Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

malo je to bilo za 6x570 , mozes ti i auto da vozis na 5000 obrtaja ali nece dugo tako
 
Gdje naci kabal ili adapter za 2 psu ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja znam da mnogi preporucuju dva 850w za 6+ grafickih posebno amd.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Moguce i da sam previse spustio voltaze. Sad drzim na 925mv pa je ok.
Nego imam sledeci problem. Recimo sad mi se pojavilo 'Socket was closed by pool... https://ibb.co/jOoNkR
Naravno miner se resetuje i krene opet da radi ali takodje resetuje i voltaze na grafikama pa grafike trose i zagriju se brzo i sve se stopira.
Kako da rijesi ovo? Mozda najbolje da podesim voltaze i klokove u bios pa da ne moram da se cimam sa AB?
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvog razloga da ti se resetuju naponi kada se to desi. Gubljenje konekcije ka poolu nije ništa neuobičajeno, karta samo ode u idle state i kada ponovo ima vezu vrati se u full mod i nastavi po starom. Ako kod tebe ne radi tako nešto si zeznuo.
 
Tako mi je odpocetka. Sta predlazes da uradim? Probao drajvere da reinstaliram par putaali opet isto.
Nakon instalacije win 10 pokrenuo sam mining.bat koju sam nasao odje http://1stminingrig.com/best-windows-setup-configuration-tweaks-for-mining/
Stopira update i jos dosta nekih stvari. Moze li bit da je tu besto sjebano?
Neko je napisao da sa zadnjim blockchain drajverom ne radi AB, ja ga koristim iako imam WATMAN. Jel moguce da oni medjusobno prave probleme?
 
Poslednja izmena:
Evo i od mene jedno početničko pitanje. :)

Je l' može neko ukratko da objasni kako funkcioniše dual mining sa AMD kartama?

Da li se oba coina mineuju na istom poolu ili na različitima?
Da li dual mining povećava opterećenje karte/potrošnju?
Da li se koristi jedan program za mining ili dva?

Kako izračunati hashrate za oba coina kod dual mininga? Odnosno koliko pada efikasnost rudarenja prvog coina kada se rudari još jedan paralelno?
Da li je uvek kombinacija ETH + neki alt coin?
 
@vorlon
pogledaj yt neki tutorijal,najbrze ces dobiti odgovor,imas i readme.txt u claymoore majneru i sve pise kako,moras napraviti workera za neki od par novcica sto mogu dual sa eth,nemoze svaki
 
OK, ali ETH je uvek jedan od ta dva koja se majnuju u isto vreme?
 
Pozdrav svima, posto sam prodao svoj fx 6300 plocu i ram , imam 140e , ovako jel neko zna neku plocu da mi preporuci za mining polovnu sa vise slotova za rajzere , plan mi je bio kad prodam ovo moje uzmem dva seta jedan za mining i drugi za mene tipa c2 quad nesto da moze za koristiti i tipa lol da se igra, mislim da 140e mogu da se uklopim za dve ploce dva procesora i ram , za mining znaci neka polovna i neki procesor .

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
OK, ali ETH je uvek jedan od ta dva koja se majnuju u isto vreme?
Ne mora, može bilo koji na ethash algo

Inače jedan pool je samo za jedan coin tako da upisuješ podatke za dva poola, potrošnja je veća za 25-30w po karti. Koristiš claymore i ne treba ništa da računaš, piše hash za oba coina u njemu.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, posto sam prodao svoj fx 6300 plocu i ram , imam 140e , ovako jel neko zna neku plocu da mi preporuci za mining polovnu sa vise slotova za rajzere , plan mi je bio kad prodam ovo moje uzmem dva seta jedan za mining i drugi za mene tipa c2 quad nesto da moze za koristiti i tipa lol da se igra, mislim da 140e mogu da se uklopim za dve ploce dva procesora i ram , za mining znaci neka polovna i neki procesor .

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Asrock h81pro btc vjerujem da mozes polovnu naci za 30-50€; nova na amazonu 70ak €; celeron uz to 30€ i ddr3 uz tu plocu mozes isto naci povoljno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Asrock h81pro btc vjerujem da mozes polovnu naci za 30-50€; nova na amazonu 70ak €; celeron uz to 30€ i ddr3 uz tu plocu mozes isto naci povoljno


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Taj procesor za tu plocu/socket tesko da ces naci igde. Ima mozda Pentiuma koji kostaju oko 8K din. ali celerona bas slabo.
 
Taj procesor za tu plocu/socket tesko da ces naci igde. Ima mozda Pentiuma koji kostaju oko 8K din. ali celerona bas slabo.
Ma iskreno skupo mi je to ja za taj novac mobo i proc mogu zumem jos jednu 1050ti , tako da cu uzeti neku am2- am2+ sa 3-4 slota i polako ☺

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
@vlado, posto verujes da ima, moze neki link...

Link ti ne mogu poslati jer trenutno nema tih komponetni na online berzi. Ja sam u at i kod nas se moze naci jeftine robe pogotovo sterije generacije. Nailazio sam na asrock ploce po 30€; i3 proc po 20-30€... 10€ modul ddr3 memorije. Mada sam ja sastavio rig sa sve novim komponentama da bih lakse prodao posle. Poz


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
I jos nesto , posto vidim da je jako tesko naci polovne 1050ti sta mislite vi iskusniji na soluciju moja 1050ti i da uzmem jednu 1060 6gb video sam ima inno 3d za 280e nova cini mi se ugl , to mi je slicna cena kao da sam kupio dve 1050ti jedino sto bi sa dve 1050ti imao oko 30mhs a ova video sam oko 23 daje

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
I jos nesto , posto vidim da je jako tesko naci polovne 1050ti sta mislite vi iskusniji na soluciju moja 1050ti i da uzmem jednu 1060 6gb video sam ima inno 3d za 280e nova cini mi se ugl , to mi je slicna cena kao da sam kupio dve 1050ti jedino sto bi sa dve 1050ti imao oko 30mhs a ova video sam oko 23 daje

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Dodas jos malo i mozes verovatno da uzmes neku rx570 koja daje izmedju 26 i 28Mhs/s plus moze da radi dual mining sa drc/lbc/sia.
 
Uh ne znam za rx mozda i mogu da se iskombinujem za jednu rx 570 , al opet mislim da je bolja kinta kad bi npr uzeo jos 2 1050ti i ova moja to je 3.. I da imam napajanje lc 550w nznm da li moze da gura rx 570

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
R9 290/380 mi je bolja varijanta nego 1050ti. Bacaju vise od 1060. Jest da r290 vuce oko 200w bar na mom sistemu. Ali zato gura na 28-30 mhs


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
R290 vuce (kazes) 200W , ja ne znam jer nisam imao kontakt s tom karticom, a s druge strane ceo rig 6x 1050ti vuce 360W, a pritom daje 90 MH/s.
Licno, ne bih ni razmisljao o AMD-u ovde, ali sto kaze Jezdic u onoj reklami: "Ja ti kazem kako treba, a ti radi kako hoces" ;)
 
Haha pa ne znam bas sam u nedoumici sta uraditi da ispadne najbolje , vidim da ima i 1050ti koje daju oko 12 mhs klokovane :/

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Moguce da ima 1050ti sa Hynix memorijom, pa zbog toga. Ja sam svoje Zotac kupio avgusta i sve su Micron. Par nedelja nakon toga mi je pod ruku dosao jedan MSI, isto je bio Micron.
U svakom slucaju, sto duze odugovlacis sa izborom, gubis na dnevnoj bazi ono sto bi te kartice vec izrudarile.
 
To me koci sad , jel nasao sam rx 570 xfx za 36000 toliki je i moj budzrt , bilo da uzimam dve 1050ti ili jednu rx , ja svj imam kuci jednu 1050ti vec kopa 15.3 mhs , i ne znam sta da radim da lo uzimati jos dve 1050 ili rx, razmisljam imam lc550w ako uzmem rx ne znam da li ce moci da gura zajedno njih dve , a ne znam ni da li bi moglo 3x 1050ti da gura

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока
 
Uzi 570. Flesovane izvlace 28-30. Na electroneumu 700-750. Posle kad ustekas kinte uzmes drugu, trecu... taj lc cjenim da moze 2 570 da tjera. Ali opet provjeri za svaki slucaj.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno