Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Zasto mi na Nanopool pokazuje da sam offline kad sve ostalo deluje OK, Amount share , Current Calculated Hashrate , Average Hashrate for last 6 hours , Last Reported Hashrate , sve je kako treba , cak sam i restartovao miner i opet isto pokazuje offline , wtf :p

U 10.30 mi nije nasao posao tj Accepted shares 0 ali to je bilo pre 2h ..
 
@nexteen

Proveri adresu na koju kopas. Da nije pogresna ili promenjena. :)
 
Idi u ocin presekao si me :D

Sve je kako treba sto se adrese walleta .. Aj sacekacemo pa cu videti koji mu je , sa Nanopoolom svako malo neko srnje , sve neke decije bolesti ..
 
Koji pool za eth preporucujete? Ja sam na coinotorn ali vidim da ga malo ljudi koristi. Imali neko obrazlozenje? Sta vam je presudno u odabiru poola?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Ne diraj ništa. Samo stavi workere na rbpps ako nisi. Kad je masa znala šta valja [emoji16]
 
A kako se stavljaju workeri na rbpps , ako nije problem pojasni :)
 
Koji pool za eth preporucujete? Ja sam na coinotorn ali vidim da ga malo ljudi koristi. Imali neko obrazlozenje? Sta vam je presudno u odabiru poola?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
Ja sam ga batalio jer je bio visok fee. Ali sad vidim da su smanjili...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel bolje dodati nekih 60tak e i uzeti 8gb rx ili uzeti 4gb ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne diraj ništa. Samo stavi workere na rbpps ako nisi. Kad je masa znala šta valja [emoji16]

Mislis da ostane na Coinotorn?Zar nije bolje gde je vise rudara?Daj i meni savet ja sam na ether.....org e sad da li vredi i ima smisla i svrhe za 1 rig?
 
Razgovarajuci sa iskusnijim rudarima niko nije preporucio dual kopanje. Najcesce su to parovi ETH/PASC i ETC/PASC bas zbog preopeterecenosti grafike i kraceg veka trajanja riga. Cifra je beznacajna da bi se tako nesto radilo.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Zasto mi na Nanopool pokazuje da sam offline kad sve ostalo deluje OK, Amount share , Current Calculated Hashrate , Average Hashrate for last 6 hours , Last Reported Hashrate , sve je kako treba , cak sam i restartovao miner i opet isto pokazuje offline , wtf :p

U 10.30 mi nije nasao posao tj Accepted shares 0 ali to je bilo pre 2h ..
Radili su neku update inace sve je ok radilo samo na sajtu nisu bili podaci. Dakle nije bilo nikakvih zastojanja ili usporavanja. Vidim svima i dalje radi ok ali meni slabo radi nanopool. Reported hashrate je 183.3 a calculated hashrate prijavi od 50 do 100. Prebacio se na drawfpool i imam calculated hashrate oko 200 mhs.
Nanopool mi je radio skoro 2 mjeseca bez greske i sad pocne da budali. Accepted shares 0 i calculated hashrate nizak u poredjenju sa reported.
 
Šta predstavljaju ove zadnje dve kolone?



Igram se sa klokovima, pa ne znam gde da vidim da li mi prihvata šerove.
 
Jel korsti neko stariju plocu za rudarenje , tipa za AMD AM2+ sa 4gb ddr2 800mhz , itd , naisao sam na neku sa cak 5 slotova .. Hteo bih da ubacim gtx 1050 da kopa pa makar za struju ko je sisa i onako mi ide garancija a stoji bezveze . Trenutno imam AM3+ sa ddr3 i to sljaka bez problema .. Kontam i ako moze da tu mora ici win 7 zbog drajvera , ovde koristim win 10 , ima li neke bitne razlike jer znam da bi 10-ka trebalo da je bolja ..
 
Meni je na jednom sata 3 risera za gpu odje pise 2,a trenutno sam nedelju dana daleko od riga, jel to strasno?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li neko bios/e za sapphire rx580 4gb pulse (elpida) i xfx rx580 4gb (elpida). Jel moze ici isti bios na obe karte i koliko je realno ocekivati poslije toga ocekivati mh/s?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigla mi posle mesec i po dana cekanja XFX rx580 8gb (hynix memorija), ubacih je sad posle posla u komp i reko da probam onako na brzinu da li umem da podesim bilo sta, i na prvu loptu kopa 22,5MH bukvalno nista nisam podesio sem u ati settings da radi compute.
Sad me zanima da li sam dobro poceo sto se tice software, imam exodus wallet, skinuo sam neki claymore v11.0(ako neko ima neki link za bolji moze da mi posalje), i otisao sam na nanopool i odatle pokupio sa quick start start.bat i epool fajlove.
Sad ako neko ima volje da mi posalje neka bolja podesavanja tu sam, sto se tice klokovanja i modova tu cu se igrati par dana, cisto me zanima taj claymore da lepo podesim i sa kog poola da kopam i da li je mozda bolje da koristim recimo poloniex wallet?

Hvala
 
Ugasi komp i prebaci prekidac pored napajanja za kartu na mining bios tj u poziciju 2 za pocetak.
 
Imam problem kad instaliram blockchain drajvere. Nakon welcome logoa u win 7 samo pocrni ekran. Monitor sam skopcao na xfx 580, a sapphire 580 je slobodna. Da nije do ploce jer je matora gigabyte ga-ep31ds3l?
Ili da ubacin staru hd4850 pa preko nje sliku pustam?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@richa

Instaliraj Win 10 za majning. Baguju Blockchain drajveri na Win 7.
 
Za win 7 idu robinhood drajveri.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno