Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav ljudi do juce mi je rig radio super. Danas mi izbacuje gresku "gpu 2 got incorect share"

Desktop Screenshot 2017.11.30 - 18.19.24.66.jpg

Sve sam probo i da downclokujem i da vratim na fabricki bios, i flesovao sve ponovo opet ista greska. Jedino mi pada napamet da se rizer pokvario. Ko je imo iskustvo sa ovim problemom?
 
Pozdrav ljudi do juce mi je rig radio super. Danas mi izbacuje gresku "gpu 2 got incorect share"

Pogledajte prilog 241643

Sve sam probo i da downclokujem i da vratim na fabricki bios, i flesovao sve ponovo opet ista greska. Jedino mi pada napamet da se rizer pokvario. Ko je imo iskustvo sa ovim problemom?
Dodaj napona.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Rotiraj extendere ali koliko pravi incorect sherova mora imati po neki incorect.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
To me cudi 0 rejected shares rotiro sam riser 2 i 3, 4 i 5 i opet gpu 2 zeza???
Smanjuj klokove povecavaj voltazu i probaj na default biosu ako ona baca sliku hoce da trazi dosta vecu voltazu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Pozdrav interesuje me da li je 810w iz uticnice ok potrosnja za 6 x 570 4 giga asus expedtion ili moze manje? Kartice bacaju stabilno 27.7
 
I promenom risera idalje isti problem "gpu #2 got incorrect share if you see this warning often make sure you did not overclock it too much" da li treba PCIe Speed sa Gen2 da menjam posto je 008S riser
 
Poslednja izmena:
Uvek ti je gpu2? Zarotiraj te grafe i vidi dali se desava i na drugoj na toj poziciji. Ako je isto i na drugoj onda ili riser ili ploca...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Skroz sam zameni stari riser citao sam da windows update moze da pomogne pa cu i to da probam
 
Ustanovi prvo dali je do grafe, zarotiraj ih i vidi dali ti greska prati grafu u drugom slotu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Post clana koji ne moze da postavi ovde, pa prenosim kako bi mu ostali clanovi pomogli. Hvala


Ovo je moj izbor:
1. Procesor: Intel Core i5-6600T (3.5Ghz) ili Intel Core i5-6400T (2.8Ghz)
Uzeo bih radije i5-6600T najviše zbog power consumption. Ili ako znaš za neki bolji iz i5 serije. Ovo je moj izbor nakon upoređivanja.

2. Matična: ASRock B250M Pro4
Tražio sam matičnu sa 4 slota jer planiram da uzmem bar još jednu grafičku u rig. Ali to kasnije. Pošto još uvek učim o svemu ovome.

3. Grafička: Sapphire Radeon NITRO+ RX 570 8GB GDDR5
Ovde se dvoumim između 570 i 470, ali u svakom slučaju 8GB.


4. RAM: CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 2666. Ili možda samo 8GB?

5. PSU: Thermaltake TR2 Series TR-600P 600W Power Supply (ili neko SeaSonic od 500+W)
Vidim da na forumu svi preporučuju SeaSonic ili EVGA, ali sam našao na jednom sajtu da uporedim i Thermaltake je bio najbolja opcija.
Nije mi najjasnije oko konektora jer sam našao da neki podržavaju 1x8 a neki 1x6 ili 2x4... Koja opcija je najbolja?

Potrošnja struje mi nije problem, u firminom sam smeštaju. To je i razlog zašto sam odlučio da krenem u rudarenje, a ne u trgovanje. Bar za sad
 
Poslednja izmena:
Ovo je obicna konfiguracija, ako nameravas da rudaris bolje prepolovi ram, slabiji cpu na ustrb barem jedne graficke...sam ovim sto si napisao imao bi par dolara na dan....

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nije mi stabilan average i effective hash rate nikako, nikad mi average nije preko 145 a miner uvek pokazuje isto
9e8ae620a2bc69d150f3920029eeb44a.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ustanovi prvo dali je do grafe, zarotiraj ih i vidi dali ti greska prati grafu u drugom slotu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk


Ipak je do graficke zarotiro sam riser i sad zeza gpu 1. Koje bi resenje tu moglo da bude? kupovina nove :D
 
Poslednja izmena:
Proveri ti napajanje na toj grafici. Moze biti da je nagorelo ili konektor koji ode u napajanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Lukisa možda ti niko ne može reći dugoročno kako će se odvijati ali ti je dovoljno mesec dana da uzmeš oko $500 što je više nego što će karte izgubiti na vrednosti kao polovne. Kasnije ako namirišeš bilo kakvu nevolju, prodaš ih po nižoj ceni i nisi u minusu sigurno. A kako vreme odmiče sve si sigurniji, tj možeš izdržati da ih prodaš po još nižoj ceni. Posle tri meseca možeš i 200eur niže po komadu da ih daš i nećeš imati gubitak na primer.

To bi išlo tako glat, kada bi samo on prodavao.. u slučaju naglog pada isplativosti, pola para po karti i 1kW+ napajanjima će biti cifra za slavlje ( realnije 30% ).
 
Ok i u slučaju rata i nestanka struje će isto teško izvići i tih 30%, pre 1% za staro gvožđe ali budimo realni. Par meseci čim izdrži nema više rizika. *Ne ohrabrujem nikoga da ulaže niti podstičem, samo kažem kako sam se ja vodio u proceni.
 
2014. je jedna r9 280x kupovana po 35000+ din posle 6-7 meseci prodavana po 130e.
Te godine je neuporedivo manje karata nakupovano u odnosu na sada, sad kad bi sve puklo i tih 30% mi deluje optimisticno. :D
Al cu da upgradujem igraonu za sitne pare... :D
 
Kada bi sve puklo, ulozio bi i poslednje pare sto imam, mozda i bubreg da pokupujem sve. I od kartica i od novcica.
Krah i pucanje svega je prava prilika za dugorocnu investiciju. (moje skromno misljenje)
 
^Pa lako je sad biti general, sto nisi to ulozio krajem 2014?
 
Imam kuci 15 racunara koji su ukljuceni 12 h po danu. Mislio sam da ih podesim da majnaju monero sa procesorom. Podesio sam ali ima li neko savjet kako da napravim da se sve to automatski pokrece da ne moram da palim skriptu svaki put kad upalim racunar i da se ne vidi terminal ? Nesto kao virus :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno