Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Danas je covek stavio oglas na Benchu za serverska napajanja koja su dobra za mining...
proveri to...
 
tesko ce te zaobici carina i pdv sem ako sam nisi carinik :p i dalje ne znam zasto bi isao na kineze, a imas pomenuti lc i domacu garanciju. Zbog 50e sa napajanjima se ne treba igrati.
 
ljudi jel zna neko zasto banka inteza priliv na racun koji je u dolarima automatski konvertuje u evro? Napominjem da je devizni racun u dve valute (znaci moze prijem i evra i dolara)? naravno konverziju rade po nekom sebi zgodnom kursu? Sredstva sam povukao sa cex.io
 
Neverovatno mi je da kao pocetniku niko nije odgovorio na moja pitanja vec pet dana:


1. Koja nVidijina ili AMDova kartica, pogodna za rudarenje (best buy), ima da se kupi kod nas ovih dana ?

2. Da li su cene ovih kartica u Madjarskoj znatno bolje i da li vredi tamo kupovati zbog garancije ?

3. Da li je u kasnijem radu lakse postavljanje i podesavanje nVidijine ili AMDove kartice? Da li za to postoje neka pisana uputstva na ovom forumu ili drugom nasem sajtu ?
 
Trebalo bi da vidis sa bankom u cemu je problem. Ja do sada nisam imao nikakvih problema, uplate su uvek stizale u valuti koju sam trazio, tj. dok su mogli evri povlacio sam evre, sad posto vise ne mogu, povlacim dolare.
 
ljudi jel zna neko zasto banka inteza priliv na racun koji je u dolarima automatski konvertuje u evro? Napominjem da je devizni racun u dve valute (znaci moze prijem i evra i dolara)? naravno konverziju rade po nekom sebi zgodnom kursu? Sredstva sam povukao sa cex.io
Ako si vukao na karticu leže u valuti kartice a to je eur za visa electron i rsd za visa inspire. Konverziju radi visa a ne Intesa.
 
za sad odlicne, sve mining p106 su naravno samsung tj bar ja nisam do sada naisao na neku drugu.

Sada svi uvoznici imaju tacnu info iz fabrike koja je memorija na mining karticama.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pozdrav drustvo, mozete li mi predloziti graficku kartu koja daje najbolje rezultate ne gledajuci uopste potrosnju struje.
Kakav rig napraviti do 3000e?
Da li da idem na eth ili zec ?
 
Neverovatno mi je da kao pocetniku niko nije odgovorio na moja pitanja vec pet dana:


1. Koja nVidijina ili AMDova kartica, pogodna za rudarenje (best buy), ima da se kupi kod nas ovih dana ?

2. Da li su cene ovih kartica u Madjarskoj znatno bolje i da li vredi tamo kupovati zbog garancije ?

3. Da li je u kasnijem radu lakse postavljanje i podesavanje nVidijine ili AMDove kartice? Da li za to postoje neka pisana uputstva na ovom forumu ili drugom nasem sajtu ?

1. RX570 je po meni best buy (moram da naglasim ovo "po meni" jer ima i drugacijih uglavnom neosnovanih misljenja), ima po oglasima a ima vec i po radnjama
2. Ne, cene nisu znatno bolje tamo ali postoji mogucnost povrata njihovog poreza i onda ispadne znatno jeftinije. Ako sam kupujes moras sam i da ides tamo da reklamiras, ako kupujes od ljudi koji "uvoze" iz Madjarske oni ti uglavnom zavrsavaju garanciju ali se ceka prilicno i sve ide na poverenje, dosta cesto nema nikakvih papira. Mada ovo za papire kad spomenuh, par clanova mi je reklo da su kopovali napajanja u domacoj prodavnici na e i da nisu dobijali nikakve racune a garancija im je obecavana na osnovu serijskog broja.
3. Podesavanje je, po meni, lakse za NV jer nema cackanja biosa i svega sto ide uz to. Na ovom forumu postoji sve ali je dosta cesto mnogo tesko to pronaci jer cesto mlatimo praznu slamu pa se ne vidi ono sto je bitno a i nema nekih tutorijala da su istaknuti. Generalno mozes sve da pohvatas prateci ovaj forum, malo yt, malo bitcointalk, malo reddit.

Nemoj da se ljutis, mnogo nas ovde je vec umorno od ponavljanja osnovnih stvari svaki dan jer vecina vas nece da procita ni zadnjih 10ak stranica neke teme koja ih zanima vec postavi pitanje i ocekuje momentalni odgovor.
 
1. RX570 je po meni best buy (moram da naglasim ovo "po meni" jer ima i drugacijih uglavnom neosnovanih misljenja), ima po oglasima a ima vec i po radnjama
2. Ne, cene nisu znatno bolje tamo ali postoji mogucnost povrata njihovog poreza i onda ispadne znatno jeftinije. Ako sam kupujes moras sam i da ides tamo da reklamiras, ako kupujes od ljudi koji "uvoze" iz Madjarske oni ti uglavnom zavrsavaju garanciju ali se ceka prilicno i sve ide na poverenje, dosta cesto nema nikakvih papira. Mada ovo za papire kad spomenuh, par clanova mi je reklo da su kopovali napajanja u domacoj prodavnici na e i da nisu dobijali nikakve racune a garancija im je obecavana na osnovu serijskog broja.
3. Podesavanje je, po meni, lakse za NV jer nema cackanja biosa i svega sto ide uz to. Na ovom forumu postoji sve ali je dosta cesto mnogo tesko to pronaci jer cesto mlatimo praznu slamu pa se ne vidi ono sto je bitno a i nema nekih tutorijala da su istaknuti. Generalno mozes sve da pohvatas prateci ovaj forum, malo yt, malo bitcointalk, malo reddit.

Nemoj da se ljutis, mnogo nas ovde je vec umorno od ponavljanja osnovnih stvari svaki dan jer vecina vas nece da procita ni zadnjih 10ak stranica neke teme koja ih zanima vec postavi pitanje i ocekuje momentalni odgovor.


Hvala na detaljnim odgovorima. Ovih dana cu nadam se po nasim radnjama pronaci i kupiti 2-3 kom RX570, jer vec imam mainboard, izvor i ostalo sto moze da se iskoristi za ovaj posao. Forum citam dosta detaljno, ali nisam uspeo da nadjem jasne informacije oko podesavanja, pa se bojim da to necu uspeti korektno sam da uradim ako mi neko odavde dodatnim savetima ne pomogne.
 
Zdravo momci.
Imam novi rig koji sam sam iskomponovao, sadrzi 6 x nitro sapphire rx570 od 4gb, sa maticnom plocom asrock h81 pro btc 2.0
E sad imam problem kad pravim benchmark na nicehash majneru.
Krenu algoritmi da se ucitavaju i posle 2 do 3 minuta gasi se monitor i vise se nepali dok ostalo sve radi, odnosno imam neki crash.
Reko aj mozda je do majnera. Skinem drugi majner zec claymore v12.6, i tako pocnem da majnujem 2-3 minuta i ponovo ista stvar.
moze li mi neko pomoci?
Da napomenem da nisam menjao bios na karticama, dakle nove su.
hvala
 
noob pitanje: na mom racunaru imam dve grafike, koje mi majnuju kad god je to moguce, da li mogu da ogranicim, da jedna majnuje, a druga da cepa igricu?
 
Zdravo momci.
Imam novi rig koji sam sam iskomponovao, sadrzi 6 x nitro sapphire rx570 od 4gb, sa maticnom plocom asrock h81 pro btc 2.0
E sad imam problem kad pravim benchmark na nicehash majneru.
Krenu algoritmi da se ucitavaju i posle 2 do 3 minuta gasi se monitor i vise se nepali dok ostalo sve radi, odnosno imam neki crash.
Reko aj mozda je do majnera. Skinem drugi majner zec claymore v12.6, i tako pocnem da majnujem 2-3 minuta i ponovo ista stvar.
moze li mi neko pomoci?
Da napomenem da nisam menjao bios na karticama, dakle nove su.
hvala

Koje napajanje koristiš i kako si povezao kablove napajanja na extendere...
Postuj par slika kako si sve povezao pa onda možemo da diskutujemo....
 
noob pitanje: na mom racunaru imam dve grafike, koje mi majnuju kad god je to moguce, da li mogu da ogranicim, da jedna majnuje, a druga da cepa igricu?

Ako kopas sa Claymore minerom onda grafike palis i gasis pritskom na broj.
Ti posto imas dve grafike jedna ti je na 0 a druga na 1.
 
Da li ima neki tutorial na YT za nas pocetnike kako fleshovati bios, kako naci najbolji BIOS sa svoju grafiku, kako istu najbolje podesiti, a da je onako fino objasnjeno, a ne ovi napaljeni sto krenu da objasnjavaju kao da ja radim ovo godinama pa se podrazumeva da znam odredjene stvari
 
Pogledao, dosta pomoglo, sve sam karte uz Vojkanovu pomoc povezao, fleshovao sam sa nekim proverenim BIOS-o i imam na svim grafikama konstantan hesh prvih 3-4min(30mh/s) i onda prvo jedna pocinje da pada do nekog stock hesha(21mh/s) koji sam imao s'pocetka, a zatim i druga na nekih 25 mh/s... Sta moze biti problem?
 
Koje karte? Klokovi? Temperature? Koji strap?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
xfx 580 gts xxx 8GB, 1150, 2200, fan speed 70%, temperature su oko 58c
 
Spusti ih na 2150 za mem. Koji su naponi?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
0.93V su naponi, gpu-z pokazuje 75-85W po kartici...
 
To je ok. Samo obori klok mem pa vidi jel se stabilizovalo. 2200 ne mogu sve kartice da dobace.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam jednu Saphire Nitro+ RX580 i nikao nemogu napon da joj spustim ispod 1080mw. Kad spustim trixx om ili iz majnera odmah blokira. Hynix 8Gb je verzija. Jel ona moze ispod?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ili overdrive N tool ili fleš biosa
 
Jel ima negde neki provereni BIOS za nju?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sve je sredjeno! Hvala @svima koji su mi pomagali, sastavih na kraju i ja svoj prvi rig. :)
6x XFX 580 8GB = ~179.5 Mh/s radi vec 2 sata stabilno i bez oscilacija, nadam se da je to to?

Zanima me ovi ljudi sto imaju vise rigova na jednom mestu kako izlaze na kraj sa placanjem struje? Neko mi rece kada ovi iz EPS-a skontaju da je domacinstvo vise od 2-3 meseca u crvenoj zoni, struja pocinje da se racuna po ceni one industrijske. Jel ovo istina?
A drzati po 2-3 riga kod nekog od familije radi izbegavanja ulaska u crvenu zonu mi je nekako khm... O drpisanju uopste ni ne razmisljam, niti bih ikad to pokusao da radim pa ne znam kakvu korist od toga da imam, iako se sve cesce da videti da ljudi isto maksimalno eksplatisu bez neke strozije sankcije sto je zalosno.
 
Zdravo svima,
Naime imam podrum u kome bih mogao da postavim masine za rudarenje (asic npr). Imam besplatnu struju, buka koju stvaraju masine nije mi problem. Budzet mi je 4 000 eura. Sta kupiti? Da li se isplati kupiti altminer s9 (eventualno 2) i rudariti bitcointe?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno