Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Tako je.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I ja imam ovaj merac potrosnje, radi za sve pare.
 
Je li ovo moguce ljudi , pre 2 dana mi pokazivalo na nicehash calculatoru da 1070 daje 52e zarade a danas 36e. Za 580 4gb 31e a danas samo 21e. Je li moguce da su odstupanja ovolika ?
 
A da se ti malo.vise informises o svemu ovome ili da se vratis counter strike-u
Diff je uzrok tome
 
Da li ima medju vama dobrim ljudima neko raspolozen za pomoc pri pokretanju zcash rigOd sinoc imam problem,jednu kartu ne vidi racunar na zalost i to samo onu iz porta 4 pcie...menjao risere i samo ta koja je na poziciji 4 ne radi.
Danas pokusao kopati i ja ali tesko...ne valja ovo,ne znam ono,nema ovo....i tako u krug.
Koristio bih zm_0.5.4_win jer je dosta dao u odnoau na ewbf .
Ako ikako moze neko da mi pomogne na "daljinu" bio bih mu zahvalan...
Inace registrovao sam se na cex.io iprilikom deposite iskopira wallet na adresu samo nista se ne desava i dok je masina radila 2h...sad ne radi jer sam neato menjao cackao...i na kraju verovatno zayebo jer sad nece ni da se pokrene...
 
Da li ima medju vama dobrim ljudima neko raspolozen za pomoc pri pokretanju zcash rigOd sinoc imam problem,jednu kartu ne vidi racunar na zalost i to samo onu iz porta 4 pcie...menjao risere i samo ta koja je na poziciji 4 ne radi.
Danas pokusao kopati i ja ali tesko...ne valja ovo,ne znam ono,nema ovo....i tako u krug.
Koristio bih zm_0.5.4_win jer je dosta dao u odnoau na ewbf .
Ako ikako moze neko da mi pomogne na "daljinu" bio bih mu zahvalan...
Inace registrovao sam se na cex.io iprilikom deposite iskopira wallet na adresu samo nista se ne desava i dok je masina radila 2h...sad ne radi jer sam neato menjao cackao...i na kraju verovatno zayebo jer sad nece ni da se pokrene...

Koi karti imas? Nvidia?
Koja maticna, na koj pool? Kako ti je podesen .bat fajl?
Cest je problem neprepoznanje karte.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zotac 1070,gigabyte h110 d3a
Msm da je bio flypool a bat fajl..
menjao sam ko zna u lakvom je stanju sad jer sam citao da je zakucao fly,pa na us server,pa na azija...pa sam verovatno usro motku!
 
Ma sve prepisao u start fajlu i unacio walet sa cex i nista,nece da ga pokrene uopste...
 
posto sve znate osnujte jedan forum za vas sto ste popili svu pamet , a ni miner ne znate da podesite i prestanite vec jednom da trazite sve na tacni, procitajte malo i postavite neko pametno pitanje pa ce te dobiti adekvatan odgovor
 
kizami ja imam ovaki, ima jos neke opcije pored ovih glavnih

Sonoff-Pow-Android-App.jpg
 
Nesic, ovo mi deluje na Sonoff? Ako sam upravu, koji model iams kad ti meri potrosnju
 
Zna li neko sta moze da bude i sta je u pitanju....
iz cista mira presraje da mi da mi radi masina,grafike zavrte vent i stanu.Nista nisam dirao i iskljucivao.U miner7 ne prikazuje nikakvu gresku vec stoji zadnje ato je odradio.

I jos nesto
..na flypoolu kad proveravam sbe,tj miner....imam immature balance za koji pise da ce posle 110 konfirmacija biti prebacen na unpaid balance.
To i dalje atoji tamo....ako bi sada izasao iz programa da li automatski gubim sve sa tog immature balance???
 
Poslednja izmena:
Iskopiraj bat fajl ovde, a to immature to ti je sta si iskopao do sada i nakon 110 konfirmacija ili ti 3-5 sati prelazi u unpaid balance. To sto gledas je samo informativni sadrzaj i nista nece biti ako izadjes.
 
Ja da iskopiram bat fajl??
Kako nece biti ako mi taj immature ponovo krene od 0?Sta se desi sa onim sto je trebalo da saceka tih par sati i bide prebaceno?
 
Da, iskopiraj ono sto si uneo u .bat ovde da vidim sta si sve stavio.

Vidi brate, immature ti je ono sto ti je miner uradio u prethodnih 4-5 sati. Dakle, ako majner ne radi vise od 5 sati tu ce stajati 0, a ako radi konstantno, immature ce ti biti onoliko koliko majner napravi.
Dakle, sada upalis majner, posle odredjenog vremena kalemice se immature, kako se kalemi tako i prelazi na unpaid, ali tek posle 5 sati, malo po malo. Kao sto sam ti rekao, to sto gledas na zcash.flypool.org, je informativni sadrzaj koji moze samo da te opterecuje, zasto je ovo ovako, ovo onako, zasto pada, zasto raste.
 
echo Don't forget to change your pool and login information.

zm --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user MOJA WALLET ADRESA SA CEX


@echo off
REM Usage:
REM zm --server hostname --port port_nr --user user_name
REM [--pass password] [options]...
REM
REM Stratum:
REM --server Stratum server hostname
REM prefix hostname with 'ssl://' for encrypted
REM connections - e.g. ssl://mypool.com
REM --port Stratum server port number
REM --user Username / Workername
REM --pass Worker password
REM
REM Options:
REM --help Print this help
REM --dev Space separated list of cuda devices
REM --list-devices List available cuda devices
REM --time Enable output of timestamps
REM --logfile [=path] Append logs to the file named by 'path'
REM If 'path' is not given append to 'zm.log' in
REM current working directory.
REM --noreconnect Disable automatic reconnection on network errors.
REM
REM --temp-target In C - If set, enables temperature controller.
REM The workload of each GPU will be continuously
REM adjusted such that the temperature stays around
REM this value. It is recommended to set your fan speed
REM to 100% when using this setting.
REM
REM --telemetry [=ip:port]. Starts telemetry server. Telemetry data
REM can be accessed using a web browser(http) or by json-rpc.
REM If no arguments are given the server listens on
REM 127.0.0.1:2222 - Example: --telemetry=0.0.0.0:2222
REM Valid port range [1025-65535]
REM Example:
REM zm --server servername.com --port 1234 --user username

---------------------------------------------------------------------------

Ovde nista nisam menjao sem wallet adrese.
 
Da li je bolji nanopool ili flypool?

da li je malo 0.01 zeca za nekih 10h rada sa 5x 1070?
Totalno drugacije ono sto pise u statisci za workera na flypool na osnovu prosecnog hash rate-a....
 
Poslednja izmena:
Da li je bolji nanopool ili flypool?

da li je malo 0.01 zeca za nekih 10h rada sa 5x 1070?
Totalno drugacije ono sto pise u statisci za workera na flypool na osnovu prosecnog hash rate-a....
Ja mislim da je jedan od boljih poolova coinmine, a od ta dva po meni flypool

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Najzad sam resio da pocnem da sklapam prvi put rig i kupio sam sve komponente (H110 D3A, Kolink 1050W,....), osim grafike koju cu verovatno uzeti 3-4 AMD Radeon RX570 Sapphire NITRO+ 4GB GDDR5 ako nadjem kod nas, zbog garancije.

Da li je ovo dobar izbor za eth ?

Koji operativni sistem je najbolje da instaliram za ovu primenu, Win7, 8.1 ili 10 (imam vec 8.1 na SSD) ?

Sta od softvera nadalje sve treba i sta je preporuka?
 
Da li je bolji nanopool ili flypool?

da li je malo 0.01 zeca za nekih 10h rada sa 5x 1070?
Totalno drugacije ono sto pise u statisci za workera na flypool na osnovu prosecnog hash rate-a....
Koji miner i koliko daje...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Isplati li mi se u Americi uzet neki antiminer tipa bitmain l3+ za 1500 usd ili da sastavljam rig? Djeluje mi miner dobra opcija ali nisam pratio uopste koliko ce to bit validno za majnovanje.
 
Poslednja izmena:
Aj probacu ja sam pratio upitstva od nekog lika iz Bosne...oni su stavili 200 mc msm i ono drugo 700.
Meni radi na nekih 85% grafika msm da sam tkao stavio e sad ne znam koliko bi to struje trosilo jer po ovome sto zaradim...skoro da mi nece ostati nista :( bas sam razocaran...
Jel moguce da sa 470 sola x5 karata ne moze 1 zec da se skrpi?
 
Nazad
Vrh Dno