Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Svi kazu 570 xD , poslucacu iskusnije pa cu i uraditi tako xfx nisam bas nikad bio za njih al cu sad morsti da ih uzmem, pa ja sam planirao ubacim i rx i 1050 u rig i da rade zajedno

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Ma zasto da petljas. Uzmi amd ili nvidia. Ja smatram da su 579 best buy. Meni sve 4 bacaju 29mhs; bios mod naravno. A kad ih utegnes ne vuku vise od 110w.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
I da to za bios nikad nisam radio , al dobro to cu posle kad je uzmme pa da nadjem gde da skinem bios prvo pa cu videti.

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Pa zato sto imam vec 1050ti kupljena za kucnu varijantu i probao vidim moze i ona , i sad sam odlucio imam toliko budzet nemam vise i gledam sta uraditi za te pare , ni meni se ne svidja sto moram da petljam al sta da radim , ne bih bas uzeo rx a da mi ova stoji kad je vec imam ubacim i nju sto je i realno

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Prodaj 1050 i uzmes jos jednu rx. Ja bih tako. Rasporadao sam svoje nvidia uzeo sve amd.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Evo drugar je danas uzeo rx 570 u nekoj radnji u bg jedna samo bila 32.000 asus , pa cu vcrs slikam da postavim slike

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Da se divimo asus kartici? :-D:-D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Vcrs cu postavim slike , haha pa ne znam da li treba da se divi neko haha, posle promene biosa 29.3mhs [emoji57] , nego jel neko probao na 1050ti 2gb , vidim ostvaruju 14mhs , a znatno za male pare mogu da se nadju ? Jel sam odlucio da ostajem uz nvidiu tako da ostajem pri kupovini dve 1050ti

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Ma daj brate ne zamlacuj se sa 1050. Ili majnujes ili ne; nema izmedju; ovo je sve povuci potegni. Investiraj kintu sada da bi mogao sto bolje citaj lakse i za vece pare posle prodati. Ako nemas kinte, nemoj ni majnati tj kupovati smece od karata.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Jel tesko nabaviti ove ASIC S9 uredjaje? Sto ljudi kupuju rigove po 4K eura, kad za te pare mogu uzeti 3 Antminera S9?
 
Pametni čoveče, možda i ne tako, postavio sam pitanje u temi "Rudarenje za pocetnike" jer nisam upućen, pa ako imaš pametno da kažeš, onda odgovori na to pitanje, ako ne, onda šta da ti kažem... budi i dalje pametan


Za druge, ako moje pitanje nije bilo bas najjasnije.
Video sam na par mesta na prvoj google stranici sa rezultatima da koštaju oko 1500$. Pa mi je zato sve to malo čudno i pitam ovde da li ih je teško nabaviti. Možda su to bili polovni, šta znam, zato i pitam...

OK, sad vidim valjda i na zvaničnom sajtu
https://shop.bitmain.com/
da košta 2725$ što je valjda oko 2275€, sto je eto 2 ASIC-a umesto 8 1070 grafickih karti.

Ovako meni neukom, iz specifikacija, deluje da ASIC trosi mnogo manje struje, mnogo brze kopa, i ima manje komponenti za kvar.

Na https://bitcointalk.org/ forumu prvi letimicnim pogledom vidim da u vecini tema se samo diskutuje od ASIC, a vrlo malo o GPU kopanju.
Eto otud i pitanje moje na ovom forumu, zasto je to u praksi kod nas drugacije, i da li su te cene realne, da li je tesko nabaviti i sl...
Jer bih mozda dao 4.5K za jedan rig sa 1070 grafikama, pa razmisljam da li je bolja varijanta 2 S9 za tu lovu.
 
Poslednja izmena:
Decko procitaj sta si napisao gore prije nego napises nekome nesto. Antminer na zapadu ljudi prodaju po 3-4 milje. Tri komada 10 soma. Nema se gdje vise nabavite po starim cijenama. Eto ti odgovora. Pis brate, cuvaj zivce za stsrost ;)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
a na tu cenu dodaj carinu i pdv plus zastarelost asica i nemogucnosti kopanja drugog algoa.
 
Planiram da počnem rudarenje sa 2 grafičke, čisto iz zanimacije.
Koliko sam shvatio, RX 470, 480, 570, 580 su best-buy što se tiče odnosa cene i efikasnosti? Na par mesta sam pročitao da je bolje uzeti karticu sa 8GB, jer će kopanje ETH za nekih godinu dana biti nemoguće sa 4GB karticama, koliko je to tačno?

Takođe me bune rezultati iz ovog kalkulatora: https://www.nicehash.com/profitability-calculator
Prema njemu ove gore nabrojane kartice otprilike imaju istu profitabilnost, dok npr. Nvidia GTX 1060 ima skoro za 30% veću profitabilnost od njih. To bi trebalo da znači da postoji neka valuta koja je isplativija za kopanje od Ethereuma, a prilagođena je NVIDIA karticama?
 
Poslednja izmena:
@conscript
najbolje uzmi sebi jednu nvidia i amd,posadis ih da kopaju svaka svoje i vidis koju bi sortu dalje gajio :)
whattomine je sjajan sajt potrazi to
 
Tako nešto mi je palo na pamet :)

Ovo su neki okvirni podaci koje sam izvukao:
RX 470 4GB: ~350$ (ETH: 24 MH/S - 65$/mesec) (NiceHash calculator - 73$)
RX 470 8GB: ~400$ (ETH: 24 MH/S - 65$/mesec) (N/A)
RX 480 8GB: ~420$ (ETH: 25 MH/S - 69$/mesec) (NiceHash calculator - 79$)
RX 570 4GB: ~360$ (ETH: 28 MH/S - 78$/mesec) (NiceHash calculator - 76$)
RX 580 4GB: ~370$ (ETH: 29 MH/S - 80$/mesec) (NiceHash calculator - 68$)
RX 580 8GB: ~420$ (ETH: 29 MH/S - 80$/mesec) (NiceHash calculator - 73$)
NVIDIA 1060: ~350$ (ETH: 23 MH/S - 65$/mesec) (NiceHash calculator - 91$)

Prema ovome bi najlogičnije bilo da uzmem RX580 4GB, ali mi i dalje nije jasno koju valutu bi Nicehash miner kopao sa 1060 pa da računa ovakav profit.
 
Poslednja izmena:
Imam ja pocetnicko pitanje , posto na kompu ni nemam graficku koristim ga za posao ( skype, browser i to je to i pogledam neki film preko dana), sad da uzmem neku graficku tipa rx580 da kopa u njemu koliko bi se usporio rad na kompu i da li se uopste isplati staviti je na komp koji se koristi svakodnevno( dali bi ona mnogo slabije kopala ili moze da kopa full non stop ), ja sve sto radim sada radim sa integrisanom igrice ni ne igram.
Vidim ima da se kupi kod nas RX580 XFX 8GB OC+ a nisam sebi kupio nista za NG, pa reko da je ubacim.
 
Poslednja izmena:
Mislim da može, ja sam slično razmišljao i na kraju uzeo 1050ti čisto da se malo zanimam i uđem u materiju, elem dok surfujem i gledam yt malo pada hash,
kad ništa ne radim ide 14.2-14.3 Mh/s, dok radi yt i surf onda malo pada na oko 13.3-13.4 Mh/s, ove je za etherium mining
 
Imam ja pocetnicko pitanje , posto na kompu ni nemam graficku koristim ga za posao ( skype, browser i to je to i pogledam neki film preko dana), sad da uzmem neku graficku tipa rx580 da kopa u njemu koliko bi se usporio rad na kompu i da li se uopste isplati staviti je na komp koji se koristi svakodnevno( dali bi ona mnogo slabije kopala ili moze da kopa full non stop ), ja sve sto radim sada radim sa integrisanom igrice ni ne igram.
Vidim ima da se kupi kod nas RX580 XFX 8GB OC+ a nisam sebi kupio nista za NG, pa reko da je ubacim.


-li 1 ili -li 2 komanda u clayov eth miner , ce ti omoguciti da se brovzer ne koci . veca vrednost -li dovodi do smanjenja hasha , pa to podesis kako ti odgovara .
 
Odlicno, samo da stigne ako nisu lagali da je na lageru pa cu onda da citam sve kako je najbolje da se podesi pa neka kopa da se otplati:). Hvala na odgovorima.
 
rig upao u neki beskonacni loop.. ne baca sliku na monitor.. upale se sve grafe, zavrte ventove, ne pusti sliku, i tri grafe koje su na napajanju koje napaja maticnu se ugase i ponovo krene tako ispocetka, i samo vrti jedno te isto u krug.. ponavljam ne postuje sliku.. izvadio 24pin i vratio, malo prodzarao rajzere, vadio sata od ssda i 8pin i vratio.. ali nesto mislim da je do maticne?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Probaj samo sa jednom grafickom da pokrenes . Koje napajanje? Koje grsficke? Ploca?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Sta mislite o rigu sa 6x vs 8x ili cak vise? Ulozeno naspram brzine, 8x kartica cu vise dobiti, ali da li ima nekih problema sa stabilnoscu, kakva su iskustva?

Prvenstveno mislim na AMD 470/570/580.
 
rx580 saphire nitro+ special edition x6.. giga h110.. 2x tt730.. ili je maticna, ili proc ili ram.. odnesen gde je i kupljen da probaju sa drugim komonentama.. javljam za pola h sta je bilo

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno