistikom,probaj coinmine.pl oni mi se slazu sa whattomine proracunom
 
Pozdrav svima, ja sam se tek ukljucio u celu pricu pa me zanima konkretno cloud mining? Vase misljenje, saveti, preporuke? Koliko je isplativo, konkretno cloud mining preko avalon life?
 
Narode,

I ja sam nov u svemu ovome.

Probah danas sa MinerGate-om i vidim da mi koristi samo CPU ?
I da mi temp dize do 87 stepeni.

To mi je previse blizu tacke da izgori ?
 

Prilozi

  • SPECY.png
    SPECY.png
    64.3 KB · Pregleda: 378
Narode,

I ja sam nov u svemu ovome.

Probah danas sa MinerGate-om i vidim da mi koristi samo CPU ?
I da mi temp dize do 87 stepeni.

To mi je previse blizu tacke da izgori ?
Pa verovatno nisi otkacio da kopa samo gpu, mada vidim da imas gtx 660, sa tom grafikom se ne isplati nikako tek gtx 750ti i kasniji modeli mogu da kopaju iole normalno.
 
Pa isplati li se investirati u novu graficku ?

I da li je znacajno na vise racunara osrednjih performansi raditi mining ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav drugari. Prelistao sam nekih 20ak tema u ovom delu ali nikako da nadjem odgovore na bas ova moja konkretna pitanja pa ako bi neko bio voljan da mi ukratko objasni? Dakle konfiguracija je iz potpisa, hteo bih da pocnem sa kopanjem pa me interesuje par stvari posto nisam bas naisao na teme gde ljudi rade sa obicnim PC-em, koliko vidim svi imaju masine specijalno za to.. Zadovoljan bih bio sa bilo kakvim profitom preko 50E mesecno, koliko sam video iz prethodnih tema ova kartica koju imam moze to da postigne pa me zanima sledece; odakle poceti? Nikako ne mogu naci tutorijale korak po korak kako namestiti da sve radi i da pocnem da kopam, pa eto ako ima neko da poseduje takav "opis posla" za mene koji krecem od samog pocetka bio bih veoma zahvalan :d
 
Pitanje .... geforce gtx 1050 ti msi ,,, moze li da sljaka neki posao/ ;D
 
Pozdrav drugari. Prelistao sam nekih 20ak tema u ovom delu ali nikako da nadjem odgovore na bas ova moja konkretna pitanja pa ako bi neko bio voljan da mi ukratko objasni? Dakle konfiguracija je iz potpisa, hteo bih da pocnem sa kopanjem pa me interesuje par stvari posto nisam bas naisao na teme gde ljudi rade sa obicnim PC-em, koliko vidim svi imaju masine specijalno za to.. Zadovoljan bih bio sa bilo kakvim profitom preko 50E mesecno, koliko sam video iz prethodnih tema ova kartica koju imam moze to da postigne pa me zanima sledece; odakle poceti? Nikako ne mogu naci tutorijale korak po korak kako namestiti da sve radi i da pocnem da kopam, pa eto ako ima neko da poseduje takav "opis posla" za mene koji krecem od samog pocetka bio bih veoma zahvalan :d

Napravice ti 50e+ ako radi 30dana po 24h posto daje malo jace od 2e/24h.

Pitanje .... geforce gtx 1050 ti msi ,,, moze li da sljaka neki posao/ ;D

Trenutno moze da pravi 1.5e/24h samo gledaj verziju sa 2 venta, ne rizikuj sa jednim ventom ili mini verzijama.
 
Samo da pitam iskusne, danas mi se od 18:00 do 19:30 eth nije racunao tj u log file-u stalno pise "eth: job changed" ili "eth: job is the same" da li mozete da mi pomognete i kazete kako dolazi do ovoga znai jedno sat i vise mi nije racunao eth uopste? Hvala unapred na pomoci
 
Kako da podesim ccminer da kopa samo sa jednom kartom, imam gtx750i i gtx1060.
 
-d, --devices gives a comma separated list of CUDA device IDs
to operate on. Device IDs start counting from 0!
Alternatively give string names of your card like
gtx780ti or gt640#2 (matching 2nd gt640 in the PC).
 
Pozdrav svima, jedno pitanje u vezi korišćenja informacija sa WhatToMine. Ako na osnovu mojih podataka vidim da mi se najviše isplati kopanje neke manje poznate valute, npr. Komodo, da li to znači da treba da navalim na njega i kasnije ga konvertujem u BTC, sve dok nešto drugo ne postane isplativije? Čudi me što mi uvek zazeleni ETH, nešto tu ne štima...
 
Zatečeni ETH zato što mu je to neki reper na osnovu koga izračunava profitabilnost.
Ako pogledaš ETH red skroz desno ti piše 100%, to mu je osnova na koju ostali idu u + ili -.

Prati nekoliko dana pa ćeš brzo videti da se ti najisplatljiviji menjaju skoro svaki dan, ko će da se petlja oko podešavanja i svega pa sutra opet i tako u krug.

Odaberi neke od poznatih u vrhu pa se toga drži bar neko vreme, naravno možeš proveravati kako stoji svaki dan.

Neko iskusniji može da doda svoje iskustvo.

Sent by homing pigeons
 
Ja sam počeo u aprilu iz zeze sa gtx 950 da kopam ftc,oko 30 kom dnevno,pa u maju sklopio dva mala riga sa 4x rx 480 nitro i već sam jedan isplatio i uplusao se,dok će drugi izgleda da se isplati za godinu dana,u svakom slučaju ko ne riskira taj ne profitira.Jedan rig nije modovan već samo u wattmanu podešen i kopa dual,a drugi radi sa ethOS.Isplati se ko voli da riskira,pošto je ovo jedna velika berza tj. ko bi gori,sad je doli i obrnuto.Samo puno živaca i ne očekivati previše.Meni za sada dobro.
 
I još jedno pitanje,da li neko zna da li može gtx 750 TI za ZEC-a ili nekakav lakši algo?
 
I još jedno pitanje,da li neko zna da li može gtx 750 TI za ZEC-a ili nekakav lakši algo?

Naravno da moze. 4-5 godina star rig sa 6*750ti dan danas radi, hladan kao spricer, i kopa nicehash miner koji sam odredjuje sta mu je u tom trenutku najisplativije. U ovom trenutnu NeoScrypt za 3,7$ dnevno. Do pre neki dan dok je trajala ona ludnica kopao je oko 10$ !!!
 
Nazad
Vrh Dno