Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

sa 370-ticama kopaj monero, to ti se sada ubedljivo najviše isplati....
 
Hvala svima na odgovorima (uf sad ne znam sta da radim:smash:).Zato sam i postavio ovde pitanje jer sam usao u ovo a da nista ne znam o tome lik je to nahvalio i ajd da probam jeste na pocetku islo polako kapalo je ali evo sad sve to u mestu nekako stoji.
karanovicz da i ja cekam tu dobru dusu da ima strpljenja :)
A za monero nije problem kopacu ali koji miner kako idu podesavanja....
Hvala vam svima
 
ne stoji tebi , nego imas jako slab hardwer tj karte pa ti je malo to sto zarade, sad si video kako to ide, pa sada ili ulozi jos u jaci rig ili ako ne znas nista o ovome kupi neki BTC i cekaj
 
Skini nicehash miner ,ukucaj bitcoin adresu koja ti je..i pusti ga nek radi sam..sam ce da odradi test i kopa sta je najisplativije ..za nekog ko ocigledno ne zna nista o ovome to je najbolja solucija a imaces realan prikaz koliko zaradjujes dnevno .
 
Skini nicehash miner ,ukucaj bitcoin adresu koja ti je..i pusti ga nek radi sam..sam ce da odradi test i kopa sta je najisplativije ..za nekog ko ocigledno ne zna nista o ovome to je najbolja solucija a imaces realan prikaz koliko zaradjujes dnevno .

tu sam ali ne znam sta od ovoga treba skinuti i kako podesiti da to radi https://github.com/nicehash/NiceHashMinerLegacy/releases
NHML-1.8.1.3.zip
Source code (zip)
Source code (tar.gz)
U Svakom slucaju hvala
 
Da li je moguce imati recimo Gygabite i MSI karticu na istom minning rig-u ako su obe Radeon Kartice... ( sudeci prema internetu moze bez ikakvih problema ali da proverim jos jednom ovde )..
 
Naravno da moze. Nebitno ko pravi karticu, dokle god je isti chip.
 
ne mora ni isti cip...
moze i AMD i nVidia u jednom rigu
 
Ako moze neko da predlozi online i ofline wallete? Koji su najbolji? I kako drugacije prodati btc osim na ECD to sam jedino ukapirao...
 
Ako moze neko da predlozi online i ofline wallete? Koji su najbolji? I kako drugacije prodati btc osim na ECD to sam jedino ukapirao...

odes na kraken ili neki slican servis i povuces na bankovni racun
ili uzmes jednu od btc debitnih kartica
ili ako si u beogradu otidji na btc bankomat ali na bankomatu ti je provizija sigurno 7-8 %
od walleta najbolji ti je trezor ali kosta ,papirni walleti su dosta sigurni i besplatni su ako mislis cuvati na duze bitcoinpaperwallet.com
ako ne onda mozes drzati na krakenu ili gde odlucis da uzmes BTC debitnu
 
odes na kraken ili neki slican servis i povuces na bankovni racun
ili uzmes jednu od btc debitnih kartica
ili ako si u beogradu otidji na btc bankomat ali na bankomatu ti je provizija sigurno 7-8 %
od walleta najbolji ti je trezor ali kosta ,papirni walleti su dosta sigurni i besplatni su ako mislis cuvati na duze bitcoinpaperwallet.com
ako ne onda mozes drzati na krakenu ili gde odlucis da uzmes BTC debitnu

Koje BTC debitne kartice preporučuješ? Pokusao sam sa advcash, ali me nešto zezaju sa verifikacijom.
 
Poslednja izmena:
odes na kraken ili neki slican servis i povuces na bankovni racun
ili uzmes jednu od btc debitnih kartica
ili ako si u beogradu otidji na btc bankomat ali na bankomatu ti je provizija sigurno 7-8 %
od walleta najbolji ti je trezor ali kosta ,papirni walleti su dosta sigurni i besplatni su ako mislis cuvati na duze bitcoinpaperwallet.com
ako ne onda mozes drzati na krakenu ili gde odlucis da uzmes BTC debitnu

Da li moze na neki obican tekuci racun? Kakvi su to papirni walleti?
Sta mislis o blockchain walletu za cuvanje?
 
