Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

slucajno sam video da ima rx580 strix u vip.... na njihovom sajtu za 58k dinara.. da li imaju kolicinu i da li ti odg cena ne znam..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Posto je nestasica 580 i 480 i slicnih karti da li se isplati uzeti GTX1060 za 40000? Ne razumem se mnogo, samo pustim nicehash i to je to.
Takodje ima polovna RX 570 8 GB za 370 evra? Kakva je to kupovina?
 
u trenutnoj situaciji sa valutama, nista nije puno ako ce se isplatiti za ovako mali vr period.. cekati jeftinije=gubljenje novca..

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
podešavanje sačuvaj bože, gde si života ti video da treba da vučeš ove slajdere ovako random
Sto ne smanjis jos obrtaje venta kad ionako je na 40c, mnogo je da rade na 70%. Koliko bacaju mh/s na ovim podesavanjima i koji napon?

Eve na slici 11111111111111111111.jpg sve sto sam promenio u biosu i cock koj mi je. Timing sam 1750 iskorirao na 2000, vddci sam stavio na 950mv, max power limit na 140w. Sve sto sam namestio sam radio po ovom snimku. Imao sam problema sa prve 2 graficke restartovale su mi rig zbog velikog broja gresaka. Pa sam smanjio memory clock na 1950. Prva sad radi ok ali druga idalje ima ogroban broj gresaka ali se bar rig ne restartuje Desktop Screenshot 2018.01.10 - 15.52.35.71.png gpu 3 ima 15mh/s verovatno driver zeza. Pomazite :)
 
Poslednja izmena:
Jednu po jednu testiraj, flesuj, klokuj... probaj samu tu bas sa puno gresaka. Moguce da te zabola les memorija ili da grafa sama po sebi ne radi kako treba-zamjeni, reklamiraj...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
@ BuNnY

Za elpidu ne ide 1750 strap, vec 1500 ili custom.
Odradi 1500 strap, stavi 1100/1950 i imaces ~28.50.
Potrosnju takodje trebas smanjiti, na max 130W.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ BuNnY

Za elpidu ne ide 1750 strap, vec 1500 ili custom.
Odradi 1500 strap, stavi 1100/1950 i imaces ~28.50.
Potrosnju takodje trebas smanjiti, na max 130W.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala drugar sve radi lepo cepa 28.800 mh/s
 
Nema na cemu.
Vidi mozes li i preko 1950... [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li treba nekom nisto iz Kine? Dolazim kuci krajem januara pa ako mogu nekom da pomognem... Samo da to budu neke sitnice :)
 
Poslednja izmena:
Neke sitnice koje mogu da stanu u jedan kontajner, svakako nam trebaju!
 
Uh, Jedan SMSL M6 :,,:
 
Imam jedan racunar koji ne koristim, stara masina c2d, 4gb rama i ati neka karta (4850 mislim). Sta preporucujete koju karticu uzeti za pocetak i sta kopati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam jedan racunar koji ne koristim, stara masina c2d, 4gb rama i ati neka karta (4850 mislim). Sta preporucujete koju karticu uzeti za pocetak i sta kopati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sta nadjes bukvalno, nije vreme da se izvoljeva, ogromna je nestasica.. :D


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Odlucih da uposlim malo ovu moju 1080ti (znam da sam propustio najbolji period, al sta ces).

Ne bih da konstantno kopam, samo kada ne igram nesto. Da li npr kada koristim racunar za youtube/twitch/torrent mogu takodje da kopam ili mora bas samo miner da radi ?

Sta je u ovom trenutku OK za kopati i koliko cesto bi trebalo da gledam da li da menjam sta kopam kako bi pratio najbolju isplativost.

Da li vrede oni mineri koji sami menjaju algoritam koji kopaju kao npr Sniffdog ?

Npr sajt whattomine.com unesem gore da imam 1 1080ti, pa calculate, da li je to to ili neko drugo polje treba jos ja licno da izmenim ?
Posto mi je komp svakako 24h ukljucen kontam da sa 1 kartom struja mi ne igra neku ulogu u zaradi ?
 
