Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

a kolika je temperatura kartica :) ?
 
Da li bitno utice proizvodjac kartice na njene performanse ili su razlike zanemarljive? Jer ne vidim razumno objasnjenje zasto je kod madjara evga 6262 gtx 1060 6gb preko 600evra

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Da li bitno utice proizvodjac kartice na njene performanse ili su razlike zanemarljive? Jer ne vidim razumno objasnjenje zasto je kod madjara evga 6262 gtx 1060 6gb preko 600evra

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

Mora da naucis da ponuda i potraznja u vreme nestasice diktira cenu. Samo pogledaj u proslost i videces da kadgod je nesto nestalo sa trzista i bilo je tesko nabaviti da su cene bile astronomske!
 
Ma slazem se ali sto je mnogo, mnogo je :) bezobrazbo mnogo. to je vise nego duplo od standardne cene

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Koliko je bitna koja verzija claymores-a za majnovanje i da li vredi majnovati sa jednom rx 460 i za koliko vremena bi se odplatila?
 
^Mislim da ta karta moze oko 10mhs, ne znam koja joj je potrosnja, to dosta diktira isplatljivost.
RX 560 recimo moze i do 14,5 mhs (stabilno) a trosi manje od 50% jedne 570ke.

@nemanjaREBA
I ti onda kazes da su moje karte skupe, eto ti sad. :d
Ako si resio da kupujes nesto zaboravi na standardne cene inace neces nikad kupiti. ;)
 
StainlessFrenky5146201 je napisao(la):
^
@nemanjaREBA
I ti onda kazes da su moje karte skupe, eto ti sad. :d
Ako si resio da kupujes nesto zaboravi na standardne cene inace neces nikad kupiti. ;)

Ma ti si mi na prvom mestu bio sumnjiv sa pristupom :) krastavac mora covek danas da bude jako obazriv.
Pa bila ti je ponuda veca od nekih, krastavac. Bolje i nikad, sacekati da se smiri hajp, nego platiti nesto za neku bezobraznu cenu jer tako dajes doznanja tome ko prodaje da je ok to sto radi. Recimo ovi madjari ladno od dobavljaca imaju evga 6262 1060 6gb za 600+ evra, a ona realno vredi 300 i da pritom svi budu zadovoljni. Za ove uslove i 350-400evra je, da kazemo, nepristojna ponuda ali prihvatljiva, dok je 630 evra bezobrazno neprihvatljiva. Slazem se ja da trziste diktira cenu, to je tacno jer imamo balvane koji su se pomamili za majnovanjem sada i misle da ce zaraditi milione preko noci. To je razlika izmedju nas i zapada, a pogledaj gde su oni a gde smo mi :) zapadnom prodavcu je dovoljna i konstantna zarada od 20% dok nas prosecan balvan oce brzo i mnogo da se obogati, primer evga zarada 150% ili primer ceo ovaj hajp oko majnovanja uopste.

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ti si mi na prvom mestu bio sumnjiv sa pristupom :) krastavac mora covek danas da bude jako obazriv.
Pa bila ti je ponuda veca od nekih, krastavac. Bolje i nikad, sacekati da se smiri hajp, nego platiti nesto za neku bezobraznu cenu jer tako dajes doznanja tome ko prodaje da je ok to sto radi. Recimo ovi madjari ladno od dobavljaca imaju evga 6262 1060 6gb za 600+ evra, a ona realno vredi 300 i da pritom svi budu zadovoljni. Za ove uslove i 350-400evra je, da kazemo, nepristojna ponuda ali prihvatljiva, dok je 630 evra bezobrazno neprihvatljiva. Slazem se ja da trziste diktira cenu, to je tacno jer imamo balvane koji su se pomamili za majnovanjem sada i misle da ce zaraditi milione preko noci. To je razlika izmedju nas i zapada, a pogledaj gde su oni a gde smo mi :) zapadnom prodavcu je dovoljna i konstantna zarada od 20% dok nas prosecan balvan oce brzo i mnogo da se obogati, primer evga zarada 150% ili primer ceo ovaj hajp oko majnovanja uopste.

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

Vec sam ti objasnio, da ponuda i potraznja diktiraju cene. I samo ne sada nego u proslosti je bilo isto a nista se nece promenuti u buducnost.

Znaci po tvojoj logici svi kojima se pruza sansa da sada zarade treba da je propuste jer to nije moralno. Sta je u ovom drustvu vise moralno? Evo samo primer Vuciceve druge inauguracija gde je spremljeno 6 tona mesa, kao da su lavovi jeli a ne ljudi i ko ce to da plati pa naravno narod, zasto ovo pisem pa poenta je da im se moglo i sto bi onda stedeli i zalili narod nego kada je bal neka je bal a pored dve koje su vec odrzane zakazane su jos dve pa ti gledaj koliko ce to narod da kosta... e upravo ti je to sto ti pises da madjar oce da ima zaradu od 150%. Onaj ko smatra da mu to odgovara taj ce da kupi karticu, niko se nece preko noci obogatiti ali gledas to ovako, on ce te pare u nekom periodu da vrati a posle mu kartica ostaje gratis.

Upravo to i ja radim, majnujem sa jednom i cekam kada cu da je odplatim a onda ako idalje bude ova ispaltivost ili malo niza cu nastavim da radim ovo ili cu preci na neki drugi coin za koji ne treba puno vremena da se iskopa a da mu je isplativost koja meni odgovara.

Samo pogledaj sve rx 470 kartice koje su se prodavala za vrtoglavih 500 evra pojedini i onih koji su ih ovde prodavali za 400 evra a kada su ih kupovali su ih placali do 200-220 evra max i sada je taj lud da ne ugrabi sansu da proda slabiju karticu i sebe pocasti novom 1060 koja je jaca i bolja za gejming od rx 470.
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da sam odradio kako treba podešavanja oko adresa i isplate pa bih da pitam za pomoć:

Otvorio sam nalog na Poloniex-u i tamo sam dobio deposit adresu za ETH. Ako sam dobro razumeo, kada budem imao neki iznos to ću moći da prebacim na Jaxx sa Poloniexa? Kopam preko Claymore-a na Suprnova.cc poslednjih 20 sati (sa jednim ili dva kratka prekida jer je padao sistem) i na Dashboard-u stoji sledeća situacija:

My Balance:

Confirmed: 0.0000 ETH
Unconfirmed: 0.0000 ETH
Round earnings est: 0.0063 ETH

My Hashrate je uglavnom oko 60 MH/s.

Da li je ovo u redu?

Pod My Account na Suprnovi imam polje Payment adress i nije mi jasno šta tu treba da se upiše kao adresa, da li ova sa poloniex-a koju sam dobio ili neka druga?
 
sa kojom grafickom kopas i koliko njih ?

sto ne probas da napravis myethwallet .. imas i dobro uputstvo na internetu.. pa vidi sta ce tu biti..
 
Sa 6 RX 560, to je za njih prosecan hash (6 x 10 MH/s) i mislim da je to manje vise u redu..

Bacicu pogled ma myethwallet, hvala na savetu!
 
koliko ti trose zajedno, 500w?
 
Nemam još uvek uređaj za merenje potrošnje, kad budem nabavio javiću!
 
Kolko pise u gpuz ako ocitava?

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ljudi, ima li poente pocinjati sa rudarenjem sad? Uzeh RX 470 MSI Gaming X 4GB krajem prosle godine za gaming, nije me dugo drzalo pa predjoh na GNU+Linux i sad ne igram nista pa mi glupo da stoji.. Kad sam proveravao ranije, ASIC je bio 85.5%.
 
Da li ti shvatas da si uzeo karticu prosle godine, znaci ne ulazes sad vec pitas da li da ti skuplja prasinu ili da radi.. Pa covece ako ti se rudari, ti rudari.
DA treba da kupis karticu, pa da razumem. Ovako imas graficku, i sve sto treba da uradis jeste da je pustis da rudari.. Znaci nisi na gubitku ako sve pukne..
A ti pitas da li se isplati... Zaraditi milione neces. Mozda i hoces ako rudaris jednu od 1000 kriptovaluti i cuvas izvestan broj godina. Pod uslovom da ta valuta naglo skoci.
Mislim stvarno...
 
Da li rx480ke imaju isti hashrate za ETC kao i za ETH?
 
Da li ti shvatas da si uzeo karticu prosle godine, znaci ne ulazes sad vec pitas da li da ti skuplja prasinu ili da radi.. Pa covece ako ti se rudari, ti rudari.
DA treba da kupis karticu, pa da razumem. Ovako imas graficku, i sve sto treba da uradis jeste da je pustis da rudari.. Znaci nisi na gubitku ako sve pukne..
A ti pitas da li se isplati... Zaraditi milione neces. Mozda i hoces ako rudaris jednu od 1000 kriptovaluti i cuvas izvestan broj godina. Pod uslovom da ta valuta naglo skoci.
Mislim stvarno...

Promasio si poentu, interesuje me da li ima smisla poceti sad sa rudarenjem jer sam pitao par ljudi i svi kazu da je sad kasno za pocinjanje..
 
Kako stvari stoje dok ti nabavis karte bice kasno, mislim nece biti neka zarada jer ide isplativost dole zadnji 7 dana milism da se prepolovila zarada, a tek sljede negativne vijesti split BTC-a panika ja sad iskreno ne bi pomisljao ulaziti u mining pogotovo placati karte po ovim suludim cijenama ili avansirat pa cekat...ali u konacnici odluku moras donjet sam da si okasnio vjerovatno jesi.
 
^^ Poenta je da ti vec imas hardver, ne moras da ulazes u njega 400-500€ (kao drugi) i da te bukvalno nista ne kosta da krenes. Ako ne dobijes ocekivani dobitak, svakako nisi u minusu, kao oni sto bi sad morali da uloze 400-500€.

Tako sam i ja pre mesec ipo dana. Imam skromnu R7 370 i plus malo kopam sa FX8300. Uprego sam to i bez ikakvog ulaganja iskopao do sada oko 1.6 XMR sto mi je cist dobitak (kad odbijem struju, koja nije prevelika zbog skromnosti hardvera).

Znaci ako vec imas hardver i dovoljno je samo da ga pokrenes, samo kreni :)

Pozdrav! :cigar

P.S. Verovatno neces zaraditi milijune, al neces nista ni izgubiti.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, poceo sam 'majnati' prije par dana, uzeo 2 x RX 460 4GB, trenutno majnam preko minergatea, ali preko dosa, moze li mi neko reci koji je najbolji pool za majnanje eth?
 
Hvala :)

Jel imate jos kakvih savjeta za pocetnika?

Ono sto cu ja da ti kazem a to je da zaboravis velike novcice ako imas jednu ili dve kartice, gledaj bolje nesto sto se brze i jednostavnije kopa. Ja sam se bio dobio savet da kopam eth pa kada sam preracunao trebalo bi mi sa jednom karticom tri meseca da kopam a kako je cena otisa u persun zato sada gledaj nesto sto mozes brzo da kopas a da je imalo profitabilno.
 
Imas savjet na sta da se prebacim? Mislio sam iz holandije naruciti jos 2 x rx 480 8g. Jer mi ploca podrzava trenutno do 4 graficke...
 
Nazad
Vrh Dno