Pozdrav svima,

Upadam ovako malo bezveze ali mi treba savet. Da li uložiti novac u 3x GTX 1070 G1 Gaming 8GB ili 4x RX470 Sapphire 4GB?
Šta se trenutno više isplati? Da li će možda 1070 i kasnije imati veći MH/s od RX470 ili će srazmerno opati i na RX470 i 1070?
 
Ni u jedno ni u drugo. Kopa se za struju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Upadam ovako malo bezveze ali mi treba savet. Da li uložiti novac u 3x GTX 1070 G1 Gaming 8GB ili 4x RX470 Sapphire 4GB?
Šta se trenutno više isplati? Da li će možda 1070 i kasnije imati veći MH/s od RX470 ili će srazmerno opati i na RX470 i 1070?

Ako te kosta isto, uzmi NV. 3xnv ce sigurno trositi dosta manje od 4xRx, realno kartica vredi mnogo vise u preprodaji (RX serija je trenutno veoma precenjena zbog potraznje majnera), sve sto se trenutno kopa nesto je bolje sa NV (osim duala). Treba ti i jedan extender manje i napajanje za broj manje, cak i ploca za 3xgpu moze biti dosta jeftinija.
 
Pozdrav svima,

Upadam ovako malo bezveze ali mi treba savet. Da li uložiti novac u 3x GTX 1070 G1 Gaming 8GB ili 4x RX470 Sapphire 4GB?
Šta se trenutno više isplati? Da li će možda 1070 i kasnije imati veći MH/s od RX470 ili će srazmerno opati i na RX470 i 1070?

Ako mozes uzmi NV stix, dosta su bolje.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
@student, @dtodor Hvala puno na odgovoru! Pisem dole obojici da ne citiram posebno jednog posebno drugog.

Ja imam vise poverenja u nv kartice nego u amd, jeftinije me izadju cetiri 470tice ali bih pre kupio tri 1070.

E sad, ako se vec odlucim za 1070 (Strix po preporuci dtoroda), cilj mi je da ih imam cetiri do kraja ove godine, sada bih kupio 3 i dokupio posle jos jednu. Da li je 1000W okej ili je preporuka otici na 1200W?

Takodje da li imate neki predlog za plocu za 4 gpu?

Za ostalo sam planirao SSD 120/240 giga
Pentium ili i3 neki slabiji
8 giga rama

Svaki predlog je dobrodosao i hvala puno jos jednom!
 
Nije neka bitna razlika između ploče sa 4 slota i sa 6 slotova, nema razloga da ograničiš sebe na 4 karte na tom rigu. Slično i za psu, ok tu ima razlike u ceni ali opet npr lc1200 ima dobru cenu a možda kačiti 6 rx ili 1070 na njega.
 
Nije neka bitna razlika između ploče sa 4 slota i sa 6 slotova, nema razloga da ograničiš sebe na 4 karte na tom rigu. Slično i za psu, ok tu ima razlike u ceni ali opet npr lc1200 ima dobru cenu a možda kačiti 6 rx ili 1070 na njega.

Ako nema razlike onda je svakako bolje ostati na ploci sa 6 slotova, onda cu moci tu da spakujem jos 2, ne moram praviti novi rig kasnije.
Da li je to ovo napajanje LC Power lc1200 v2.4 platinum? (sa njim pokrivam 6x 1070) ?

Takodje me zanima da li je velika razlika u GTX 1070 i GTX 1070 OC?
 
Pokrivas samo imaj u vidu da to napajanje nije nista specijalno pre bih isao na Evga ili Super flower....

