Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Polako se igraj dok ne dobijes najmanju mogucu potrosnju uz najbolje rezultate . Seti se jos na pocetku ti je @kovac rekao da smanjis malo klokove , da si to odmah uradio resio bi problem :p
 
Polako se igraj dok ne dobijes najmanju mogucu potrosnju uz najbolje rezultate . Seti se jos na pocetku ti je @kovac rekao da smanjis malo klokove , da si to odmah uradio resio bi problem :p
Haha a stisnuo sam ono s lijeve strane za apply when system starts up ali nije u podesavanjima bilo stiklirano da se msi after pali sa win i ponosti mi sve. E sve bio u tripu namjestio sam ga i nesto ne valja.
Hvala tebi a i svima na pomociii, za sad guraju 5 150mh, mislim da je to okej sasvim :))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pocetnik sam sa pa ako moze mala pomoc...
Gde je najbolje otvoriti wallet za ETH tj. koji wallet koristiti? Za ETN sam skinuo sa electroneum sajta offline_paper_electroneum_wallet, ali za ETH ne znam.
Koji program i koji pool koristiti za ETH (Windows 10, 1xRX570 Pulse 4gb)?
 
Ja koristim cex , cuo sam da je dobar ali trenutno ne moze da se naprsvi akaunt ne znam zasto , imam i ja jedno pitanje da li ima negde gde mogu da podizem manje od 0.1eth toliko je minimum na cex s obzirom da ja sa 1050ti trebam vremena , pa jel postoji negde tipa gxe moze da se podize i manje

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Ne samo CEX, nego većina menjačnica ne dozvoljava registraciju, tj. verifikaciju zbog velikog naleta korisnika

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Ne samo CEX, nego većina menjačnica ne dozvoljava registraciju, tj. verifikaciju zbog velikog naleta korisnika

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
Znaci da kazem da sam bio da se ne izrazavam sad sta kad sam napeavio par dana pre toga [emoji23]

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Bas tako :) Meni Bitstamp već duže vreme stoji "pending", Poloniex odavno odradio ono slikanje, ali niko ništa ne javlja, Kraken imam neki problem stalno kaže da je invalid code, i tako... Za početak ću direktno na wallet, pa ćemo videti

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
E i meni je na cex bilo invalid ja odmah poslao mejl uglavnom za pola sata sam resio sve, nego mi se bas ne svidja sto tek 0.1 moze

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam otvorio nalog na exodus, mada imam i na cex i bittrex al ne znam sto ne stavih tamo,jel ok ovaj exodus ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kakav je exodus , ja sam hteo da otvorim tamo ? Koje valute prima ako nije problem napises [emoji4]

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Imas na sajtu njihovom bas masu primaju. Pa kazu da je ok, evo vidjecemo :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Znaci za sada ostaje da se cuva na offline wallet-u. Pretpostavljam da je to ovaj MyEtherWallet?
I da, isto pitanje: Koji program i koji pool koristiti za ETH? :D
 
Ee jel moguce da ne btcz ovoliko profitabilan ? Da ovoliko odskace u odnosu na eth itd.. Razlika na mesecno m nivou oko 80$? Sa istim hardverom??

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Treba mi mala pomoc, u AB-u sam stavio ventilatore na 50%, ali u Claymore-u mi prikazuje da su ventilatori na 60+%. Onda sam smanjivao u AB, i na kraju 40% u AB daje 51-52% u Claymore-u. Posto svuda preporucuju ventilatore da se stave na 50 - 55%, kome da verujem, AB-u ili Claymore-u ???
 
AB, claymore baguje sto se tice obrtaja.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kakva je procedura zna li ko za dodavanje na rig drugih proizvodjaca rx580 ili dodati 570 ? Posto gledam sta mi iskoci da uzmem jos pa da se na vrijeme informisem

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Divac

A koje su ti temperature grafa kad stavljas vent na 50-60% .. Po meni sve preko 40% pocinje da iritira , srecom ja na 24% imam oko 50c . Da sam uzeo neke druge karte sam bi sebe da ne kazem sta , od sad samo Nitro , hladne kao spricer ;)

alczaty

Kupi sta nadjes jer sve moze , ako se ne varam jos je bolje uzeti 570 umesto 580 , a moze se mesati i sa nVidia , samo trebas naci povoljno grafe :p
 
Na ovim mašinama što sam ih uzeo gotove i kao podešene windows 10 boot traje 20min, nebitno power on ili restart.
Šta tu može biti problem?
Sigurno je radio clone SSD i isti su computer name.
Svaka sugestija je dobro došla da ne moram ponovo da dižem sisteme.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav,gde se moze naci neko uputstvo kako podesiti dual mining. Trenutno kopam eth. Kako dodati ,recimo zec da kopa na flypool,nvidia 1060, rig. ? Hvala unapred.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Uputstvo ti je u samom readme od minera...
 
Sta je najisplativije uzimati za rig sada a da bude i ok za ubuduce (mozda nesto sa vecom kolicinom memorije) i koji je period odplate,sta majnovati trenutno ?

1070 gtx
Vega 56-64
1080 TI

naravno po nekoliko komada,budzet mozda 3500 eur

ili nesto drugo ako ima.

Moze neki predlozi.
 
Poslednja izmena:
Kako da overklokujem RX570 Pulse 4gb (Elpida memorija) preko MSI AfterBurner-a, sa kojim vrednostima da krenem?
U AfterBurner-u mi sa desne strane ne prikazuje voltazu iako sam je u podesavanju ukljucio.

Preko DDU sam iz Safe moda izbacio drivere za graficku i instalirao najnoviji 12.01.2018., zatim sam uklucio Compute Mode nakon cega mi je za ETH skocio hashrate sa 17Mh/s na 22.4Mh/s.
Capture.PNGCapture1.PNG
 
Kako da overklokujem RX570 Pulse 4gb (Elpida memorija) preko MSI AfterBurner-a, sa kojim vrednostima da krenem?
U AfterBurner-u mi sa desne strane ne prikazuje voltazu iako sam je u podesavanju ukljucio.

Preko DDU sam iz Safe moda izbacio drivere za graficku i instalirao najnoviji 12.01.2018., zatim sam uklucio Compute Mode nakon cega mi je za ETH skocio hashrate sa 17Mh/s na 22.4Mh/s.
Pogledajte prilog 244997Pogledajte prilog 244998
Procitaj iznad malo imas koje drajvere da skines, avg23 za mining, ne te.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Trebaš bios da modujes, zato malo baca

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
@alczaty
Mogu da probam ali mislim da neće ništa promeniti jer čitam na google-u da i drugi imaju problem sa overclokovanjem i da je do biosa, doduše ne za moju grafičku.

Trebaš bios da modujes, zato malo baca

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Jel možeš da me uputiš kako to da uradim jer nikada nisam radio?
 
@alczaty
Mogu da probam ali mislim da neće ništa promeniti jer čitam na google-u da i drugi imaju problem sa overclokovanjem i da je do biosa, doduše ne za moju grafičku.



Jel možeš da me uputiš kako to da uradim jer nikada nisam radio?
Prvo instaliraj taj drajver, a modovanje biosa imas na netu, skines par app, prebacis na kartici bios mode i odradis. Mada ne znam, za tvoju karticu i tip memorije mozda i da skines modovan bios pa u ab da sredis,to neka neko strucniji od mene te posavjetuje :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@nexteen
Pazi, ja sam napravio na lodji box za rigove, drzim 2 riga jedan na drugom, sad kad sam smanjio ventilatore na 50% na donjem je prosek 43 stepena, a na gornjem 47, ali opet zavisi koliko odskrinem vrata, ovo su vrednosti ako samo malo odskrinem vrata (temp u boxu oko 25 - 26). Ako zatvorim vrata, temperatura brzo raste, ako ih do pola otvorim, mogu da smanjim ventilatore na 25%, temp je na 50 stepeni.

Nego koliko vam struje iz zida trosi rig sa 6 580 8Gb Nitro+ karticama? Ja sam za sada uspeo da ga spustim na 850W, tj oba 1700W.

I sta kazete na ovo naglo povecanje difficulty za ETH u zadnje 2 nedelje, ako se ovako nastavi, postace neisplativo kopati ako vrednost ETH ne ode gore???
 
Pa ok je to , drzi onda otvorena vrata i smanji vent duze ce trajati :p
 
Nazad
Vrh Dno