Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

neko je imao na oglasima ovde na forumu ventilatore za strix kartu.. procackaj malo

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sam ne znam da zamenim. A bojim se da ako reklamiram da ce proces cekanja i reklamiranja trajati predugo. Ne znam da li bi mi pomoglo da kupim neki sobni ventilator i uperim u rig?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Ljudi isplati li se kopati ili je kasno za to? Koliki je roi trenutno zna li neko?
 
Ne znamo. Niko ne sme da racuna ROI vec 2 nedelje.
 
Rudarenje je toliko isplativo da je juce oboren najnizi rekord od kada ETH postoji i iznosi Lowest recorded value: 31 USD on the 03/30/2018. Highest recorded value: 799 USD on the 08/07/2015. za 1000 mh/s , sto znaci otprilike da 35 kartica RX580 vrednosti trenutne oko 15000 -20000 eura imaju dnevni bruto prihod od 31 usa $ ili oko 25 EURA . Ako se odbije struja koju te kartice potrose i amortizacija kartica , verovatno ostaje 10 euro centi po kartici dnevno :)


Ono sto je isto jako bitno pad kriptovaluta se nastavlja , takod a ce ova racunica ubrzo biti jos nepovoljnija .

To sto neki misle da je ok samo kopati i cuvati novcice i cekati da oni jednog dana porastu , trebalo bi da znaju da ce ukoliko se sadasnji scenario realizuje a za sada sve ide po planu , ETH pasti na nivo 150 $ a onda se kroz 2 godine vratiti na nivo 280 do 300 $ odnosno duplo od tog pada .

Ako me pitate kako to znam to je na osnovu istorijskih vrednosti ,linija ponasanja grafikona i analiza koje su radjene na drugim bezanskim elementima koji su imali slican rast , onda pad ispod cene sa koje su poceli eksponencijalno da rastu a onda visegodisnji blagi rast . Jucerasnje odbijanje od maksimuma ETH iz juna prosle godine 365 usa $ je kratkotrajno i sledeci pad ce izazvati probijanje linije otpora vec za nekoliko dana .

Dupliranje negativnih pozicija kako neki na forumu ovde predlazu samo moze da duplira ili ukoliko se vise puta primenjuje 2 na kvadrat uveca gubitak .

Bitcoin je juce prvi put prosao kroz 200-dma , ( 200 prosecnu cenu na dnevnom grafikonu ) a to je vrlo jak pokazatelj za sve ozbiljne trgovce .

Google je dao izvestaj da interesovanje i pretrazivanje reci bitcoin od nove godine je u konstantnom padu .

Taksista koji vas poveze vise ne prica o bitkoinu :)
 
Poslednja izmena:
Raslo godinu ipo dana brutalno sve, eth otisao sa par $ na 1400+ i tad vam je bilo lepo, sad kad je pao zadnjih par nedelja odma panika

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Rudarenje je toliko isplativo da je juce oboren najnizi rekord od kada ETH postoji i iznosi Lowest recorded value: 31 USD on the 03/30/2018. Highest recorded value: 799 USD on the 08/07/2015. za 1000 mh/s , sto znaci otprilike da 35 kartica RX580 vrednosti trenutne oko 15000 -20000 eura imaju dnevni bruto prihod od 31 usa $ ili oko 25 EURA . Ako se odbije struja koju te kartice potrose i amortizacija kartica , verovatno ostaje 10 euro centi po kartici dnevno :)


Ono sto je isto jako bitno pad kriptovaluta se nastavlja , takod a ce ova racunica ubrzo biti jos nepovoljnija .

To sto neki misle da je ok samo kopati i cuvati novcice i cekati da oni jednog dana porastu , trebalo bi da znaju da ce ukoliko se sadasnji scenario realizuje a za sada sve ide po planu , ETH pasti na nivo 150 $ a onda se kroz 2 godine vratiti na nivo 280 do 300 $ odnosno duplo od tog pada .

Ako me pitate kako to znam to je na osnovu istorijskih vrednosti ,linija ponasanja grafikona i analiza koje su radjene na drugim bezanskim elementima koji su imali slican rast , onda pad ispod cene sa koje su poceli eksponencijalno da rastu a onda visegodisnji blagi rast . Jucerasnje odbijanje od maksimuma ETH iz juna prosle godine 365 usa $ je kratkotrajno i sledeci pad ce izazvati probijanje linije otpora vec za nekoliko dana .

Dupliranje negativnih pozicija kako neki na forumu ovde predlazu samo moze da duplira ili ukoliko se vise puta primenjuje 2 na kvadrat uveca gubitak .

Bitcoin je juce prvi put prosao kroz 200-dma , ( 200 prosecnu cenu na dnevnom grafikonu ) a to je vrlo jak pokazatelj za sve ozbiljne trgovce .

Google je dao izvestaj da interesovanje i pretrazivanje reci bitcoin od nove godine je u konstantnom padu .

Taksista koji vas poveze vise ne prica o bitkoinu :)

Svi mi koji smo u ovome 7-8g sve sto si ti napisao to znamo ne od danas nego jos od 2014g ako gledamo istoriju kraj 2103=kraj 2017g znaci mi smo sad u proljecu 2014g kako cijenom BTC-a tako i sa isplativosti mininga, mnogi ce reci i nekako 2014, ali 2015 to je bio pravi potop kad se btc vukao najvisim djelom oko 250 pa malo padne a malo skoci a kopali se coini bilo je perioda bas ni centa nisam zaradio samo trosio struju jer coini koje sam kopao otisli u vjecni zaborav znamo i za rasprodaju.... nije jednostavno bilo nikakve nade u oporavak. Ta 2015g ako bi se preslikalo u buducnost je u stvari 2019g opet kazem ako bi se gledalo to ce nam biti najteza godina i za cijenu btc-a i altova, takodjer godina crkavanja shitcoina i bezizlazne situacije mininga.

Te iste 2015g okvirno jesen polako se cuje rijec ETH medjutim u samom pocetku nije niko vjerovo onom malom zgoljavom djetetu ali ulaskom u 2016g vec se prica o nekoj isplativosti, pocinje euforija - prevedeno u budcnost to je 2020g znaci divno proljece tada u 2020g imamo jedan jako bitan dogadjaj halving btc-a tada bi vec mogli imati cijenu btc-a opet na 10k mozda i vise, tada ce naravno da se i pojave neke nove AMD i nvidija karte. Iste te dvije firme opet ce trazit nacin prodaje svoji proizvoda gotovo sam siguran iste te 2020g uveliko ce biti nesto isplativo, ta 2020g bice naznaka onoga sto nas ceka 2021g a to je opet do sad nezamisliva 2017g.

Sumirano ako bi se ponovila proslost:
2013kraj godine =2017 kraj ( ATH BTC-a)
2014-2018 (krvaranje/busenje balona, odumiranje mininga JAKO BITNO OVDE SMO!)
2015 -2019 (volume toliko jadan forumu koji su dnevno imali posjeta i postova nece imati za cijelu godinu odlazak price u zaborav, gubi se nada u kripto)
2016-2020 zagrijavanje/euforija halving, pojava opet neke nove rude/sirovine za kopanje
2017- 2021 strpljenje zivci ganjanje TOP cijene za izvlacenje kesa i rijesavanje svi zivotni problema (pod uslovom da je covjek zdrav)
 
Rudarenje je toliko isplativo da je juce oboren najnizi rekord od kada ETH postoji i iznosi Lowest recorded value: 31 USD on the 03/30/2018. Highest recorded value: 799 USD on the 08/07/2015. za 1000 mh/s , sto znaci otprilike da 35 kartica RX580 vrednosti trenutne oko 15000 -20000 eura imaju dnevni bruto prihod od 31 usa $ ili oko 25 EURA . Ako se odbije struja koju te kartice potrose i amortizacija kartica , verovatno ostaje 10 euro centi po kartici dnevno :)


Ono sto je isto jako bitno pad kriptovaluta se nastavlja , takod a ce ova racunica ubrzo biti jos nepovoljnija .

To sto neki misle da je ok samo kopati i cuvati novcice i cekati da oni jednog dana porastu , trebalo bi da znaju da ce ukoliko se sadasnji scenario realizuje a za sada sve ide po planu , ETH pasti na nivo 150 $ a onda se kroz 2 godine vratiti na nivo 280 do 300 $ odnosno duplo od tog pada .

Ako me pitate kako to znam to je na osnovu istorijskih vrednosti ,linija ponasanja grafikona i analiza koje su radjene na drugim bezanskim elementima koji su imali slican rast , onda pad ispod cene sa koje su poceli eksponencijalno da rastu a onda visegodisnji blagi rast . Jucerasnje odbijanje od maksimuma ETH iz juna prosle godine 365 usa $ je kratkotrajno i sledeci pad ce izazvati probijanje linije otpora vec za nekoliko dana .

Dupliranje negativnih pozicija kako neki na forumu ovde predlazu samo moze da duplira ili ukoliko se vise puta primenjuje 2 na kvadrat uveca gubitak .

Bitcoin je juce prvi put prosao kroz 200-dma , ( 200 prosecnu cenu na dnevnom grafikonu ) a to je vrlo jak pokazatelj za sve ozbiljne trgovce .

Google je dao izvestaj da interesovanje i pretrazivanje reci bitcoin od nove godine je u konstantnom padu .

Taksista koji vas poveze vise ne prica o bitkoinu :)

Svaka cast za prognozu za 2 godine unaprijed, nego sta cemo ako se oporavi a tvoja prica padne u vodu?
Cus 2 godine prognozira i "sve ide po planu"


Sad si uzeo pricu od negog i samo nam je odje c/p.
Imas temu za cijenu pa tamo iznosi prognoze.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Rudarenje je toliko isplativo da je juce oboren najnizi rekord od kada ETH postoji i iznosi Lowest recorded value: 31 USD on the 03/30/2018. Highest recorded value: 799 USD on the 08/07/2015. za 1000 mh/s , sto znaci otprilike da 35 kartica RX580 vrednosti trenutne oko 15000 -20000 eura imaju dnevni bruto prihod od 31 usa $ ili oko 25 EURA . Ako se odbije struja koju te kartice potrose i amortizacija kartica , verovatno ostaje 10 euro centi po kartici dnevno :)


Ono sto je isto jako bitno pad kriptovaluta se nastavlja , takod a ce ova racunica ubrzo biti jos nepovoljnija .

To sto neki misle da je ok samo kopati i cuvati novcice i cekati da oni jednog dana porastu , trebalo bi da znaju da ce ukoliko se sadasnji scenario realizuje a za sada sve ide po planu , ETH pasti na nivo 150 $ a onda se kroz 2 godine vratiti na nivo 280 do 300 $ odnosno duplo od tog pada .

Ako me pitate kako to znam to je na osnovu istorijskih vrednosti ,linija ponasanja grafikona i analiza koje su radjene na drugim bezanskim elementima koji su imali slican rast , onda pad ispod cene sa koje su poceli eksponencijalno da rastu a onda visegodisnji blagi rast . Jucerasnje odbijanje od maksimuma ETH iz juna prosle godine 365 usa $ je kratkotrajno i sledeci pad ce izazvati probijanje linije otpora vec za nekoliko dana .

Dupliranje negativnih pozicija kako neki na forumu ovde predlazu samo moze da duplira ili ukoliko se vise puta primenjuje 2 na kvadrat uveca gubitak .

Bitcoin je juce prvi put prosao kroz 200-dma , ( 200 prosecnu cenu na dnevnom grafikonu ) a to je vrlo jak pokazatelj za sve ozbiljne trgovce .

Google je dao izvestaj da interesovanje i pretrazivanje reci bitcoin od nove godine je u konstantnom padu .

Taksista koji vas poveze vise ne prica o bitkoinu :)

Gde si nasao RX580 po 430-500e, hocu i ja? I posalji mi BIOS za kvalitetnih 28.57?
 
Da li je 400 eura za ovu karticu ASUS RX580 - DUAL-RX580-O8G koja ima jos 2 godine garancije povoljna?
 
Da li je 400 eura za ovu karticu ASUS RX580 - DUAL-RX580-O8G koja ima jos 2 godine garancije povoljna?
Pa trenutno nista nije ispaltivo. Ako se nadas boljim vremenima onda opet zavisi. mada ne vidim neku veliku razliku izmedju 570 i 80 u hashrate 29 vs 29-31 a cijena 30% razlike sigurno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa trenutno nista nije ispaltivo. Ako se nadas boljim vremenima onda opet zavisi. mada ne vidim neku veliku razliku izmedju 570 i 80 u hashrate 29 vs 29-31 a cijena 30% razlike sigurno.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da, da, zato i gledam samo 570 da kupim, jedina mana 570 je 4gb, dok ove imaju 8, tako da ce moci jos dugo sa njima da se kopa.
 
