Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Mislio sam ukratko, sklopljena masina, instaliran os i sta dalje. Predlog koji majner(par), koji Wallet, koja menjacnica. Kako se prebacuje iskopano jednog na drugo. Da moze covek da krene, a za ostale detalje ima tema menjacnice, kriptovalute.......
 
Evo ukratko mozes da instaliras Os koji hoces od Win 7 pa na gore.

Miner-a imas mnogo i za svaki novcic je razlicit miner tako da najbolje da napises koji te novcic zanima pa ces dobiti miner za taj novcic.

Wallet imas za svaki novcic pretrazi na netu,ili mozes imati wallet na menjacnici poput Cryptopia,bittrex,poloniex.

A to kako se prebacuje iskopano imas isto youtube za svaki novcic samo napises na primer how to mine Ethereum i odmah ce ti izaci sve.
 
Rig mi radi 48 sati bez problema i incorrect share i onda odjedamput jedna kartica za 2-3 sata napravi 38 incorrect share..

Da li je nekao imao ovakav problem?

Rx 580 4Gb i radi na 1100/2000
 
Poslednja izmena:
Spusti mem za 50 MHz. Očigledno je na granici.
 
Pocetnik sam.Razumem sta su Cryptovalute i razumem process minovanja.Ono sto me zbunjuje je hardverski deo.Fokusiram se na Ethereum ali ne mogu naci puno informacija kada je u pitanju kopanje sa jednom karticom.

1.Da li se isplati napraviti rig za pocetak sa jednom karticom konkretno Saphir 580 Nitro 8gb pa vremenom nadograditi?(koliko ce otprilike ovoj kartici trebati vremena da ispalti samu sebe ako radi solo.)

2.Da li je bolje uzeti 2-3 jeftinije kartice i sklopiti rig da li ce biti brzi process minovanja i veca kolicina ''iskopanog'' Ethereuma?Kontam da rig sa vise kartica vuce i vise struje da li je razlika drasticna?

3.Kada sklopimo rig mozemo njime upravlajti bez monitora?Da li nam za to treba program sa kojim upravljamo putem neta?Ali kako uopste instaliramo taj program na nas rig?

4.Znam da mi treba za rig,Maticna, 4gb rama,procesor i najvaznije graficka.Da li mozete da predlozite koje modele da kupim kada su u pitanju:maticna,ram,procesor?Dok traje rasprodaja?

Mozda pitanja zvuce malo glupavo i konfuzno ali nisam uspeo naci konkretno pitanja na moje odgovore putem neta.
 
Poslednja izmena:
1) isto koliko treba da se otplate i 100 kartica. A to zavisi od više faktora koji su vremenom promenljivi (pre svega cena novčića u trenutku prodaje i težina kopanja)

2) zavisi šta smatraš pod skuplje i jeftinije... Svaka kartica ima svoje karakteristike (hash, potrošnju) i ne može se ništa pričati paušalno, bez konkretnih modela

3) nakačiš monitor pa instaliraš sve šta treba? :)

4) ram 4 gb, cpu bilo koji, ploča neka sa brojem slotova koliko bi grafa kasnije imao. Npr biostar tb250, celeron g3900 i 4gb ddr4.
 
Hvala puno.Da za monitor je poprilicno logicno toliko sam se zaneo oko komponenti da sam zaboravio.


Takodje posto je 580-Nitro saphirova 45000 da li da cekam Novu Godinu sto se tice cena, da li postoji opasnost da se cene grafickih skoce sto se tice ovog modela ili da jednostavno ponovu nestanu?Ili ako vec hocu da dam 500e za graficku da li da cekam neku novu seriju grafickih?
 
Koju novu seriju nece to brzo.

Amd je skoro izbacio Vegu 56 i Vegu 64 zajedno sa rx 580 i rx 570 i rx 560 to pokriva sve Nvidijine graficke osim gtx 1080ti.

Tako da bih rekao da pre leta nece biti novih grafickih ako ti se ceka 7,8 meseci ti cekaj nove graficke.

Ko zna da li ce za Novu godinu sniziti cenu te Sapphire karte mozda snize cenu recimo Gigabyte modela i onda ispada da si dzaba cekao,drugo tu 580 Nitro uzmi preko madjara ako je kod njih jeftinija.

Ne vidim zasto bi skakale cene sada rx 580 ili da nestanu pre ce da skacu cene Vega karti koliko vidim.
 
Hvala puno.Da za monitor je poprilicno logicno toliko sam se zaneo oko komponenti da sam zaboravio.


Takodje posto je 580-Nitro saphirova 45000 da li da cekam Novu Godinu sto se tice cena, da li postoji opasnost da se cene grafickih skoce sto se tice ovog modela ili da jednostavno ponovu nestanu?Ili ako vec hocu da dam 500e za graficku da li da cekam neku novu seriju grafickih?

to je premnogo novca
za sumu koju si planirao pojuri 2 RX 570
 
500e je mnogo... 580ke su oko 310e, 570 od 260 pa na gore.
 
Poslednja izmena:
^Jedino ako je Asusov Strix model, on je najskuplji.
Do nove godine ce ti ta grafika nakopati 30-35e, ti proceni da li ce se toliko smanjiti cene.
Moze da se desi da ukoliko ovo nastavi da skace plus novogodisnje podnovljivanje gamera, ponovo bude nestasica.
 
Sta moze da se uradi sa 6 kom 1070 gtx koliko to moze dati u novcu za mesec dana ako se kopa eth trenutno? Ili sta je vec sad najisplativije za kopanje?
 
Sta moze da se uradi sa 6 kom 1070 gtx koliko to moze dati u novcu za mesec dana ako se kopa eth trenutno? Ili sta je vec sad najisplativije za kopanje?
Mozes oko 1.0 eth + drugi novcic oko npr 30 $ -tak dolara, dual mod.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li ce se to isplatiti na duze staze recimo da li ce se moci koristiti 1070 gtx i posle dve godine za kopanje? Posto je period isplativosti oko jedne godine.

U slucaju da za eth poraste tezina i za ove trenutne aktuelne valute,sta se onda radi?

Pitam u smislu da li se isplati sada uzeti 6 kom 1070 gtx
 
Onda se kopa šta se može, a ume da bude korisno i da potrošiš par hiljada za struju mesečno da kopaš u minus nešto što posle ode nekoliko hiljada % pa si zaradio ko u vestima... ili nisi. Ukratko - ako hoćeš sigurnu zaradu, nemoj da ulaziš.

Ako ipak rešiš, uprkos upozorenju, bolje kupi za te pare što si namenio grafikama coin po izboru i čekaj ga negde za 3-6-12 meseci pa izađi. Kudikamo lakše od štelovanja, čišćenja, prodaje polovnih grafika...

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Trenutno se najvise isplati kopati sa 1070 Monacoin!

Ja trenutno kopam sa 6x1080 105 novcica mesecno a cena je danas oko 7.5 dolara, mislim da se Eth trenutno ne isplati kopati sa nvidia grafikama(sem sa 1060 posto su jeftinije a mogu oko 24-25MH/s), samo Monacoin ili Zec!
 
Onda se kopa šta se može, a ume da bude korisno i da potrošiš par hiljada za struju mesečno da kopaš u minus nešto što posle ode nekoliko hiljada % pa si zaradio ko u vestima... ili nisi. Ukratko - ako hoćeš sigurnu zaradu, nemoj da ulaziš.

Ako ipak rešiš, uprkos upozorenju, bolje kupi za te pare što si namenio grafikama coin po izboru i čekaj ga negde za 3-6-12 meseci pa izađi. Kudikamo lakše od štelovanja, čišćenja, prodaje polovnih grafika...

Sent from my E6683 using Tapatalk
Ja planiram da neizlazim i 10 godina ako mi se neisplati. Mada lepo je ovo sto Nebojsa25 kaze,105 novcica Monacoin,Japanska kriptovaluta,integrilala se lepo vec u Japanu,ima ok volume. Tako da to nije lose da se kopa umesto da se kupuje.
 
Poslednja izmena:
Lukisa možda ti niko ne može reći dugoročno kako će se odvijati ali ti je dovoljno mesec dana da uzmeš oko $500 što je više nego što će karte izgubiti na vrednosti kao polovne. Kasnije ako namirišeš bilo kakvu nevolju, prodaš ih po nižoj ceni i nisi u minusu sigurno. A kako vreme odmiče sve si sigurniji, tj možeš izdržati da ih prodaš po još nižoj ceni. Posle tri meseca možeš i 200eur niže po komadu da ih daš i nećeš imati gubitak na primer.
 
Poslednja izmena:
Koliko je bitan hard disk? Stizu mi 9 x RX570 pa ne znam moram li ssd/hdd uzimat ili je dovoljno na flesku da butujem windows 10? Ima li bitne razlike?
 
Lukisa možda ti niko ne može reći dugoročno kako će se odvijati ali ti je dovoljno mesec dana da uzmeš oko $500 što je više nego što će karte izgubiti na vrednosti kao polovne. Kasnije ako namirišeš bilo kakvu nevolju, prodaš ih po nižoj ceni i nisi u minusu sigurno. A kako vreme odmiče sve si sigurniji, tj možeš izdržati da ih prodaš po još nižoj ceni. Posle tri meseca možeš i 200eur niže po komadu da ih daš i nećeš imati gubitak na primer.
Ima logike.
 
Nije to bilo pitanje ali ajde. Zar nije bolja fleska od 2000 din od hdd-a koji kosta 800 din?
 
Poslednja izmena:
da li mozda neko kopa sa antminerom D3? da li neko zna kolko on relano daje dnevno?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno