Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Ma moze... To ti taman negde oko 1 zec-a mesecno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa to mi i izracuna na osnovu avarage hashrate na flypooly medjutim kad vidim sta sam zaradio i sta je prebaceno...strik i da se oma besim :d
 
Koliki je vama odnos Sol/wat u minerima?
Meni je bio danas oko 3.5-3.55 a sada je oko 3.3...ali sam ga ugasio 2x u zadnjih 1h...namestao nesto.E sad moguce da sam zeznuo sa klokovima?
Naravno,kada mi je manji odnos,daje vise u proseku 100 sola na rig...Sta predlazete?
 
Predlazemo da uradis osnovnu matematiku i vidis jel ti se isplati.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zna li neko zasto dolazi do pucanja programa?Pise zm miner....stop responding...ventilatori od grafika se zavrte,pa stanu,pa zavrte,,pastani i tako u krug.
 
ljudi jel to opet neki hipe u srbiji??? proslu sredu sam krenuo da na bavljam opremu a danas sam jedva nasao 2 ploce Gigabyte GA-H110-D3A BTC nema koga nisam znao
cene na sajtovima relevantnih dilera skacu vrtoglavo :D :D :D.....ili hajp nije ni prestajao
 
Vec dva mjeseca mi vrte tri riga. Sve sklopljeno vec kupio. Ovih dana sam sklapam jedan, pa me interesuje kod instalacije windowsa, kada intaliram win 10 pro, da li nakon toga, kopcam net pa ga pustim da sam instalira sve drivere, naravno osim grafickih, ili da jos dok nema neta instaliram drivere za maticnu ?

Sta je od ovoga potrebno sve instalirati ? http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=886#download

Da li pored chipseta i lana trebam i ovo ostalo, ili ce win 10 to sam povuci ?



I kada to prodje onda podesiti sve. Drivere od grafickih i ove cake odraditi

http://1stminingrig.com/best-windows-setup-configuration-tweaks-for-mining/

https://blockoperations.com/configuring-bios-settings-gpu-mining-intel-motherboards/

Ima li jos nesto sto trebam ? Prvo sam mislio sa jednom zabodenom grafom sve uraditi ili mogu sve povezati grafe i tako instalaciju raditi ?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li moze neko da mi napise koje waleti su za koriscenje najsigurniji , koje menjacnice posto sa polonieksom imam problem u verifikaciji, i tako ti sajtovi, nov sam u ovome pa ne mogu da nadjem sve na jednom mestu. hvala
 
Vec dva mjeseca mi vrte tri riga. Sve sklopljeno vec kupio. Ovih dana sam sklapam jedan, pa me interesuje kod instalacije windowsa, kada intaliram win 10 pro, da li nakon toga, kopcam net pa ga pustim da sam instalira sve drivere, naravno osim grafickih, ili da jos dok nema neta instaliram drivere za maticnu ?

Sta je od ovoga potrebno sve instalirati ? http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=886#download

Da li pored chipseta i lana trebam i ovo ostalo, ili ce win 10 to sam povuci ?



I kada to prodje onda podesiti sve. Drivere od grafickih i ove cake odraditi

http://1stminingrig.com/best-windows-setup-configuration-tweaks-for-mining/

https://blockoperations.com/configuring-bios-settings-gpu-mining-intel-motherboards/

Ima li jos nesto sto trebam ? Prvo sam mislio sa jednom zabodenom grafom sve uraditi ili mogu sve povezati grafe i tako instalaciju raditi ?

Iz mog iskustva ovi koraci prvi su ti ok, ali na kraju je bitno, jedna grafička, podesiš drajvere i sve što misliš da treba, gasiš komp, bodeš sledeću , kad je prijavi i vidiš je u device menageru, opet u krug. Što se tiče Win 10, ono što sam ja probao najviše sam od jedne vrste grafičkih stavio 6 i može do 10 ukupno druga arhitektura.

Kod mene je na jednom rigu 6 Nvidia 1070 , i trenutno 2 amd rx480 mining, planiram na taj dodati još dve amd i mislim da je to plafon za win 10.
 
Poslednja izmena:
Drugar uzeo nitro 470 4gb mining...gde moze da skine bios custom ok? ili ako neko moze na mail da posalje - dao bih njegov mail za slanje (na PM)
 
Ja ubodem sve instaliram driver ona koja ne povuce driver na nju rucno naguram i cao zdravo. Nestvarno mi da imate takvih problema. Ja sam sa te probleme imao sa ribon extenderima ali i to retko.
 
Hvala ekipa.

I da, od zadnjeg update-a win 10 od prije mjesec, ogranicenje za grafike je na oko 21 gpu po ploci ja mislim. Provjerite jos tacno, ali debelo preko 10 se sada moze nabosti.

Prije je bilo 8 max jedne vrste
 
Poz svima nov sam ovde pa me interesuje da li se isplati pocinjati sa rudarenjem? Kupio bi rig sa 6x 1070 i rudario etc. Hvala unapred
 
Moze li neko da napise kako da podesim Claymore za eterijum t.j BAT fajl. I gde je najbolje da se skine. Pokusavao sam i nikako ne mogu da ga osposobim.
 
Ludi , sta je bolji izbor :
RX 470 saphire nitro+ 8gb - 300e
RX 570 saphire nitro + 8gb - 350e
XFX 580 8GB - 320e
ili
RX 470 4gb saphire nitro + 250e
 
Danas su mi stigli Riseri, ono sto mi se ne svidja je taj jadni adapter molex na satu, izgleda jezivo, od 12 komada na 2 je vec izvuceno po 2 zice, tako da uopste necu da rizikujem, bacam ih odma.
Ima li neka preporuka za nekog ko radi custom kablove? Trebalo bi mi 6 grana sa po dva 4pinska molexa
 
Danas su mi stigli Riseri, ono sto mi se ne svidja je taj jadni adapter molex na satu, izgleda jezivo, od 12 komada na 2 je vec izvuceno po 2 zice, tako da uopste necu da rizikujem, bacam ih odma.
Ima li neka preporuka za nekog ko radi custom kablove? Trebalo bi mi 6 grana sa po dva 4pinska molexa
Mozes kod Mixera da uzmes kablove imas ga na fb, extra kvalitet.
 
Preporuka isto za mixera. Sutra preuzimam kod njega bas kablove za novi rig. Isti shit, hocu da se rijesim ovih sata adaptera sto uz riser dolaze, uzas su....
 
Jesi isao na varijantu 6 pin na molex? Ja cekam Nesica za cenu
 
Ludi , sta je bolji izbor :
RX 470 saphire nitro+ 8gb - 300e
RX 570 saphire nitro + 8gb - 350e
XFX 580 8GB - 320e
ili
RX 470 4gb saphire nitro + 250e
Rx470 8gb pod uslovom da je garancija minimum 2 god ;) mada i xfx 580 gts su jako dobre

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može li na ovakvo napajanje da se stavi bezbedno 6 gtx1070 sa power limit -25%? Za sada podržava 4 karte ali jel mogu da se izdele ti pcie na dva pa tako da se poveže 6 karti ili je to nemoguće iz nekog razloga tj opasno?

02.JPG
04421.jpg
 
1000w na 6 karti je malo, idi bar na 1200w. Ja sam moje podelio na 2 napajanja.
 
Moze ali je greota jer neces moci onda da kopas equihash algo, a 1000w je dovoljno samo za single ethash ili cryptonight

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok hvala, onda ću da vidim za opciju sa add2psu i da ubacim ovo od 600w za dve karte samo, a da uzmem neko slabije za ryzen i ovu običnu grafu.
 
Može li na ovakvo napajanje da se stavi bezbedno 6 gtx1070 sa power limit -25%? Za sada podržava 4 karte ali jel mogu da se izdele ti pcie na dva pa tako da se poveže 6 karti ili je to nemoguće iz nekog razloga tj opasno?

Pogledajte prilog 240640
Pogledajte prilog 240641

Mislim da je opasno da stavljas po 3 grafike na jedan kabl. Ako vec stavljas 6 onda neka ti neko napravi custom kabl koji bi zakacio u jedan od ona 4 crna konektora, ali nikako 2 na jedan vec 2 kabla na po jedan konektor.
 
Uradiću kako je propisno tj sa dva psu i da ne čačkam sam žice sa tim što rekoh add2psu. Ostaje samo pitanje da li smem da koristim Riser 16x na 16x koji nije powered da bi dodao 5. kartu? Za sada su dve ubodene normalno u ploču, dve su na " PCIE x16 - x1 / USB 3.0 VER.007" ekstenderu i mislio sam još 5. na taj ne powered riser 16x na 16x i šestu na isti taj PCIE x16 - x1 / USB 3.0 VER.007. Jel to sve ok (što nije jedan powered)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno