Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

kako moze da se racuna po industrijskoj ako shvate tako, racuna se normalno bole ih brige, oderu te 17din/kw pa se ti cesi i gde te ne svrbi
 
Odakle vam bre ta besplatna struja!? Magneti nisu vise u modi jer su kontrole konstantne. Imate vetrenjace?
 
^Tek ovde vidis koliki javasluk vlada u sferi snabdevanja elektrisnom energijom, i sa strane potrosaca i sa strane snabdevaca.

Prvi put cujem da su nekog prebacili na jednotarifno merenje zbog nekoliko meseci u crvenoj zoni. Mene su sami prebacivali u jednotarifno merenje jednom kad su videli da je ceo mesec koriscena samo jeftina tarifa, verovatno su predpostavili da je uklopni sat pokvaren.

@ilija1994
Tebi se najvise isplati da iznajmis podrum pravim minerima i da im naplacujes pola od onoga sto bi stvarno potrosili.
Za asic-e ces ovde tesko dobiti savet, ima par clanova koji imaju asic-e ali je 95% nas na karticama.
 
kako moze da se racuna po industrijskoj ako shvate tako, racuna se normalno bole ih brige, oderu te 17din/kw pa se ti cesi i gde te ne svrbi

Jel ovo znas ili pretpostavljas?
Cuo sam od troje ljudi koji imaju dvotarifna brojila sa potrosnjama 3k, 5k i 5.3k imaju cenu industrijske cene koja je jos skuplja od crvene zone
 
Poslednja izmena:
A koja je to cena? Šta je uopšte "industrijska struja"?
 
A koja je to cena? Šta je uopšte "industrijska struja"?

Ne postoji industrijska struja. Postoji merna grupa. Skuplja je od crvene zone za malu potrosnju, skuplja je od bilo koje varijante struje za domacinstvo ali imas mogucnost sirenja bez bitnijeg uticaja na cenu.
Da pojasnim. Imas FIKSNI trosak za odobrenu snagu koji iznosi za npr 50KW skoro 149din po KW. Imas ugovorenu cenu po kW/h koja je malko klizna odnosno ugovara se sa svakim posebno, ali recimo da iznosi oko 5.7din za kWh u visoj i oko 3.62din u nizoj tarifi. Imas i trosak pristupu elektroenergetskom sistemu koji iznosi oko 2.23din po kWh za aktivnu snagu u visoj, 0.744din u nizoj i 1.27 za kVArh (reaktivna potrosnja, u rudarenju mala). Postoje i penali za prekomernu snagu koji iznose skoro 600din po kW. Kad se sve ovo sabere na to se doda akciza od 7.5% i na sve zajedno sa akcizom jos 20% PDV. Plasticno gledano, za 10 masina koje zajedno trose oko 5000kW/h (7kW snage), racun za struju bi bio oko 54000din, za 20 masina oko 98000din, odnosno za 65 masina (sto je oko maksimuma za 50KW odobrenih, odnosno oko 45.5kW) racun bi bio oko 300K dinara. Dakle po uslovima koje sam ja dobio, 10 masina kosta oko 5365din po masini mesecno, 20 oko 4900, 50 oko 4600. U stanu jedna masina potrosi manje nego najbolja varijanta merne grupe ako se ne trosi u crvenoj zoni. Cak i sa potrosnjom u crvenoj zoni, do 6 masina jeftinije je nego merna grupa...
 
Poslednja izmena:
Raspitivao sam se u jednom lokalu, drvari i pekari, svi su mi rekli "industrijska struja", moguce onda da se drugacije naziva.

@Student Koliko ti rig vuce iz zida za tih 5400 meseno koliko te trosak za isti izadje u toj mernog grupi koju imas?
 
Raspitivao sam se u jednom lokalu, drvari i pekari, svi su mi rekli "industrijska struja", moguce onda da se drugacije naziva.

@Student Koliko ti rig vuce iz zida za tih 5400 meseno koliko te trosak za isti izadje u toj mernog grupi koju imas?

Ja sam mislio da sam jasno napisao.
7kW snage~5000kW/h el. energije mesecno~54000 dinara sa PDV-om. Ako imas firmu, tih 20% ti je odbitna stavka. Sad da li kopas ili se grejes isti djavo, 7kW je 7kW pod uslovom da nemas reaktive...
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje,da li bih ovde mogao nesto da promenim pa da mi daje vise hash-a.rig je u prostoriji gde je oko 15stepeni.trenutno daje oko 91h/s .4 x r9 380 su u rigu.
36a0f4628b752fbd52f268866fc15051.jpg


Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Prosao je jedan dan od kako sam ukljucio da rudarim na etherminer-u, osim sto sam rig raskopcao na par sati da ga lepo sredim jer je bio skroz raskopusan, sve vremene je radio konstantno, sto znaci da je operacija definitivno bila uspesna, a pacijent preziveo :d
E sad ono sto ne razumem je po kojoj logici "trenutni heshrate" moze da bude veci od onog sto rig zaista daje?
Capture1111.JPG
 

Prilozi

  • Capture1111.JPG
    Capture1111.JPG
    123 KB · Pregleda: 128
Jedan drug mi je reko da je na Claymore sa eth-om zaradjivo 8$ dnevno sa 6x rx570, a sad kao na NiceHash Miner i po 15$ dnevno da li je moguce? Zvuci nerealno :D
 
Mozete mi dati savjet, sta sve treba da kupim za rudarenje sa grafickom karticom budzet 1500-2000 eura. Besplatna struja. (Ne kradem)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Mozete mi dati savjet, sta sve treba da kupim za rudarenje sa grafickom karticom budzet 1500-2000 eura. Besplatna struja. (Ne kradem)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Nego pozajmis pa rado vracas u utorak[emoji6]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
poz narode planiram da se vratim u rudarenje za koji dan nasao sam da pazarim sledece grafike ASUS AMD Radeon RX 580 8GB OC DUAL-RX580-O8G planiram da napravim 2 riga za pocetak za 6 ovih kartica.ee sad treba mi HITNO POMOC
da mi kazete kakve su ko je imao iskustva sa njima koliko bacaju ovaj model konkretno sa modovanim biosom i bez....
KO MOZE MOLIM VAS DA MI ODGOVORI STO PRE HVALA
 
Hitno u 3 ujutru :)
XFX 580 8 gb hynix rade 30 bez problema, mislim da mozes da racunas na 29-30 i na Asusima nema razloga da ne moze :)
 
ako mi verujes sedim celu noc i citam po forumu....na jednom oku mi se povecala dioptrija za duplo :D ne planiram da lengnem dok ne procitam sve sto me zanima....
generalno mi je filozofija da ih uzmem 12 komada kopam eth i uzivam (malo svapujem kad sam u srbiji) i briga me ipak je ulaganje 5500e za 2 riga....hteo sam xfx ali ih nema kod ovog sto ja uzimam ima samo ovih obicnih asusovih pa reko da pitam ujutru porucujem.
HVALA VELIKO
 
Srecno bilo, dobra je karta samo obrati paznju na memoriju. Al sve kad saberes ili oduzmes mozes max jednu kartu po mh/s da budes u minusu. Tako da se pomiris sa tim u startu.
 
ako mi verujes sedim celu noc i citam po forumu....na jednom oku mi se povecala dioptrija za duplo [emoji3] ne planiram da lengnem dok ne procitam sve sto me zanima....
generalno mi je filozofija da ih uzmem 12 komada kopam eth i uzivam (malo svapujem kad sam u srbiji) i briga me ipak je ulaganje 5500e za 2 riga....hteo sam xfx ali ih nema kod ovog sto ja uzimam ima samo ovih obicnih asusovih pa reko da pitam ujutru porucujem.
HVALA VELIKO

xfx se nisu pokazale kao dobre karte (bar kod mene, temeratura buka itd)
posto je difikult zamrznut na godinu dana, trenutno za pocetak mozes da uzimas rx od 4GB, jer one bacaju 29mh/s bez gresaka(dual, armor, saphire. . . )kad stanes na noge kupuj samo 8 gb. imas po netu na bitcointalk da nadjes dobre biose.
i moj ti je savet po 5 karti na plocu!! ( manje opterecujes plocu i napajanje, produzavas im zivot :D )za tu razliku od 2 karte bolje kupi komponente ( maticnu napajanje itd ) i ostavi u steku da imas, posle samo dokupljujes karte.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Diff nije zamrznut i svakako nema veze sa količinom memorije
 
Jedno pocetnicko pitanje, tacnije problem na koji sam nabasao. Imam jedan rig sa 4 RX470 i resio sam da ga kompletiram sa jos dve karte. Dodao sam jos dve kartice (RX580), instalirao drajvere. Na svakoj je stajao znak uzvika u device manageru. Uradio sam atikmdag-patcher i restartovao racunar. Medjutim, sistem se ne pali i ide restart. Ono sto sam uradio zato sto sam morao zbog duzine rajzera je da ispomeram mesta na ploci gde su karte bile ubodene. Ima li neko mozda resenje kako da dodam na postojece stanje jos dve grafe?
Sistem je WIN7. Hvala unapred!
 
Uradio i to, zaboravih da napisem. Cim zakacim ove karte nece da radi. Da li treba da se bocne dodatno napajanje na plocu? Ploca je BTC250
 
To nam u principu ne znači ništa [emoji28] za win 7 mislim da neće raditi blockchain drajver nego mora onaj Robin hood sa bitcointalka

Tebi je sad kad si tako tumbao najbolje da u safe mode sve lepo obrišeš sa ddu pa na čisto instaliraš drajver i odradiš 6 gpu mod i patch
 
Poslednja izmena:
Imam maticnu plocu H110-D3A i moze li mi neko reci kako da instaliram win 10 sa USB-a?
Sta da namestim u biosu i da li sam dobro uopste nabacio win na usb,pratio sam uputstvo za rufus i on je sam kreirao USB iso fajl valjda...
Kada pokrenem masinu nista se ne desava,samo pise da izaberem bootable device itd...
Mnogi od vas je koriste pa bi mi bilo od pomoci velike da mi neko detaljno objasni sta da ukljucim a sta da iskljucim u biosu kao primarni,sekundarni boot device itd...?
 
Pazi kad nisam najveci amater na forumu :)
U BIOS-u imas pod sekcijom "BOOT" "Hard Drive priorities" stavis da ti je prvi USB, sejvujes i izadjes i pokrene se instalacija, pod uslovom da si napravio USB butabilnim naravno...
 
Nazad
Vrh Dno