Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Imam kuci 15 racunara koji su ukljuceni 12 h po danu. Mislio sam da ih podesim da majnaju monero sa procesorom. Podesio sam ali ima li neko savjet kako da napravim da se sve to automatski pokrece da ne moram da palim skriptu svaki put kad upalim racunar i da se ne vidi terminal ? Nesto kao virus :D

Hmm kuci ? Pre bi rekao na poslu pa neces da se vidi sta radis . Ne znam da li su uospte dozvoljena ovog tipa pitanja.
 
Opet mala pomoc za clana. Hvala.

******* je napisao(la):
Pozdrav,
Dešava mi se problem da CPU skače veoma visoko i do 90% opterećenosti. Procesi koji se pojave i zakucavaju su :
Service Host: Local Service (No Network) (4)
Service Host: Local Service (Network Restricted) (5)
System interrupts

Da li je neko imao slično iskustvo? Virus ili raiser? Ovo u zadnja 3 tri dana prati takođe i nestabilan hashrate. Hvala
 
Da li mining rig zraci? I da li opste zraci vise od tv-a i slicnih urađaja :D vrlo slabo ima o tome po netu.
 
Poslednja izmena:
bas nesto nicehash u banani,skoro ceo dan odrzavanje,bar tako pise,neko prica i o hakerisanju
isplati se nekom ko nece da se zanima koinima nego dobija btc samo
 
Izgleda da je prica tacna da je uhakovan NiceHash.
Zvanicno saopstenje:
https://www.reddit.com/r/NiceHash/comments/7i0s6o/official_press_release_statement_by_nicehash/

Official press release statement by NiceHash self.NiceHash
Submitted an hour ago by Andrej_ID - announcement
Unfortunately, there has been a security breach involving NiceHash website. We are currently investigating the nature of the incident and, as a result, we are stopping all operations for the next 24 hours.
Importantly, our payment system was compromised and the contents of the NiceHash Bitcoin wallet have been stolen. We are working to verify the precise number of BTC taken.
Clearly, this is a matter of deep concern and we are working hard to rectify the matter in the coming days. In addition to undertaking our own investigation, the incident has been reported to the relevant authorities and law enforcement and we are co-operating with them as a matter of urgency.
We are fully committed to restoring the NiceHash service with the highest security measures at the earliest opportunity.
We would not exist without our devoted buyers and miners all around the globe. We understand that you will have a lot of questions, and we ask for patience and understanding while we investigate the causes and find the appropriate solutions for the future of the service. We will endeavour to update you at regular intervals.
While the full scope of what happened is not yet known, we recommend, as a precaution, that you change your online passwords.
We are truly sorry for any inconvenience that this may have caused and are committing every resource towards solving this issue as soon as possible.
 
Kakav gospodin, skidam kapu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Imam jedno pitanje, da li postoji mogucnost kada se pristupi pojedinim sajtovima da se spreci zloupotreba istih da tvoj hardware koristi za kopanje?
 
Pozdrav

Koristi li neko Watch dog i ako da kakava su iskustva, deluje mi zanimljivo jako ...


Izvinjavam se ako je već bilo nisam našao ...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav

Koristi li neko Watch dog i ako da kakava su iskustva, deluje mi zanimljivo jako ...


Izvinjavam se ako je već bilo nisam našao ...
Koji ce ti....namestis miner ako nesto ne radi da se automatski resetuje...svaki to ima.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Coinotron ima opciju da ti posalju mail kad hashrate padne ispod odredjenog procenta (ja stavljam 50%).
 
Koji ce ti....namestis miner ako nesto ne radi da se automatski resetuje...svaki to ima.


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

A kako ce da se resetuje ako se zamrzne windows...ovo bas za takve slucajeve sluzi, odradi hardware reset kad nema odgovarajuci signal na USB-u
 
Kako da krene i druga karta da rudari ? miner vidi samo jednu http://prntscr.com/hmn6mj ako moze neka pomoc?

Ja sam imao takav problem ali sa 6-om karticom
5 rafilo i videlo se a seste nigde...Morao sam sve da ih raskacim,pa ubacim jednu i instaliram ponovo drajvere,sacekam i kada je vidljiva ugasimasinu i ubacim drugu,sistem se podigme sacekam minut dva(ssd) malo koci i secka nesto i automatski mi prepozna drugu a ako nece ponovo se instaliraju drajveri i vido se kakvo je stanje...i tako za svih 6.Probaj i ti za te dve ako vec nisi...ne kosta nista.
 
Kako dogurati memory controlled load u gpu-z na 100%?

Karta je xfx 580 8gb, i uvek mi je memory load na 91%, samo sam jednom slucajno uspeo da nadjem sweetspot da mi bude memory load na 100% i tad mi je hashrate skocio na 28.7... neka ideja?
 
Toj karti hash na 28.7 može samo da padne :) u prevodu treba da gruva preko 29, zavisno od memorije i oko 30
 
Meni je 26.3mh na klokovima 1100/2150 i -100mv, ali nisam dirao bios i memory straps... da li se ovo moze nekako srediti bez menjanja biosa?
 
Meni je 26.3mh na klokovima 1100/2150 i -100mv, ali nisam dirao bios i memory straps... da li se ovo moze nekako srediti bez menjanja biosa?

Moze, prebaci mikroprekidac u drugi polozaj i imas majnerski bios. Ako je GTS black edition sa Samsung memorijom sigurno radi. Mozes i -150mV da stavis i core da dignes na 1131-1144 nadji sweetspot
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte. Sigurno je neko od iskusnijih imao isti problem.

Stigle mi Asus Strix RX570 OC 4G 6 komada. Ploca je Asus Z270 A,win 10 64bit.
Prikacim 6 grafika onako bez ikakvih drajvera i prikazuje da je memorija na sve mikron.
Instaliram blockchain AMD drajvere i gpuz mi prikazuje da je na 4 graficke elpida a na dvije Hynix. Problem je sto kad stavim u druge slotove onda mi ocitava 3 Hynix i 3 Alpida. Recimo u sedmom slotu koju god da stavim ocitava da je Hynix. Nema pravila kako mijenjam slotove grafike mijenjaju brendove memorije :)
Za jednu grafiku koju je prikazivalo da je Elpida flesovao sam bios od kolege fringon82 i bacala je oko 25.6 mh/s. Takodje ista ta grafika je prikazana u nekim slotovima da ima Hynix memoriju.

Probao sam sa reinstalacijom drajvera i gpuz ali imam isti problem. Ima li ko savjet sto da probam?
 
Poslednja izmena:
Da li imate antivirus dok kopate? Meni avast pronadje virus u mineru i prekine, kada ga iskljucim miner radi bez problema?
 
Naravno daa nemamo...bar ja :d
 
pa sta ce ti antivirus?
ako je rig onda ti tek ne treba jer neces ici da surfujes sa njega, fleskom prebacis miner i ab i to je uglavnom sve sto treba
 
Moze, prebaci mikroprekidac u drugi polozaj i imas majnerski bios. Ako je GTS black edition sa Samsung memorijom sigurno radi. Mozes i -150mV da stavis i core da dignes na 1131-1144 nadji sweetspot

Nece

Gts black edition samsung kao sto si rekao..

Okrenuo na majnerski klokovi budu 1150/2100... udario -150mw i isao u ovom opsegu koji si rekao i nista... nemam pojma sta vise da pokusam
 
Nece

Gts black edition samsung kao sto si rekao..

Okrenuo na majnerski klokovi budu 1150/2100... udario -150mw i isao u ovom opsegu koji si rekao i nista... nemam pojma sta vise da pokusam
Probaj da dodas power limit +10

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sa ili bez -150mw na core-u?
 
Nazad
Vrh Dno