Razlika je onolika koliko je ti sam napravis,u sustini sto vise overklokujes kartu bolje rezultate imas,kad overklokujes kartu naravno da ce karta vise da se greje zato je vazno da karta ima dobro hladjenje da bi radila na manjim temperaturama i da bi mogao da izvuces maksimum maksimuma iz karte....

Sa druge strane mozes da spustis power limit da bi smanjio potrosnju karte i da smanjis overklok naravno karta ce onda sporije da kopa.

Od svih gtx 1070 Galaxy Hall of fame ti je najbolja karta na svetu,druge dobre karte su ti Palit game rock,Gainward Phoenix,Zotac amp extreme,onda ti idu Msi gaming x,Asus strix,i naravno Gigabyte Aorus.
 
Poslednja izmena:
Pokrivas samo imaj u vidu da to napajanje nije nista specijalno pre bih isao na Evga ili Super flower....

Razlika je onolika koliko je ti sam napravis,u sustini sto vise overklokujes kartu bolje rezultate imas,kad overklokujes kartu naravno da ce karta vise da se greje zato je vazno da karta ima dobro hladjenje da bi radila na manjim temperaturama i da bi mogao da izvuces maksimum maksimuma iz karte....

Sa druge strane mozes da spustis power limit da bi smanjio potrosnju karte i da smanjis overklok naravno karta ce onda sporije da kopa.

Od svih gtx 1070 Galaxy Hall of fame ti je najbolja karta na svetu,druge dobre karte su ti Palit game rock,Gainward Phoenix,Zotac amp extreme,onda ti idu Msi gaming x,Asus strix,i naravno Gigabyte Aorus.

Imacu u vidu onda Evga umesto lc1200. Sto se drugog dela poruke to mi je sve jasno.
Galaxy Hall of fame mi jefitnije izadje od Strixa, takodje i Zotac amp exteme. Da mi nisi rekao ne bih znao, hvala puno!

Znaci za sada je ovakva situacija:
Evga 1200W
3x Hall of fame / Zotac
 
:) Nema na cemu :).

Pa bice ti sve jasnije kad pocnes da overklokujes karte sam ces sve da shvatis.

I kad nabavis te Hall of fame karte stavi ovde da vidim bas koliko bacaju ja licno imam Gainward Phoenix nisam uspeo da se docepam tih Galax Hall of Fame karti nazalost.

Te Galax Hall of fame bi trebalo da idu na 2100 core bez problema cak i preko i memory clock bi trebalo da ide dosta vise nego na Gainward Phoenix.

Takodje bi trebalo i da su prilicno hladnije nego Gainward Phoenix sa obzirom da imaju mnogo bolje hladjenje.
 
Poslednja izmena:
Odlično je lc 1200w i lc 1000w platinum. Slobodno ga uzmi ako nađeš. Ima puno kablova tako da se super pokazalo. Pogotovo je plus što ga relativno lako možeš naći sa domaćom garancijom.
 
Lc 1200w jeste dobro napajanje ne kazem ja da je lose ali malo je bolje ipak Super flower,Evga,Corsair....

Lc od 1000w mu ne bih preporucio 6 karti sa skinutim power limitom bi prosle ali recimo da covek odluci da poveca power limit i da naklokuje karte do kraja onda je 1000w slabo previse za to....

Jeste da on sada planira 3 karte ali koliko vidim uzima maticnu plocu za 6 karti tako da ce verovatno kasnije da doda jos 3 karte.
 
Poslednja izmena:
Nije tacno po cemu je ta karta najjaca?
Hladjenje ventilatori gromada na 1000 obrtaja drzi 50 stepeni opusteno, probao 1070 i 1060 gigabyte xtreme bruka hladjenje inace pored njih sve su mi strix karte, gigabyte stvarno dobra karta.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nisam ni mislio da stavlja 6 gpu na 1000w, samo sam rekao da su dobra oba Lc-a. Naravno da su brendovi koje si nabrojao malo bolji ali ja bih prednost dao domaćoj garanciji a ne jurnjavi sa mađarima oko iste...
 
Nazad
Vrh Dno