Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Bez uspeha :-(
 
Nece

Gts black edition samsung kao sto si rekao..

Okrenuo na majnerski klokovi budu 1150/2100... udario -150mw i isao u ovom opsegu koji si rekao i nista... nemam pojma sta vise da pokusam

Prebaci prekidac na minerski bios. Resetuj podesavanja na default za taj bios u programu u kojem radis podesavanja. U bat fajlu minera izbrisi komadne za spustanje napona (ako ih imas). Dakle, kartica treba da radi na default podesavanjima za taj bios, bez da ista diras. I imaces ~29.2.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Uspeo sam. Ali tek kad sam sve 4 kartice prebacio na minerski bios a ne samo ovu jednu na kojoj sam podesavao i trazio klokove...

Ne znam zasto je to tako, ali eto mozda nekom pomogne :)
 
podesio sam rig i ovako radi.
molim za savete ako ima mesta za poboljsanje, core voltage ne mogu da podesim iz afterburnera...da li ok ova voltaza? nemam jos uvek merac potrosnje

 
Da li je moguce povezati rig usb-wifi , ako je 10 m udaljen od modema, da se ne razvlaci mrezni kabal? da li neko radi tako? Da l ibi radilo stabilno?
 
podesio sam rig i ovako radi.
molim za savete ako ima mesta za poboljsanje, core voltage ne mogu da podesim iz afterburnera...da li ok ova voltaza? nemam jos uvek merac potrosnje

To je to nemas sta vise da diras 0.88 je ok, mozes probati jos da spustas do 0.825 al verovatno ti nece raditi lepo...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li je moguce povezati rig usb-wifi , ako je 10 m udaljen od modema, da se ne razvlaci mrezni kabal? da li neko radi tako? Da l ibi radilo stabilno?

To ti niko ne moze reci, meni je radio bez problema na usb wifi ali razdaljina je bila 4m i 1 zid, ne mozes znati dok ne probas
 
hvala, radi mi na 0.83 jedna karta kod mene u masini (tu mogu core voltage da podesim)
 
noob pitanje: kopam zcash na jednoj masini mi je zm, na dve ewbf, ewbf mi je mnogo sigurniji, ne puca, zm cesto pukne, kaze da su kartice mnogo nasvirane... a sa tim klokovima mi rade nedeljama na ewbf da ne pukne. ima neko neki savet? i da, je l' stvarno moze da se podesi ono dev fee na ewbf na 0, jer osetno mi manje daje u poslenje vreme...
 
Pozdrav

Koristi li neko Watch dog i ako da kakava su iskustva, deluje mi zanimljivo jako ...


Izvinjavam se ako je već bilo nisam našao ...


Stiglo prvih para komada prvi testovi uspešni, namerno zamrznem Win tako što dignem klok, rig zapuca, watchdog ga resetuje ... milina :)
Testirao i na simulaciju nestanka struje i to radi bez problema ... znam da može i u biosu ovo da se reši ali me interesovalo :d
 
Pošto planiram da krenem sa kopanjem, da li sledeći hardware može da mi posluži svrsi:

MB ASUS M4A89GTD PRO/USB3 (ima dva pci-e slota)
CPU AMD Athlon X3 435
MEM 4GB DDR3-1333 Patriot
PSU Tagan TG900-U33 (900 watti, 2x6pin, 2x8pin)

Uzeo bih za početak dve RX 580 kartice. I pošto mi je taj komp već spakovan u Cooler Master Advanced kućište, da li je preporuka da ga ipak prebacim u neki rig ili može da stoji i u tom kućištu. Pitam pošto idu samo dve kartice za koje ima mesta a u sobi gde bi ga držao temperatura ne prelazi zimi 5 stepeni. Kućište bi držao skroz otvoreno, bez stranica, radio bi prednji i zadnji kuler zbog protoka vazduha.
 
Trebalo bi uskoro da mi stignu vega 64 xfx 6 kom
Mislio sam btc+ maticnu,8gb ddr 4,celeron 3930 ssd 120 samo ne znam oko napajanja koje da uzmem i koliko bi mi snage bilo dovoljno?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@ blue

Posto su samo 2 kartice, moze i u kuciste, mada je bolje da to odmah prebacis u rig.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala Splinter.

Može li neko na PM da mi baci info gde mogu grafe da uzmem. RX 580.
 
Pozdrav rudari!Pocetnik sam pa da Vas pitam par stvari sta bi ste vi uradili?

Planiram uzeti do Nove Godine dve 580graficke ali se dvoumim izmedju par dodatnih komponenti:

Graficke : 2x Sapphire AMD RADEON RX580 NITRO+ 8GB GDDR5, 2XHDMI/2XDP/256BIT/ 11265-01-20G ili mozda da uzmem 2x XFX AMD Radeon RX580 8GB OC+ GDDR5,3xDP

Cpu : 1. Intel Celeron Dual Core G1840 ili 2.Intel g3930 3.Intel G1820 ili 4.FX-4300

RAM: 4GB da li da uzmem DDR3 ili DD4

Maticna :AS Rock H81 PRO BTC vs Biostar TB250-BTC vs Gigabyte GA970A-DS3P ako hocu AMD?

Napajanja:LC Power 1200W Modular vs Raidmax 1200W vs CoolerMaster V1000

HDD: da li da uzmem HD od 320gb ili neki SDD od 120gb?


Planiram sa mozda dve kartice kasnije da prosirim na svih 6 slotova.

Takodje me zanima da li se prihvatljivo dati za Saphirovu 580 8g 360e?Posto se ne moze naci u prodaji a preko Kupujem Prodajem nebih da kupujem.
 
Poslednja izmena:
Grafa svejedno, obe su odlične
Cpu svejedno, zavisi od ploče (ako bude amd nemoj fx nego neki Athlon x2)
Ram zavisi od ploče opet
Ploča 1) biostar 2) pro btc 3) ta amd
Psu 1) lc 2) cm 3) raid s tim što ima gomila drugih koja bi bila ok pre nego raid. i cm i raid nisu baš za 6 gpu
Hd svejedno
360 nije baš sjajna cena
 
Poslednja izmena:
hvala puno Vojkane.!cheers

Imam jos jedno pitanje, hteo bih da kupim neku manju kolicinu bitkoina preko neke menjacnice e sada na CEXu za 1500e dobijem 0.08102 Btc u ovom trenutku a na nasoj domacoj menjacnici ECD dobijem 0.09102 i to sa provizijom koja je skoro 100evra!medjutim ipak vise dobijem na nasoj.Da li ima neka bolja?
 
Poslednja izmena:
Odgovorio sam ti u temi za menjačnice
 
da se prikljucim i ja igranci...
imam neki stari komp koji mi stoji neiskoriscen i vec neko vreme razmisljam da ga uposlim da malo radi, ako je uopste izvodljivo sa ovom konfiguracijom (koliko sam upoznat sa tematikom, u teoriji bi trebalo da radi).
procitao sam celu temu, no ne nadjoh konkretan odgovor (a ni na ostatku neta).

Athlon 64 x2 4000+
Ddr2 2gb 667
Ga-ma74gm-s2h
40gb ata Maxto
lc 420w

e, sad...jasno je da ne pricamo o nekom bogacenju preko noci, nego cisto razmisljam u pravcu, s obzirom da rudarenje ne zahteva da sedim 24h ispred kompa i nadgledam sta radi, koliko god da napravi vise je nego da stoji neiskoriscen.
citajuci temu, nisam bas postao mnogo pametniji, s obzirom da se svakih par postova pobijaju stavovi "moze-ne moze da se uzme neka para", pa mi deluje da ce morati da bude eksperimentalna metoda. :)
gledajuci kalkulatore po netu, sa nekom karticom koja pravi 22-24 MH/s, vidim da se spominju cifre oko 60e, ljudi na forumu spominju oko 30e, tako da bas ne znam koja je najrealnija cifra, ali ako nista drugo za koji mesec bi trebalo da kartica otplati samu sebe.
grafiku mogu da pazarim po nabavnoj ceni.
naginjem ka NV varijanti, neka gtx1060/3GB, koja bi ako sve i propadne/pukne balon/stavec ostaje za neku video obradu, ali naravno izbor je i ATI ako je pametniji izbor gledano ulozeno/dobijeno/sigurnije.

ako moze neko da me ucini pametnijim, hvala mu unapred. :)
 
Mora se dokupiti jos ram-a minimum je 4gb,taj hdd od 40gb kad instaliras win 7 jako malo ce da ti ostane prostora pitanje je kako ce se sistem ponasati kada pokrenes bilo kakav miner ja bi ga zamenio makar hdd-om od 80gb ili ssd-om od 60gb.Onda taj Lc od 420w ima pravih 300w maksimum ako ima i toliko kad bi stavio gtx 1060 od 3gb zagrevalo bi ti se to napajanje samo tako ja bi ga zamenio nekim drugim napajanjem.

Gtx 1060 od 3gb recimo da moze da donosi samo 2 dolara dnevno ali racunaj da dok ti nju odplatis diff ce konstantno rasti a to znaci svaki mesec manja zarada...Znaci isplatio bi tu jednu kartu za nekoliko meseci pod uslovom da bude isplativo kopanje i da diff ne poraste previse.
 
Mora se dokupiti jos ram-a minimum je 4gb,taj hdd od 40gb kad instaliras win 7 jako malo ce da ti ostane prostora pitanje je kako ce se sistem ponasati kada pokrenes bilo kakav miner ja bi ga zamenio makar hdd-om od 80gb ili ssd-om od 60gb.Onda taj Lc od 420w ima pravih 300w maksimum ako ima i toliko kad bi stavio gtx 1060 od 3gb zagrevalo bi ti se to napajanje samo tako ja bi ga zamenio nekim drugim napajanjem.

Gtx 1060 od 3gb recimo da moze da donosi samo 2 dolara dnevno ali racunaj da dok ti nju odplatis diff ce konstantno rasti a to znaci svaki mesec manja zarada...Znaci isplatio bi tu jednu kartu za nekoliko meseci pod uslovom da bude isplativo kopanje i da diff ne poraste previse.

na jos 2GB sam racunao svakako, skontao sam da je minimum 4GB.
hdd isto nije neka stavka.
za napajanje znam da bi trebalo sto efikasnije, ali ce verovatno biti neko LC 500/600.
bitna mi je bila informacija da moze da se pogura na nekoj ddr2 platformi.

a koja je prica sa kolicinom VRAM-a? negde citam da bi uskoro moglo biti kriticno sa 3GB, dok negde kazu da ima jos lufta?
 
Uzmi lc power od 600w i nemas brige ja sam imao to napajanje davno.

Ne vidim sto bi platforma bila problem.

Mozes da uzmes 3gb gtx 1060 i da kopas Zec algoritam bez problema ili nadjes neku rx 570 za Eth da kopas kako hoces.
 
Sto moze bit sto mi potrosnja skoci sa 800 na 1300 nakon par dana i moram svako malo da resetujem miner kako bih opet podesio sve. 6x rx 570, etherum kopam. Napajanje je 1000 W pa se bojim da ne napravi haos kad skoci na 1300w
 
Pa jedino da probam drajvere da reinstaliram po 1000 put :)
Inace poslednji blockchain driver je instaliran ali windows nije apdejtovan. Mozda treba win da apdejtujem? Neko kaze stop update odmah nakon isntalacije windowsa dok neko kaze da se apdejtuju...
 
na jos 2GB sam racunao svakako, skontao sam da je minimum 4GB.
hdd isto nije neka stavka.
za napajanje znam da bi trebalo sto efikasnije, ali ce verovatno biti neko LC 500/600.
bitna mi je bila informacija da moze da se pogura na nekoj ddr2 platformi.

a koja je prica sa kolicinom VRAM-a? negde citam da bi uskoro moglo biti kriticno sa 3GB, dok negde kazu da ima jos lufta?

preskoci taj LC 600W, taj se i pri 150W loada "iz zida" dere samo tako. Aposlutni trash od napajanja.
 
Podrav evo i ja da se ukljucim u temu sa nekim pitanjima.
Zeleo bi da napravim prvi rig i pocnem da rudarim, cisto kao hobi jer mi je sve zanimivljivo vezano za kriptovalute. Napravio bi rig sa dve graficke. E sad moja pitanja su vezana za izbor graficke sve mi je dostupno zato sto zivim u pekingu, ono sto sam ja razmisljao je da uzmem dve rx580 ili rx570 ovde imaju varijante da se uzmu kartice koje su popravljene u servisnom roku i kostaju od 150-200e sa godinu dana fabricke garancije. Interesuje me da li se to isplati uzimati sobzirom da su kineski brendovi kartica? Takodje pitanje za internet, znam da je potreban neki minimalan protok ali u kini je internet jako zatvoren i za prustup vecine zapadnih sajtova potreban je VPN da li neko zna da li to moze da utice na rudarenje? Sto se tice struje jeftinije nego kod nas takodje veliki izbor napajnja maticnih(isto mogucnost polovno sa fabrickom garancijom 1 god.)....
 
Koji pool preporučujete za zcash / koju menjačnicu za kopanje?
zahvaljujem
 
Nazad
Vrh Dno