Trenutno epoch 178(2.39gb) tako da i sa 4gb ce moci poprilicno da se kopaaa :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Na ovoj tezini kopanja , i sa ovom cenom ETH skoro da sve sto se iskopa ode na troskove i amortizaciju to jest pad cena opreme .
Osim naravno ako ne racunate struju , smestaj rigova , internet , vas rad itd ....

Dakle jedino ce isplativo biti ako cena ETH poraste ???? zasto se onda muciti da kupujes opremu za kopanje i mesecima kopati uzaludno , zar nije jednostavnije samo kupiti ETH i ako poraste eto profita :) ili ja negde gresim ???
 
Gde si nasao RX580 po 430-500e, hocu i ja? I posalji mi BIOS za kvalitetnih 28.57?

Trenutna cena novih rx 580 kartica je sa domacom garancijom oko 50000 , din . polovne i one od proverenog maadjara su nesto jeftinije dok je telefon ukljucen .

E sad mozda tvoje kartice lebde u vazdunu i tako rade ali moje traze napajanja i sve ostalo , a to mene kosta oko 80-100 eura po kartici novo ..

Naravno svako vidi sta zeli da vidi tako da i ti vidis da tvoje kartice bacaju 36 mh a moje jedva izvuku prosek 28.5 mh ali ok .

Cena struje je kod nekih u kalkulacijama zelena tarifa bez PDV i to samo ona jeftinija , kod mene tesko ispod 12 dinara sa porezima i ostalim akcizama i nametima .
 
Poslednja izmena:
Postoji li na forumu mesto gde se moze oglasiti rig koji se prodaje? posto znam da je zabranjeno oglasavati ih na klasicnim oglasima na forumu..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Trenutna cena novih rx 580 kartica je sa domacom garancijom oko 50000 , din . polovne i one od proverenog maadjara su nesto jeftinije dok je telefon ukljucen .

E sad mozda tvoje kartice lebde u vazdunu i tako rade ali moje traze napajanja i sve ostalo , a to mene kosta oko 80-100 eura po kartici novo ..

Naravno svako vidi sta zeli da vidi tako da i ti vidis da tvoje kartice bacaju 36 mh a moje jedva izvuku prosek 28.5 mh ali ok .

Cena struje je kod nekih u kalkulacijama zelena tarifa bez PDV i to samo ona jeftinija , kod mene tesko ispod 12 dinara sa porezima i ostalim akcizama i nametima .

50000 ponovo nije 430 evra, druga stvar na 5/6/8 karti po rigu nikako te ostala oprema ne moze izaci 480-800e (osim ako se bas trudis da prodjes skupo i izivljavas se sa napajanjem), trece za 20k evra se ne ide u domacu prodavnicu i ne ide se kod madjara, nego se radi legalno mnogo jeftinije ili nelegalno mnogo jeftinije. Ja nemam 580 tako da ne bacaju 36, ne znam odakle ti 28.5 jer je to stvarno malo, cak i da si ih spremio za leto. Koji model i na kojim temperaturama i fanspeed ti radi 28.5?

Brzom pretragom lako ces naci evo jedan od primera Pogledajte prilog 248848

To je bio sarkazam, karte su vec sada mnogo manje..

I naravno da ih ne treba kupovati kada padaju sedmicno za po 50e.
 
Da li je 400 eura za ovu karticu ASUS RX580 - DUAL-RX580-O8G koja ima jos 2 godine garancije povoljna?
Ni nova domaca ne vredi toliko, hladjnje ocajno, ne postoji veci potrosac od tog Asusa.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ni nova domaca ne vredi toliko, hladjnje ocajno, ne postoji veci potrosac od tog Asusa.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Drugi navod je netacan, trosi koliko i sve ostale Rx580, ~120W u single Eth.
Inace, te pare ne vrijedi nijedna Rx580.
Inace, sa custom strap-om, 31Mh/s, iako ni naponska, ni mem cipovi nisu hladjeni.
Na ljeto ce se vidjeti :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugari, već dva puta u desetak dana se desilo da mi Claymore pukne, pojavi se poruka "EthDcrMiner64.exe has stopped working". Verzija je 11.4, sutra ću da stavim 11.5 da vidim da li će se i dalje dešavati. Pre toga 10.6 radio stabilno.

Ethermine šalje mailove da je rig offline tek posle 30-40 minuta neaktivnosti. Preko dana nije problem, često proveravam rig, ali kad pukne u 2 ujutru, stajaće do 7-8 sigurno dok ga ne resetujem.

Kako ste rešili ovaj problem? Neki watchdog? Neka aplikacija za monitoring koja šalje instant notifikaciju? Koristim Ethermine Pool Stats, ona nema tu opciju. Prelistao sam malo forum, ali nisam ništa našao, ili nisam dobro gledao ;)
 
Drugari, već dva puta u desetak dana se desilo da mi Claymore pukne, pojavi se poruka "EthDcrMiner64.exe has stopped working". Verzija je 11.4, sutra ću da stavim 11.5 da vidim da li će se i dalje dešavati. Pre toga 10.6 radio stabilno.

Ethermine šalje mailove da je rig offline tek posle 30-40 minuta neaktivnosti. Preko dana nije problem, često proveravam rig, ali kad pukne u 2 ujutru, stajaće do 7-8 sigurno dok ga ne resetujem.

Kako ste rešili ovaj problem? Neki watchdog? Neka aplikacija za monitoring koja šalje instant notifikaciju? Koristim Ethermine Pool Stats, ona nema tu opciju. Prelistao sam malo forum, ali nisam ništa našao, ili nisam dobro gledao ;)
Pukne ti skorz ono ili samo zakuju da nece da kopa a otvoren cmd ?


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ostane otvoren Claymore, ne kopa, iskoči prozor sa greškom.

Ovaj fazon: http://captocviet.com/hoanghung/5/images/2017/bitcoin/ethdcrminer64_exe has stopped working.jpg
Ovo je slika sa neta, ovde je greška prilikom pokretanja, to nije slučaj kod mene, čisto da ne bude zabune, kod mene se desilo posle ohoho vremena od pokretanja :)
Probaj da iskljucis quick edit mode za cmd, meni je to rijesilo taj problem :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probam, pa javljam, hvala :)
 
Po zapadu su vec krenuli da sibaju rigove za ispod 1.600€ 6 x rx580. To dodje ~225€ po karti ( doduse opet kako ko gleda). Smatram da i ti nije optimalno, i da ce jos dole ici.

370€ je na drugu stranu u ovoj konstelaciji preskupo.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Cena koju sam ja izneo je cena NOVE opreme ako se nabavlja trenutno , jer je ovde neko pokrenuo pitanje isplativosti itd
Cena polovne opreme je naravno niza i uvek postoje situacije da neko nekoliko grafickuh daje povoljnije od cene u prodavnici ili kod prekupaca ali se ne moze na tome zasnivati racunica jer pera 2 karte prodaje jer mu hitno treba novac ....a i nema poreklo racun a mozda kartice i bagju itd ...

Sto se tice cene polovnih rigova u srbiji pre 2 dana je neko prodao 5 rigova sa 6X rx 470 za 1100 eura po rigu . Pricali smo telefonom i imao je jedan rig rezervisan do popodne je sve prodao i to je realnost .
Naravno postoje osobe koje i dalje traze 3600 eura za rig gde komponente nove u ovom mometu za takav rig kostaju 2600 eura ali toga ce uvek biti .

Potrebno je vreme da ljudi se prilagode na sad te nove nize cene i da prihvate da su za mesec ipo dana napravili gubitak od 30-40 % samo cinjenicom da su kupili opremu kad je bila najskuplja a opet zato sto je isplativost bila velika .
 
kako ja nevidim nikad rig 5xx serije za te male pare,na cemu to @vlado gledas
ja kolko vidim cene su tu skoro kao i nase,mozda 50 eur jeftinije da prodjes,plafon
 
Poslednja izmena:
Pre ove pomame rx480 su imale i za po 28k din, rs 470 za po 24-26k din, koja je prava cena, mislite o tome

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno