Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pazi kad nisam najveci amater na forumu :)
U BIOS-u imas pod sekcijom "BOOT" "Hard Drive priorities" stavis da ti je prvi USB, sejvujes i izadjes i pokrene se instalacija, pod uslovom da si napravio USB butabilnim naravno...

A pazi kad sam instalirao sistem 100x do sada samo sto nisam nikad preko USB... :) cak sam i nesto pokusao menjati u biosu bas te prioritete i sad polako gubim strpljenje jer sam dosao u 7h iz pete 3 smene za redom i spava mi se i nervozan sam ali mislim da je USB instalacija u pitanju....yebo me rufus :-D sad sam skinuo sa majkrosoftovog sajta neki kreator za USB i fino ide,probacu sa tim ako ne uspem dizem ruke i idem da spavam.Samo i ako ga instaliram ne znam kako cu zaspati od napajanja ;-/


------------------------------------

Ne mogu da verujem rar fajl je 4 GB sa sajta okruglo i dosao je do kraja sa pakovanjem na USB i na kraju pise da je sve zauzeto i da dodatno oslodim mesta kako bi mogao da nastavi....kliknem na jedinu opciju koja postoji i on me izbaci nazad tj sve iz pocetka...a i nisam dugo cekao oko 45 min!
Da li je moguce!!!!
 
Poslednja izmena:
Kakav bre rar fajl, windows treba da ti je ISO fajl, kojeg preko rufusa selektujes i kopuiras na prethodno butabilan USB :d
Idi dzonjaj, nisi operativan...
 
A pazi kad sam instalirao sistem 100x do sada samo sto nisam nikad preko USB... :) cak sam i nesto pokusao menjati u biosu bas te prioritete i sad polako gubim strpljenje jer sam dosao u 7h iz pete 3 smene za redom i spava mi se i nervozan sam ali mislim da je USB instalacija u pitanju....yebo me rufus :-D sad sam skinuo sa majkrosoftovog sajta neki kreator za USB i fino ide,probacu sa tim ako ne uspem dizem ruke i idem da spavam.Samo i ako ga instaliram ne znam kako cu zaspati od napajanja ;-/


------------------------------------

Ne mogu da verujem rar fajl je 4 GB sa sajta okruglo i dosao je do kraja sa pakovanjem na USB i na kraju pise da je sve zauzeto i da dodatno oslodim mesta kako bi mogao da nastavi....kliknem na jedinu opciju koja postoji i on me izbaci nazad tj sve iz pocetka...a i nisam dugo cekao oko 45 min!
Da li je moguce!!!!
Poslaću ti ja poštom fleš i uputstvo [emoji23][emoji23]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
 
Preporuka za napajanje za 5xSapphire Pulse RX580 ?? Da li 1000w moze da gura bez problema?
 
Može uz iole undervoltovane karte. Npr corsair rm1000i uz cpu na pcie adapter.
 
Kakva su vasa misljenja sto se tice mininga uopste, cemu se nadate, da li mislite da ce diff porasti ili stagnirati, ili mozda padnuti. Da li planirate da ulazete jos u rigove ili valute. Da li se sada isplati uzimati graficke?
Da li ce uopste biti mininga u buducnosti ( za 3/4/5 godine) ?
 
Poslednja izmena:
Ja planiram za 10-tak dana da napravim prvi Rig, cekam Sapphire RX580 Nitro grafike, tako da ja sam misljenja da nikad nije kasno i da je ovo buducnost:)
 
Ja planiram za 10-tak dana da napravim prvi Rig, cekam Sapphire RX580 Nitro grafike, tako da ja sam misljenja da nikad nije kasno i da je ovo buducnost:)

Sa srecom! :)
I meni stizu sledece nedelje iste te Sapphire 580ke, stom razlikom sto ce meni ovo biti drugi rig :)

Evo da pitam ovde, posto se par ljudi iz one druge teme zalilo da nije prikladno za onu temu...


"Zanima me da li imate da preporucite neki zidni merac potrosnje struje kao i laserski merac temperature?
Neko sa KP sa kim imate pozitivna isksutva?"
 
Odlicno, hvala! Laserske merace temperature ne koristite? Uzeo bih jedan da brzinski proverim one kineske Risere i adaptere s'vremena na vreme...
 
imas i neke fensi merace/wifi uticnice, to ko hoce, 2000 din samo merac i 3000 din merac sa produznim kablom, konektuje se na wifi i mozes da palis gasis resetujes preko interneta, a u svakom trenutku imas trenutnu potrosnju, po danima i mesecnu, to je malo fensiji pristup
 
Ljudi zasto mi prijavljuje samo 5 grafika kad imam 6?Koristio cpuz i nvidia control panel kao i Manage da pogledam?? :( a svih 6 vrti,sija.i rade...
 
imas i neke fensi merace/wifi uticnice, to ko hoce, 2000 din samo merac i 3000 din merac sa produznim kablom, konektuje se na wifi i mozes da palis gasis resetujes preko interneta, a u svakom trenutku imas trenutnu potrosnju, po danima i mesecnu, to je malo fensiji pristup

Pa jel to valja cemu, taj silni fenseraj na stranu, kakav je kvalitet i dugovecnost takvih meraca?
Prakticno sigurno jeste da se tacno zna po rigu koliko trosi na mesecnom nivou...
 
ma super stvar, ja koristim i zadovoljan sam, cas restartujes i cas proveris potrosnju, za sad radi ima ...
 
Ljudi zasto mi prijavljuje samo 5 grafika kad imam 6?Koristio cpuz i nvidia control panel kao i Manage da pogledam?? :( a svih 6 vrti,sija.i rade...
Probaj da skines sa neta 6x GPU mod program i u njemu stikliras Modify Registry i automatski sa tim ce ti se stiklirati i valjda Reset ili Restart ( tako nesto ), zatim kliknes Run. Kada zavrsi sa tim ocitavanjima ispisace ti da ce se komp restartovati za 30 sec. Mozes da sacekas a mozes i sam da restartujes. Posle restarta pogledas da li rade, ako ne probaj da zamenis riser/ekstender. Ako ne uspes verovatno ce ti trebati novi sistem. Ako sam negde pogresio, ostali clanovi neka me isprave [emoji16][emoji16]

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk
 
Pise na dnu WARNING multiple catalyst version values were found
This may indicate problem with the drivers or registry or that system not suported.


Nego ja sam sve kartice postavio i pokacio i posle toga instalirao drajvere,da li sam trebao 1 by 1 da posravim,instaliram itd???Skinuo sam zadnj 388 neki paket drajvera,nije do njih?
Sta si konkretno mislio kada si rekao nov sistem?Ponovo da ga instaliram?
 
Koju gresku ti javlja za tu 6tu kartu u device menageru?
Sto se tice drajvera na win7 robinhud drajveri... Win10 blockchain drajveri.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa 4 ili 8GB? Nitro+? Koliko si plaćao po komadu? Hvala!

SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 4G GDDR5 DUAL HDMI / DVI-D / DUAL DP OC W/BP (UEFI) LITE
Koliko sam se raspitao nema bas velike razlike da li je 4Gb ili 8gb kazu da nije velika razlika, a kosta ce me oko 300e
 
Koju gresku ti javlja za tu 6tu kartu u device menageru?
Sto se tice drajvera na win7 robinhud drajveri... Win10 blockchain drajveri.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Niakvu...stoji 5 kpmada,nje nema uopste!
Na mestu gde ona treba da dodje atohi i pise MICROSOFT BASIC DISPLAY ADAPTER...dal je to bilo ranije ne znam jer nisam obracao paznju a u medjuvremenu sam flesno bios 2x
..na f21 pa na f22 pa menjao po uputstvu za ovu plocu nesto u biosu.Ali da ne dodje do zabune i pre pomisli o flesovanju te 6 kartice nije ni bilo.
Sad gledam nesto slike koje sam slikao ranije...pa to za Microaoft mi je pisalo kad nisam imao instalirane drajvere za svih 5 karata samo je bio uzvicnik pored a sad pise samo za tu 6 valjda ali bez uzvicnika.Drajvere sam naravno obrisao....sada skidam ponovo sa sajta pa cu probati ponovo instalirati mada ne gajim neku nadu vec se pitam sta mi je dalje za ciniti ako nece ni ovo?
Imam isto neke(posto prvi lut koristim win 10)zastite kao neki antivirus i slicno cleaner itd...verovarno od win da li to treba obrisati tj zaustaviti ili da ostavim?
 
Poslednja izmena:
Pa jel to valja cemu, taj silni fenseraj na stranu, kakav je kvalitet i dugovecnost takvih meraca?
Prakticno sigurno jeste da se tacno zna po rigu koliko trosi na mesecnom nivou...

Ja koristim TP-Linkov HS110 Perverzija
Platio sam ga 30e, ali je sada nestasica koliko mi se cini. Moze na jedan da se skopca do 3kw. Ali, ja drzim po jedan rig na svakoj uticnici, imam tri komada.

Posto su rigovi 300km od mene udaljeni, to me je spasilo par puta, kada je rig blockao skroz, pa nisam mogao ni teamvieweru pristupiti.
Samo kilnuo preko neta uticnicu, odmah je upalio i rig nadosao.

I da, mjeri ti potrosnju tacno u w i odmah live gledas, kao i presjek, dnevne, mjesecne potrosnje imas...
 
Niakvu...stoji 5 kpmada,nje nema uopste!
Na mestu gde ona treba da dodje atohi i pise MICROSOFT BASIC DISPLAY ADAPTER...dal je to bilo ranije ne znam jer nisam obracao paznju a u medjuvremenu sam flesno bios 2x
..na f21 pa na f22 pa menjao po uputstvu za ovu plocu nesto u biosu.Ali da ne dodje do zabune i pre pomisli o flesovanju te 6 kartice nije ni bilo.
Sad gledam nesto slike koje sam slikao ranije...pa to za Microaoft mi je pisalo kad nisam imao instalirane drajvere za svih 5 karata samo je bio uzvicnik pored a sad pise samo za tu 6 valjda ali bez uzvicnika.Drajvere sam naravno obrisao....sada skidam ponovo sa sajta pa cu probati ponovo instalirati mada ne gajim neku nadu vec se pitam sta mi je dalje za ciniti ako nece ni ovo?
Imam isto neke(posto prvi lut koristim win 10)zastite kao neki antivirus i slicno cleaner itd...verovarno od win da li to treba obrisati tj zaustaviti ili da ostavim?
Probaj joj manuelno dodeliti drajvere preko device menagera... Nadam se da si bios za plocu stavio na zadnju verziju.
Prvo sto radis kad upalis rig je da proveris dali se sve kartice vide u device menageru.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam na zadnju zadnja je msm f23 ali nikakvih promena ne donosi nesto se samo pominje procesor.Ne mogu dodeliti manuelno jer je nema u device manager,nije je ni bilo na samom pocetku.Ovo sto sam imao neku gresku posle instalacije drajvera od pre 10min sad stoji da je Intel HD graphic 510.
Sta sam na pocetku trebao raditi kada a primetio da jednu ne vidi,pre svega ovoga?Sta da radim? :S:
 
Proveri extendere... Mozda te jedan zeza.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam team viewr pa ako je neko raspolozen.... :)p

Saznao sam koja je problem...pustio sam da kopa ko zna na ciju adresu 1min i 5 je toplo a jedna je hladna
..a radi kao i ove i nikad ne bi primetio da je ona :)

Izmenjao sam hdmi kabal na sve da vidim da li daju sliku,naravno sve daju sem nje...a ona i dalje sija,vrte i rade ventilatori...vadio kablove od extendera i usb i vracao i opet nista.Pokusacu na tu zadnju verziju da flesujem bios i da vidim onu 4 g opciju ili takp nekako dal je enable ili disable....dalje zaista nemam nikakvih ideja sta bi mogao.
-----------
sad prilikom restarta vis nemam na ekranu podatke o ploci i opcije da udjem u bios!?Inace zanimljivo je da je posignut aistem i upaljen komp,5 grafika stoji,ne okrecu se ventovi samo se ova jadnkca vrti do besvesti...naravno ona nije ubacena u pravi slot na ploci za graficku.
 
Poslednja izmena:
Pretrazi na bitcointalk. To su drajveri koji su izbaceni pre oficijalnih blockchain drajvera.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno