Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Kad kazem da nema grafickih mislim na to da nema AMD RX 460/470/480 i istih serije 500 od 4 i 8 GB jer su majneri sve razgrabili jer su najbolje za majnovanje. Nvidia nije bas za te stvari koliko sam ja upucen, moze da se nabudzi ali vise trosi i manje daje i vise kosta tako da ....

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Imam komp iz potpisa. Planiram da uzima nesto malo bolje i novije. Ploca+proc+ ram za nekih 200-300e pa sam mislio takav racunar da iskoristim i za rudarenje ako je to moguce.
U slucaju da je tako nesto moguce i isplativo uzeo bih i neku bolju grafiku, moze preporuka sta je isplatljivo za budzet varijantu?

Za celu pricu su ti najmanje bitni proceosr, maticna i ram a najbitnije ti je graficka jer sto jaca graficka vise mozes da ocekujes na mesecnom nivou para.

Kad kazem da nema grafickih mislim na to da nema AMD RX 460/470/480 i istih serije 500 od 4 i 8 GB jer su majneri sve razgrabili jer su najbolje za majnovanje. Nvidia nije bas za te stvari koliko sam ja upucen, moze da se nabudzi ali vise trosi i manje daje i vise kosta tako da ....

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

Nemanja pricas napamet, koliko su dobre amd karte za majnovanje toliko su dobre i nvidije ali ne daju toliko heshrate koliko daju amd karte ali po radu su tu. Mada po potrosnji su tu mada amd karte mogu da se dodatno undervoltuju i da im se menja bios pa su zbog toga isplativije u radu ali u periodu nestasice amd karti ljudi se okrecu nvidia kartama i sa time uspesno majnuju.
 
Poslednja izmena:
Pa pazi, da imas jednu graficku RX 460 4GB i da majnuje 24/7 mesecna zarada trenutno bi ti bila 35$ . Izvor cryptocompare.com za 10MH/s 300w potrosnju i cenu 0.06$, pa ti sam proceni da li ti to odgovara. Ne zelim ja da ti govorim da li ti se isplati jer to je subjektivno, i jako ruzno kada te neki clanovi ubiju u pojam kada kazu nesto a ne iznesu dokaz za to, to su oni koji vec godinama govore da se majnovanke ne isplati da je prosao voz da mora da se ulaze mnogo.... Takvih se kloni. I naravno ovo nije neki magicni izvor novca rizik je ogroman siguram dobitak ne postoji npr. Ethereum (najprofitabilniji za majnovanje trenutno) je skoro bio na 400 pa je pao na 350 i sada je blizu 300 tako da je ovo kockanje cisto i toga moras biti svestan pre nego to se upustis u ove vode

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Evo iskreno ja kupujem jednu grafiku da bi majnovao naravno ne ocekujem ne znam sta i to,ali kako god pusticu je da radi i taman skapiram kako sta pa ako bude neka normalna cifra sa tom jednom , ja koliko sam gledao oko 100e majnuje jedna gtx 1060 zcasha , tako da za pocetak jednu pa ako bude sve lepo uzecu joa jednu dve

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Evo iskreno ja kupujem jednu grafiku da bi majnovao naravno ne ocekujem ne znam sta i to,ali kako god pusticu je da radi i taman skapiram kako sta pa ako bude neka normalna cifra sa tom jednom , ja koliko sam gledao oko 100e majnuje jedna gtx 1060 zcasha , tako da za pocetak jednu pa ako bude sve lepo uzecu joa jednu dve

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
Ja sa jos dva druga sklapam neki rig, planiramo 4 x RX 460 4 GB , jer je jos jedino to ostalo a mozda i nije, ne odgovara jos ovaj prodavac. Nadamo se da ce biti oko 200E mesecno. Pa ako bude kapnulo nesto da se sirimo ako bog da :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Hahah pa dobro to je okej msm malo je zeznuto sto se deli sve na 3 dela al dobro jbga ja sam plabirao s drugwrom isto ali me ispalio pa sam odlucio da kupim jednu sam , pq ako krene msm krene da cena bude i dalje okej ,da kupim jos jednu

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Pa pazi zainteresovani smo sva trojica za to a nemamo para da kupimo zasebne masine, ovako se ucimo a usput cemo valjda malo i da profitiramo. Prvi plan je bio da uzmemo 2* RX 470 od 8GB ali sve je planulo sto vredi , ima jos samo Nvidijinih modela ali nekako sam skeptican po pitanju njih jer sam pocetnik a za AMD ima vise tutorijala i videa odakle moze da se uci a i valjda samim tim sto je trazeniji znaci da je i bolji. A i nije plan da trosimo tu zaradu , nego da je stekamo i nadamo se cudu :) kao sto se desilo pre par meseci kada je eth skocio sa 10$ na 300$ :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Samo pazi kada vas u jednom poslu ima vise onda bolje to lepo turite na papir ko je sta dao, koliko je ko ulozio, kod koga ce biti rigovi, kako delite zaradu, sve to lepo na papir pa u tri primerka pa podpis svako od vas na svaki pa svakome po jedan primerak a ne posle da bude e ja sam dao ovoliko ili ja sam dao onoliko.

Oduvek je bilo od kada je sveta i veka da se najbolji prijatelji pa i braca posvadjaju zbog para. Znaci ako mozes udji u posao ovako, da pocetni kapital koji ste imali da ulozite u jedan rig pa posle ga prosirite na jos jedan pa na jos jedan i onda svaki ima svoj rig i svako zaradjuje posle za sebe. Prvi novac ste slozili jedan rig sledeci koji pocne da kaplje sklapate jos jedan pa jos jedan i sve to stoji kod jednog dok se ne naprave sva tri riga a kada se naprave e onda se razidjite iz zajednickog biznisa jer koliko god da ste najbolji posle nekog vremena ce te se podzapati. Dok ne napravite sva tri riga neka zarada ide na jednu adresu a kasnije napravis im jos dve adrese i tu vam je kraj za biznis a sacuvaces dobre prijatelje i onda svako od vas raspolaze svojom zaradom.

To vam je neki moj savet.
 
Znam zato i pitam da li se isplati sa jednom :)

isplati se koga ne mrzi i sa jednom grafikom.iako je profit mali sa jednog grafikom..e sad ti imas 7750 1gb tako da zabori na rudarenje sa njom :) treba ti nesto bar tipa 7950/280/370/470 i sl :) tvoja grafika nije za rudarenje..ako nabavis ok grafiku sto da ne -premda nije lose da komponente drzis van kucista zbog toplote :)
 
Samo pazi kada vas u jednom poslu ima vise onda bolje to lepo turite na papir ko je sta dao, koliko je ko ulozio, kod koga ce biti rigovi, kako delite zaradu, sve to lepo na papir pa u tri primerka pa podpis svako od vas na svaki pa svakome po jedan primerak a ne posle da bude e ja sam dao ovoliko ili ja sam dao onoliko.

Oduvek je bilo od kada je sveta i veka da se najbolji prijatelji pa i braca posvadjaju zbog para. Znaci ako mozes udji u posao ovako, da pocetni kapital koji ste imali da ulozite u jedan rig pa posle ga prosirite na jos jedan pa na jos jedan i onda svaki ima svoj rig i svako zaradjuje posle za sebe. Prvi novac ste slozili jedan rig sledeci koji pocne da kaplje sklapate jos jedan pa jos jedan i sve to stoji kod jednog dok se ne naprave sva tri riga a kada se naprave e onda se razidjite iz zajednickog biznisa jer koliko god da ste najbolji posle nekog vremena ce te se podzapati. Dok ne napravite sva tri riga neka zarada ide na jednu adresu a kasnije napravis im jos dve adrese i tu vam je kraj za biznis a sacuvaces dobre prijatelje i onda svako od vas raspolaze svojom zaradom.

To vam je neki moj savet.
Naravno, slazem se u potpunosti, ovo za stavljanje na papir i nameravamo da uradimo, malo iz zajebancije a malo i da se svako zastiti. Mada nismo alavi na pare nesto mnogo ali opet :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Naravno, slazem se u potpunosti, ovo za stavljanje na papir i nameravamo da uradimo, malo iz zajebancije a malo i da se svako zastiti. Mada nismo alavi na pare nesto mnogo ali opet :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

Ne govorim ti iz zle namere ali veruj mi ljudi se vremenom promene a kada su u igri pare sve dobija drugu dimenziju.

Da napravite da svako ima svoju plocu, procesor, memoriju, neki hdd ili neki usb mesto harda i sa po dve graficke pa polako da krckakte pa cim se skupi dovoljno za jos jednu graficku dokupiti je pa je pustite u pogon pa kada se prosirite dovoljno onda polako uzvajte u plodovima svog rada.
 
Samo pazi kada vas u jednom poslu ima vise onda bolje to lepo turite na papir ko je sta dao, koliko je ko ulozio, kod koga ce biti rigovi, kako delite zaradu, sve to lepo na papir pa u tri primerka pa podpis svako od vas na svaki pa svakome po jedan primerak a ne posle da bude e ja sam dao ovoliko ili ja sam dao onoliko.

Oduvek je bilo od kada je sveta i veka da se najbolji prijatelji pa i braca posvadjaju zbog para. Znaci ako mozes udji u posao ovako, da pocetni kapital koji ste imali da ulozite u jedan rig pa posle ga prosirite na jos jedan pa na jos jedan i onda svaki ima svoj rig i svako zaradjuje posle za sebe. Prvi novac ste slozili jedan rig sledeci koji pocne da kaplje sklapate jos jedan pa jos jedan i sve to stoji kod jednog dok se ne naprave sva tri riga a kada se naprave e onda se razidjite iz zajednickog biznisa jer koliko god da ste najbolji posle nekog vremena ce te se podzapati. Dok ne napravite sva tri riga neka zarada ide na jednu adresu a kasnije napravis im jos dve adrese i tu vam je kraj za biznis a sacuvaces dobre prijatelje i onda svako od vas raspolaze svojom zaradom.

To vam je neki moj savet.
Skroz lepo receno, podseti me na mog caleta dok sam citao ovo bravo!

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
e da, ajde jos par opstih saveta..nije pitano ali mozda nekog pocetniku pomogne-posebno ako su pare problem :)


-hdd kupite sata 80gb polovne...moze da se nadje za solidno ispod 1k dinara
-usb ekstendere obavezno uzimajte-idealno na aliju jer cete morati mnogo dati preprodavcima domacim. verzija usb esktender 006 je mozda najbolja, ali ono moze i 005 i sl sta vec nadjete
-metalni/drveni rig-ram mozete i sami napraviti da ustedite, ako ste vicni tome :)
-kad uzimate procesor najjeftiniji dvojegrani procesor za vasu plocu je ok (ako uzimate nove am3 ploce onda mozete polovan am3 x2 da pojurite..ako uzimate intel 1150 i sl onda samo novo, tj tesko cete naci polovno)....ploca da ima ako moze 6 pcie slotova ili bar 5
-ako je ploca sa ddr3 a uglavnom jesu -ddr3 mozete polovno da juriti i tu da ustedite takodje...modul od 4gb je dovoljan(ili 2x2gb)
-za power dugme tj ukljucivanje riga-ili srafciger ili da kupite mikroprekidace

bas su opsti saveti ali mzoda nekom pomognu-u svakom slucaju ne skodi, cim ne skodi... :) /,..,a grafike i napajanja ..pa tu je haos opsti to svi znamo
 
Kao da ulaze sa 10-20k eura, a ne sa 4x460.
Sa tim grafikama se vas trojica bas necete usreciti samo cete izgubiti vreme.
Svako od vas ce mesecno imati 35e. Bolje odes negde sljakas dva tri dana i zaradis te pare.
 
Poslednja izmena:
Skroz lepo receno, podseti me na mog caleta dok sam citao ovo bravo!

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Nisam zeleo tako da zvucim ali veruj mi gdegod su pare upitanju vremenom dodje do raspada prijateljstva. Bilo da pozajmite pare ili da ih ulozite u nesto pa kasnije profit treba da delite vremenom dodje do svadje. Ili neko hoce da izadje iz posla ili trazi nesto para od svog dela ranije, kako god ali uvek neki problem pre ili kasnije iskrsne, zato bolje na pocetku sve stavite na papir da se zna sta je dogovoreno a ne e ti si reko ovo a ja sam reko ono a onaj treci je reko nesto peto. Ovako kada papir trpi sve onda nema lazi nema prevare nego kako se prvog dana dogovorite tako do kraja.

Kao da ulaze sa 10-20k eura, a ne sa 4x460.
Sa tim grafikama se vas trojica bas necete usreciti samo cete izgubiti vreme.

To je tacno ali znas kako se kaze od necega se mora poceti, svaki pocetak je tezak. Mozda je bolja sada ovako da krenu sa manjim ulogom pa u slucaju da se nesto preokrene da krene da ide na losije nece biti u startu toliko na gubitku ali ako se ovo odrzi pa polako neka se prosiruju pa kako bude bilo mogucnosti tako neka jednu po jednu karticu menjaju jacima. Za sve to treba vreme ali retki su oni koji su se preko noci oparili. Koliko god ljudi vikali da je ovo leba bez motike nije bas to toliko jednostavno.
 
Poslednja izmena:
Da i ja se slazem u potpunosti al znam iz licnog iskustva , aa drugari smo sve super druzimo se 10 god znam ga ja svaki dan smo zajedno itd , al dzabee sveee tooo , lepo si rekao novac posvadja najrodjenije

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
U ovom trenutku postoji preko hiljadu kripto valuta, a realno se za samo jednu može nešto i kupiti u stvarnom svetu, što iz legalnih, što iz ilegalnih izvora. Tako da je i mojoj pokojnoj babi jasno da je mining veliki bubble koji mora pući kada postane ekonomski jasno da je ogroman broj valuta bezvredan. Trenutno situacija izgleda kao kad bi svaka ulica u gradu štampala sopstveni novac i svi štampaju i trguju tim raznim novčanicama međusobno i misle da se bogate, iako novčanice vrede samo koliko papir na kom su odštampane. Samo što u ovom slučaju nema ni papira.

Što opet ne znači ni da će krah brzo, može sadašnja situacija da potraje i deceniju. Mene samo nervira što odoše cene grafičkih u nebesa zbog pomame ljudi za lebom bez motike.
 
Kao da ulaze sa 10-20k eura, a ne sa 4x460.
Sa tim grafikama se vas trojica bas necete usreciti samo cete izgubiti vreme.
Svako od vas ce mesecno imati 35e. Bolje odes negde sljakas dva tri dana i zaradis te pare.
Hvala na savetu ali rizikovacemo, vise nas privlaci da te pare ulozimo u ovako nesto nego da odemo na more ili da ih potrosimo na neke izlaske :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
@Pistaljaka
Ideja je da kupim racunar za kucne potrebe a rudarenje da bude usput ako je isplativo.
@solomonbg
Nisam ni mislio da rudarim sa 7750 :) Taman posla. Verovatno nisi procitao moje prethodne postove :)
 
Poslednja izmena:
@Pistaljaka
Ideja je da kupim racunar za kucne potrebe a rudarenje da bude usput ako je isplativo.
@solomonbg
Nisam ni mislio da rudarim sa 7750 :) Taman posla. Verovatno nisi procitao moje prethodne postove :)

Ja trenutno rudarim sa destop masinom, jedna 1060 u kompu, podeseno da sliku baca integrisana sa procesora a da grafika radi svoje i da je nista ne sputava u radu. I ako sve bude u narednim mesecima ok ko zna mozda odlucim da ulozim pare u jedan rig sa 3-4 kartice pa polako krenem da radim ovo malo ozbiljnije. Mislim koliko to smesno zvuci ozbiljnije sa 4 kartice ali opet za mene za pocetak dovoljno.
 
Ja kao za početak da sklopim rig od 6 kartica ali džaba, nema da se nađu kartice.
Kakva je situacija i hype sve čekam vest da su banditi presreli kombi kurirski sa grafikama, diližansa koja nosi novac u sefu nije toliko interesantna.

Sent by homing pigeons
 
Ja trenutno rudarim sa destop masinom, jedna 1060 u kompu, podeseno da sliku baca integrisana sa procesora a da grafika radi svoje i da je nista ne sputava u radu. I ako sve bude u narednim mesecima ok ko zna mozda odlucim da ulozim pare u jedan rig sa 3-4 kartice pa polako krenem da radim ovo malo ozbiljnije. Mislim koliko to smesno zvuci ozbiljnije sa 4 kartice ali opet za mene za pocetak dovoljno.
Koliko vec rudaris s tim? Ja isto tako planiram da pocnem za nekih 10 dana ?Koliko dnevno imas $?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
e da, ajde jos par opstih saveta..nije pitano ali mozda nekog pocetniku pomogne-posebno ako su pare problem :)


-hdd kupite sata 80gb polovne...moze da se nadje za solidno ispod 1k dinara
-usb ekstendere obavezno uzimajte-idealno na aliju jer cete morati mnogo dati preprodavcima domacim. verzija usb esktender 006 je mozda najbolja, ali ono moze i 005 i sl sta vec nadjete
-metalni/drveni rig-ram mozete i sami napraviti da ustedite, ako ste vicni tome :)
-kad uzimate procesor najjeftiniji dvojegrani procesor za vasu plocu je ok (ako uzimate nove am3 ploce onda mozete polovan am3 x2 da pojurite..ako uzimate intel 1150 i sl onda samo novo, tj tesko cete naci polovno)....ploca da ima ako moze 6 pcie slotova ili bar 5
-ako je ploca sa ddr3 a uglavnom jesu -ddr3 mozete polovno da juriti i tu da ustedite takodje...modul od 4gb je dovoljan(ili 2x2gb)
-za power dugme tj ukljucivanje riga-ili srafciger ili da kupite mikroprekidace

bas su opsti saveti ali mzoda nekom pomognu-u svakom slucaju ne skodi, cim ne skodi... :) /,..,a grafike i napajanja ..pa tu je haos opsti to svi znamo

Ovde se ne slažam samo za HDD. Dovoljan je USB . Što se Riga tiče, nemojte praviti od drveta.
 
Ovde se ne slažam samo za HDD. Dovoljan je USB . Što se Riga tiče, nemojte praviti od drveta.
NA USB mozes samo Linux ..a to sumnjam da pocetnik ce da zna...takodje USB stick je 100 puta sporiji ..Ja na svim masinama koristim 2.5 inca hardove za laptop od 80-120 giga..malo trose malo kostaju
 
Ko ti je reko da na usb samo moze linux? Naravno da moze da se podigne win sa usb-a.
 
Danas je 14-ti dan kako to radim. Pa po danu imam oko 4 dolara sa ovom karticom.
Da tako sam i ja racunao da ce biti sa zecom ako je padne skroz cena dok ja kupim grafiku hah , a ako i dalje bude ova cena ovaj profit , eto meni jos jedne 1060 [emoji41]

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Za pocetak idem sa jednom i reko sam da cu da radim dok ne skupim 1 novcic a onda cu da promenim adresu jer sam sada na poloniex a tu mozes da prebacis tek kada skupis jedan ceo novcic.
 
koliko napajanje je dovoljno za pokretanje 2 gtx 1070 i osnovnih komponenti
 
Nazad
Vrh Dno