Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Evo evo :) Ide 3060TI komada 1, i komada 2 ceka da se smislim sta cu. Setovane je na 65% PL, -500 CC, +1400 mem OC, potrosnja po nicehach 129w, i daje 63 mhs.
 
I to mi je miserija još oko CC, negdje vidim se predlaže i core overclock a negdje da se ide u minus sa njim ?

btw, 63 MH/s daje jedna 3060Ti?!

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
1 da, moze i MC na 1500 tad daje 63.8 nekad baci i preko 64, ali reko ajde da je ne naprezem bas na max. CC ne radi nista, podigao, spustio isto je. Cak se i potrosnja ne menja ali sto da radi na vise kad moze na nize... i da temp je 57c, cooleri na auto, tu su oko 55%.
 
61.8 MH/s kod mene max sa RTX 3070 ali sam ofrlje stavio +1300 za memoriju i spustio power limit na 65%, potrošnja 175W

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel nije frka nekome da baci linkove, tipa skini to i to, i rokaj tu eth, jer kad krenes da google-as naletis na 101 zackoljicu.
Da ti ja odgovorim za ovo, isprati ovaj link, jako je lijepo objašnjeno bez suvišnih stvari.

https://youtu.be/IEGTYqr9fp8


Postavio sam Ethermine/phoenixminer i Exodus kao wallet.

Prebacio i sa Nicehash-a u Exodus iskopani BTC, sve prošlo kako treba.

E sad, u phoenixmineru dobijam 61.8MH/s što je ok, nemam odbijenih šerova ali mi ova predikcija nešto mučna... :)

Da napomenem da mi nije jasno kako za avarage hash dobija ove vrijednosti jer meni konstantno ide preko 61.5 MH/S

bdfea9068033525818f7f4812dd604a5.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Pusti ga da se malo "slegne" :d

Your average effective hashrate over the past 6 hours.
Your effective current hashrate.
It is calculated according to your submitted shares using a 60 minute window.
It will take up to 2 hours until the displayed hashrate is accurate.
Deviations from your local hashrate are normal.
 
Poslednja izmena:
Da ti ja odgovorim za ovo, isprati ovaj link, jako je lijepo objašnjeno bez suvišnih stvari.

https://youtu.be/IEGTYqr9fp8


Postavio sam Ethermine/phoenixminer i Exodus kao wallet.

Prebacio i sa Nicehash-a u Exodus iskopani BTC, sve prošlo kako treba.

E sad, u phoenixmineru dobijam 61.8MH/s što je ok, nemam odbijenih šerova ali mi ova predikcija nešto mučna... :)

Da napomenem da mi nije jasno kako za avarage hash dobija ove vrijednosti jer meni konstantno ide preko 61.5 MH/S

bdfea9068033525818f7f4812dd604a5.jpg


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
Treba mu 12-24h... ne moze odma, mada slabo se vidi grqfikon, ali jos se nije linija izravnjala. Tek onda gledaj.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Oke, probacu vcrs i to. Elem, grafika 1500mhz pravi nakon 2h vecinski badshare, 1400mhz je mirna luka.
 
Pusti ga da se malo "slegne" :d

Sleglo se, tj. izravnala se linija, preko ovog phenixminera još i bolji HS imam nego preko Nicehasha. Sad sa istim podešavanjem grafike u prosjeku ima 62.5HS/s, uz 0 bad shareova.

Ali sad imam novi problem :d

Cijelu noć je rudarila karta a u Exodosu nije bilo nikakvog paymenta na adresu ETH. Prava je adresa, provjerio sam a i kad adresu ETH iz Exodusa pastujem u Ethermine dobijem sve prave podatke gdje se vidi moj worker.
E sad, isto u Ethermine piše da još nije bilo nikakvog paymenta, koliko često uopšte ide isplata? Kod Nicehasha je bilo na 4h.
 
Na koliko ETH si stavio isplatu u Ethermine?! :)
 
0.05, na min. :)

edit: da odgovorim sam sebi

"You have reached 3% of your configured payout threshold. It will be paid out automatically as soon as your balance exceeds the threshold. The payout frequency is capped at one payout every 24 hours."


Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neće to skoro [emoji1787]
 
To je klasika za ETH, nema kao kod Nicehasha isplata na svakih 4h nego treba da izrudariš oko 62$ po trenutnom kursu da bi se prebacilo u wallet?
 
Tek kad izrudariš 0,05 ETH koliko si stavio za isplatu, onda :)
 
A jel' moze nekako da se ugradi plin u rig? :D
 
Da li je bitno da CPU koji je u rigu ima integrisanu graficku kako bi izbegao da za prikaz slike koristim GPU sa kojim kopam?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Nije bitno. Meni je 1 rig prikacen na integrisanu, a dr. na rx 580 i sve radi bez problema.
 
944/24/48 ovako mi idu share-ovi trenutno. Da li je to lose ili nije? Znam da je najbolje kad bi bilo 944/0/0 ali ne znam da li je to moguce uopste.
 
Lose je, kartice su preklokovane.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Splinter@ samo im je struja falila, digao sam PW sa 65 na 70% i sada su share-ovi cisti. tj xxx/0/0 . Jos uvek im gadjam sta im prija najvise, a da usteda energije bude na max nivou. Doduse i sa 70pw ne trose mnogo, 139,8w kom.
 
A sta je tu lose? Msm da znam o cemu se tacno radi? Jel slabija isplata, jel gore po kartu, sta je defekt?
 
Splinter@ samo im je struja falila, digao sam PW sa 65 na 70% i sada su share-ovi cisti. tj xxx/0/0 . Jos uvek im gadjam sta im prija najvise, a da usteda energije bude na max nivou. Doduse i sa 70pw ne trose mnogo, 139,8w kom.

Koje kartice, na kojim podesavanjima ih drzis?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A sta je tu lose? Msm da znam o cemu se tacno radi? Jel slabija isplata, jel gore po kartu, sta je defekt?

Losija zarada naravno jer trebas da imas sto vise ispravnih sherova (po njima si placen od strane poola,ne po MHs koje ti pokazuje miner,to je samo merna jedinica za racunanje)....po kartu je lose to kad daje puno invalid i rejected shares...znaci da ima milione gresaka u H/W na memoriji,sto trajno moze da osteti memoriju ili da crkne kartica tj mem chipovi
 
Ova srednja kolona tj. "stalled" su šerovi koji su prihvaćeni ali sa nekim zakašnjenjem, većom latencijom? Nestabilan net može biti uzrok?


Može li neko da mi objasni sledeće, kad uđem na Ethermine da pogledam status, što se tiče šerova mi piše 52/3/0, što je nonsens iz razloga što računar rudari preko 24h i kad se pogleda na njemu trenutno je 1098/0/0.

Untitled.png
 
Poslednja izmena:
upisi komandu negde, (no submit stale share) il kako vec za taj majner ide,da kad naidje na neku brlju da je i neuzima na obradu,mala sansa da izvuce nesto
dzaba tebi sto u majneru sve ide glatko,kad to pool nevidi kao dobar posao,kvaris im posao a sebi najvise
 
Ova srednja kolona tj. "stalled" su šerovi koji su prihvaćeni ali sa nekim zakašnjenjem, većom latencijom? Nestabilan net može biti uzrok?


Može li neko da mi objasni sledeće, kad uđem na Ethermine da pogledam status, što se tiče šerova mi piše 52/3/0, što je nonsens iz razloga što računar rudari preko 24h i kad se pogleda na njemu trenutno je 1098/0/0.

Untitled.png

Mislim da je to pregled za poslednjih sat vremena.
 
Stale share se plaća 65%, tako da ostavite slobodno neka ih šalje majner :)
 
Nazad
Vrh Dno