Poslednja izmena:
Možeš da kopaš $10.23 dnevno sa NiceHash legacy miner om na Nist5 algoritmu.
 
@PanonskiNS
Uh moze to malo opsirnije, hvala unapred :) Koliko vidim NiceHash nije uopste novcic nego sajt koji koristi nas kao kolekciju kopaca za neke druge klijente ? Kako to funkcionise ? Da skinem miner sa zvanicnog sajta ? Tu ne treba da se registrujem na neki pool ? Koji wallet preporucujes ?


Drugo imam jedno bonus pitanje, kopam recimo neki alt coin skupim odredjenu kolicinu u wallet-u tog novcica, on se pojavi na nekoj poznatoj berzi (bitrex i slicne) ja mogu da prebacim na sajt te berze taj novcic onda iz tog zvanicnog walleta i da krenem da ga trejdujem ? Npr ako mu skoci vrednost ja uzmem neki poznatiji novcic za taj alt npr ETH, posle mogu taj ETH npr da prodam sa te berze nekome direktno sa ovog foruma recimo za $$ ?
 
Poslednja izmena:
Tako je, imas i berzi sa USD/EUR, gde mozes da prodas Eth/Btc/Xrp pa i jos coin-e direkt za Eur/Usd i onda povuces na neki devizni racun sa master/visa karticom, na cex-u recimo. Ali verovatno ti je jednostavnije i isplativije prodati bez posrednika privatno i uzeti kes.
 
@Nenad22
Cool. Ma da bolje mi je nekom direktno prodati, ako vec ima ko ce da kupi nego da se smaram sa bankama. Al dobro daleko sam ja od toga sobzirom da sam danas prvi put pokrenuo neki miner i to sa jednim gpu :D

Gledam sada malo ovaj miner za muncoin prijavljuje konstantno oko 55 mh/s dok na Suprnovi prikazuje dosta nize, sa nekim ogromnim varijacijama ide od 25 do 80 mh/s, sad sta je tu tacno ?
 
@Grunt NiceHash je platforma za iznajmljivanje hardvera profesionalcima koji ga usmere da kopa na svoj pool i koji su profi u tome šta je isplativo tako da praktično dobijaš prihode kao da kopaš najisplativiji coin negde sam. Ti skineš ovaj (NHML-1.8.1.6.zip) fajl, otpakuješ ga u neki folder i u njemu pokreneš "NiceHashMinerLegacy.exe". On će ti prepoznati sav hardver tj cpu i gpu i moći ćeš da odabereš šta da koristi za kopanje. Na ovom njihovom sajtu ćeš napraviti nalog da bi koristio taj novčanik gde se sakupljaju btc. Dobićeš adresu koju samo treba da uneseš u program. Odaberi u podešavanjuma USA - San Jose, uradi benčmark i stisni start i to je to.
Sav btc koji sakupiš u novčaniku Nicehasha možeš da prebaciš na berzu ili menjačnicu kada se nakupi 0.01 btc, ili na Coinbase kada se nakupi 0.002 btc. Plaćaš to prebacivanje van tih servisa dalje oko $16 pa bolje sačekati da se nakupi bar nedelju dve dana prihoda. Na berzama možeš da ga menjaš za neke druge coine i trguješ ili kao što ti je rekao Nenad22 već.
 
@PanonskiNS
Aha to zvuci dobro, tj zvuci kao pouzdan izvor zarade,dok npr kopanje ovih raznih altova moze biti ogromna zarada ili totalni corak barem po mojim trenutnim zapazanjima.
Samo me zanima odakle ti je ta cifra od $10.23 kako si je dobio ? Ako je sve tako kako mi se cini onda ce taj Nicehash da bude profitabilan na duze staze, ali takodje nece biti ni nekih ogromnih skokova/padova tj prilika za neku ludu zaradu nego ce da bude "sitna" ali ujednacena.
 
Ta cifra od $10.23 je odavde:
https://www.nicehash.com/profitability-calculator

Ti taj prihod možeš da pretvaraš u te male coine na berzi kao što je Bittrex.com. Znači ti dobijaš BTC a šta ćeš sa njima kupiti je na tebi. Ovo je najjednostavniji način kopanja (Nicehash) i u svakom momentu vidiš koliko si zaradio i koliko će biti na dnevnom nivou a na sajtu još detaljnije pokazuje. Sam updatuje sve kada izađu nove verzije majnera i sam bira šta da se kopa tako da se izvuče maksimalan prihod uvek. Znači dobro je rešenje da podesiš i zaboraviš.

Alternativa je Multi pool hub + Awesome miner i tu se kopa konkretno najisplativiji novčić i imaš opciju da se zadrži gomila tih raznih coina a postoji i opcija da se automatski konvertuje u jedan odabrani coin iz velike liste, koji posle možeš prebaciti na berzi itd sve. Kod ove varijante je mana što nije tako pregledno u realnom vremenu i automatsko pretvaranje kasni par sati pa nikada ne znaš koliko si dnevno zaradio, ali je isto dobra opcija koja sama sve radi, posebno ako želiš svaki dan da šalješ male iznose na berzu.
 
@PanonskiNS
E vidis nisam razmisljao da taj BTC mogu da konvertujem u te alt coine pa da se i tako nadam nekom skoku koji se meri u hiljadama % :D

Ostavicu za sada da kopa ovaj kineski ili ciji je vec MunCoin posto pise da snjim trenutno ide 12$ na dan, pa kada to postane manje profitabilno probacicu na NiceHash, hvala jos jednom !
 
Grunt, kad vec imas za 1080. Uzmi jos par komada. Ili 1070. Kolege su ti sve objasnile.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
@vlado_kovac
Razmisljam da ulozim direktno evre u neku popularnu kripto valutu pa da trgujem, ovo sa rudarenjem je cool, ali nemam prostoriju za to, a i ulaganja su velika, nije mi bilo lako skupiti za 1080ti, a dati jos 2-3k eur za neki posteni starter rig mi je bas puno. Dosta ljudi sto su kopali u mojoj okolini su presli iskljucivo na trejding i ne zale se sto se profita tice :D
Vec me sada smara buka ovog fan-a sa grafe, ne znam da li cu moci zaspati veceras stom bukom :D Ali da je cool gledati kako se stvaraju novcici svakih par minuta cool je :D
 
Nov sam u ovome, ali mislim da je za početnika majning daleko sigurnija stvar od trejdinga.
 
@gadafi
Pa jeste kada se gleda sa jedne strane, tu ako ulozis i nisi totalna lencuga i pratis stanje kad tad ces krenuti da zaradjujes samo treba biti uporan. Ali su realno pocetka ulaganja veca. U trejd mozes da udjes i sa 100e i da OK zaradis, ali i da bacis sve u kanal, sve zavisi od umeca i srece :) Oba nacina imaju svoje prednosti i mane, idealno kombinovati oba po malo ako smo u mogucnosti, barem je to neko moje vidjenje.
 
S obzirom da me interesuje pitanje vezano za maticnu plocu mozda ovde mogu dobiti odgovor , da li je moguce rudariti na staroj ploci koja ima PCI-e i x1 slotove , bez 2.0 ili 3.0 , i koja ima ddr2 memoriju ?
Znam da je CPU sporedna stvar i ne treba biti jak ali sta je neki minuimum , dual core ?
 
Da li postoji problem u kombinovanju na jednom rigu razlicite proizvodjace rx580 Ili je to sasvim nebitno ?
I da li postoji problem s kombinovanjem 580 i 570 sve su 8gb ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
S obzirom da me interesuje pitanje vezano za maticnu plocu mozda ovde mogu dobiti odgovor , da li je moguce rudariti na staroj ploci koja ima PCI-e i x1 slotove , bez 2.0 ili 3.0 , i koja ima ddr2 memoriju ?
Znam da je CPU sporedna stvar i ne treba biti jak ali sta je neki minuimum , dual core ?

To ti niko ne moze reci dok sam ne probas ili bar ne napises tacan model.
Neke rade sa do 4 kartice, neke ne mogu nijednu, mada je to bas rijetko. Vecina vidi 2-4 kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno