Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Moze li neka slika krimpovanog ..

Ovde imaš lepo objašnjeno i čak seciran jedan i prikazano šta može da se desi kod zalivenog.

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?p=130311

Prva slika je moldovan (zaliven) taj je opasan.
0IXAA2B.png


Druga slika je to što treba da tražiš.
og9x4li.png



I opet ću da stavim ovaj članak, postavljao sam ga u drugoj temi.
Nije na odmet da se ljudi informišu, da znaju kako da pravilno povežu rig na napajanje i time budu bezbedni od eventualne havarije na opremi.

The FACTS about GPU mining electrical specifications
 
Da li neko mozda zna zasto nece da se pokrene sinhronizacija na walletu?
Neki novcic sam cisto probao kako ide i found 3 bloka i na sajtu lepo pise koliko sam dobio i da je sve prebaceno na adresu walleta(onu koju sam dobio kada sam ga pokrenuo) ali non stop pise 4 left behind i nista se ne desava,ni procenti ne pisu samo da je out of date itd neke gluposti.
U pitanju je ENIXT
 
Meni su izgleda otisli driveri na rigu. Da li zbog upaljenog update win ili ne, ne znam. Koliko uspevam da vidim izgleda da je doslo do masovnog pucanja drivera kod dosta ljudi. Da li je jos neko imao slican problem ovih dana?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Da, bilo je problema pre 15tak dana i sada ponovo. Nije tesko srediti, za AMD (Restart u Safe-mode, obrisati c:/AMD folder, odraditi DDU, restart, pa instalirati drajevere ponovo, atikmdag-patcher 1.4.6, pa restart, i mora sve da radi). Ali kada sredis masinu, za ubuduce mozes spreciti update driver-a i neces vise nikada imati problema.

Odraditi ovaj korak "Local Group Policy Editor" sa LINK-a i miran si.
 
^ hvala

Šta raditi kada kartice daju manji hashrate kada su priključene na rajzer nego direktno na ploču? Jel problem do slotova na ploči, usb kabla, samog rajzera..?
 
Problem je do pool-a ili/i do miner programa.

Riser sa PCI-e 1x, ako je pouzdano napajanje i temp. kartica ne ide preko 70-80C ne moze nikako biti problem.
 
Identičan miner, svaka kartica po 1 mh/s manje na ETH kad je na riseru, equihash nekih 20-tak sola.

Oftopik: Jel ima neko ASUS Expedition GTX 1060 kutiju da mu ne treba? [emoji3]
 
Kolke su max temperature za gtx 1060?
Moje idu do max 63-64 C sve zavisi od sobe posto nocu zatvaram sobu a izjutra i po danu je otvoreno i napravita je promaja onda su do max 56 C.
Da li je to ok?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ja nema šanse da naguram preko 61. Stoji mi u dnevnoj sobi. Do duše zavisi jako si ventilatore setovao.
 
Zavisi šta kopaš, ali sve ispod 70 je ok za nvidiu. Meni su temp 70-75 stepeni kada kopam equihash, leti ću morati da se prebacim na ETH.
 
Zec-a radim ventilatori su mi u AB sami nastelovani na user define.
U toj sobi imam 4 riga pa zato su mi takve temperature kad dodje leto moracu uzeti ventilatore.
Gledam sad da je isplativije kopati ETH od Zec-a, sta misilite neki dual mining ili samo Eth ili ostati na zecu???

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam proslo leto kupio dva podna ventilatora od 55cm (bas su jaki) za 3.5x3.5m prostoriju u kojoj su bila tri riga i nista nisu pomogli, bukvalno su bili skroz do rigova i kada se stavi ruka ispred ventilatora bilo je kao da fen duva, a ne ventilator, pored toga su bili otvoreni prozor i vrata, ali dzabe (samo su mesali vruc vazduh u prostoriji), stavlljao sam ih i kod vrata kao da uvuku hladniji vazduh, a kroz prozor da izlazi toplina, ali sve dzabe, mora se napraviti usis i izduv u prostoriji i zatvoriti i prozor i vrata.
 
Okači linkove modela da po ti neko nesto vise rekao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koje napajanje je bolje - Raidmax Vampire RX-800GH ili Raidmax Cobra RX-850AE-B? Cena je ista, tako da pretpostavljam da je ovo prvo možda kvalitetnije? Na guglu nisam našao nijedan review, osim toga da Raidmax napajanja treba izbegavati.

Kakva su Forza 750w 80PLUS GOLD napajanja? Razlika u odnosu na Raidmax 800-850w je nekih 50e.
 
Sve su to loša napajanja (tj. ne pouzdana), i jedino mogu da služe za prosečan kućni komp.

Ne bi ja to uzima ni za najslabiji rig.
 
Poslednja izmena:
Jesu nepouzdana ne bi ja njih opterecivao sa vise od 600w...I to od 800w i to drugo od 850w,razlika je valjda medju njima da je ``Vampire`` pod navodnicima bolji nego Cobra ali u sustini nema tu neke razlike u kvalitetu sta god oni pisali na netu.

Gledaj neki Evga,Super flower,Seasonic da nadjes Raidmax samo u slucaju krajnje nuzde.
 
Poslednja izmena:
Nakon instalirananja blockchain driveri ne mogu da spustim GPU clock ispod 938 mhz. Probao sa afterburnerom, trixx/om direktno u mineru medjutim u svim varijantama ukoliko ukucam manji clock od 938 mhz auto ga vraca na 938 dok kod vecih clokova ide bez problema. U pitanju je saphhire r9 380 nitro i msi r9 380
 
Nakon instalirananja blockchain driveri ne mogu da spustim GPU clock ispod 938 mhz. Probao sa afterburnerom, trixx/om direktno u mineru medjutim u svim varijantama ukoliko ukucam manji clock od 938 mhz auto ga vraca na 938 dok kod vecih clokova ide bez problema. U pitanju je saphhire r9 380 nitro i msi r9 380
Ja za moje rx580 i 70 koristim overdrivetool i adrenaline drajver i radi super, mozda to da probas ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nakon instalirananja blockchain driveri ne mogu da spustim GPU clock ispod 938 mhz. Probao sa afterburnerom, trixx/om direktno u mineru medjutim u svim varijantama ukoliko ukucam manji clock od 938 mhz auto ga vraca na 938 dok kod vecih clokova ide bez problema. U pitanju je saphhire r9 380 nitro i msi r9 380

Može još malo dole ako koristiš AB i ako smanjiš power limit. Mislim da PL može -20.
 
Da li uopste vredi preci sa Blockchain na Adrenalin drajvere , dobija li se sta s tim ?
 
Pisao sam na drugoj temi, evo najnoviji apdejt: GTX 1060 kartica stabilno kopa eth na +750 mem klok, kad predjem na zec sve preko +150 dovodi do restarta kompjutera.
Problem u kartici, napajanju, majneru? Probao sam da zamenim slot i rajzer, ništa se ne menja.
 
Koje kartice su u pitanju i koja je memorija na njima?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Zavisi šta kopaš, ali sve ispod 70 je ok za nvidiu. Meni su temp 70-75 stepeni kada kopam equihash, leti ću morati da se prebacim na ETH.

Meni su na za ZEC temperature 65-67c a za ETH 61-63c i to sa zatvorenim prozorm,kad otvorim prozor padne oko 2c temp.Na leto ne znam gde cu sa njim :d
 
Nazad
Vrh Dno