Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav,
Koliko mesečno može jedna r9 380ka da zaradi? Ako radi 12 sati dnevno, sa troškovima struje.
 
ja se vracam opet na staro. Radila masina sa 6 kartica oko 8h i zakucala, citav racunar se samo odjednom zaledio. Nakon restarta maks vidljivo 3 kartice, kako prikljucim jos jednu dodatnu tako sistem ne prepoznaje ni jednu karticu...
 
Meni se to događalo da neće preko 3 karte samo kada bios nije bio dobro podešen. Vidi da snimiš profil u biosu pa da možeš da ga učitaš za slučaj da poblesavi ploča a slično i u Windowsu možeš da napraviš image hard diska pa da vratiš sve softverski kako je bilo kada je radilo. Mimo toga vidi da smanjiš malo overclock i generalno drži se googla sve piše, tu situaciju je imalo njih hiljade samo opiši dobro prob tamo u pretrazi
 
Jedno pitanje vezano za Payout sa Coinotorn-a. Stavio sam u Payout address CEX adresu za eth. Stiklirao Auto payout i obelezio peyout threshold na 1. Medjutim sad hocu da izmenim ovo 1 i prebacim na 0.5. Ta opcija mi nije moguca jer je auto payout zakljucan. Na koji nacin da ga odkljucam?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Ako imas 2FA, unesi. Dobices i confirmation email da potvrdis promenu payout-a.
 
Pozdrav ljudi,

Imam jedno pitanje za iskusnije clanove. Razmisljam da sklopim jedan rig,kao i mnogo ljudi ovih dana,naravno.
Dilema je u odabiru grafickih u nestasici istih,zanima me da li je pametno u ovom momentu sklopiti rig od 6x rx560 4gb ili sacekati mart kada najavljuju isporuku novih grafickih.
Pitam ovo i zvog dalje prodaje,zbog moguce selidbe u skorije vreme.

Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja radim bas sa njima rx560 4gb safir. Odlicno rade za sada. Bacaju 29.4, 174MH. Kopam ETH. To ti je na mesecnom nivou oko 0.51 eth. Potrosnja je 700w znaci racunaj oko 3.500rsd mesecno za struju.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
570 pre nego 560

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sta je najisplativije uzimati za rig sada a da bude i ok za ubuduce (mozda nesto sa vecom kolicinom memorije) i koji je period odplate,sta majnovati trenutno ?

1070 gtx
Vega 56-64
1080 TI

naravno po nekoliko komada,budzet mozda 3500 eur

ili nesto drugo ako ima.
 
Sta je najisplativije uzimati za rig sada a da bude i ok za ubuduce (mozda nesto sa vecom kolicinom memorije) i koji je period odplate,sta majnovati trenutno ?

1070 gtx
Vega 56-64
1080 TI

naravno po nekoliko komada,budzet mozda 3500 eur

ili nesto drugo ako ima.

Sta je za tebe buducnost, koj koin?
Eth dag fajl postaje 4gb april 2021, tako da 2021 ja ne znam dal ce se uste kopati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jasta nego ce biti. Smatram da je 4gb opravdano ako je cijena tj razlika u istoj opravdana. U 6om.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ima li potrebe ici na kartice sa 8gb? Kad se ocekuje da bi kartice sa 4gb mogle biti out?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po ovome do 21 lagano sa 4gb ce moxi da se kopa :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da , ja sam to malo kasno video , ladnjaka sam mogao uzeti i 4gb a ne pucati na 8gb i placati vise nego sto treba jer dok dodje do toga da ne moze da se kopa sa 4gb , pitanje je da li ce te karte biti zive posle 3g kopanja ..
 
Znaci 4gb dovoljo za vijeka trenutnih kartica. Hvala na linku. [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bolje je ipak uzeti od 8 GB. Neznatna je razlika u ceni, u dosta procenata modela je memorija na njima brza od verzije sa 4 GB, kasnije ces moci lakse da ih prodas, mozda uskoro izmisle neki algoritam koji ce da uposli svih 8 GB, ko zna...
I ne brini se, bice zive i zdrave posle 3 godine :) Neke moje 7950, 7970 kopaju u radosti i veselju vec 6 godina, odmarale su samo kada se rig nosio na kompresor i menjala pasta :)
 
Poslednja izmena:
Sta je za tebe buducnost, koj koin?
Eth dag fajl postaje 4gb april 2021, tako da 2021 ja ne znam dal ce se uste kopati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo da citiram sam sebe :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno