Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Asus je odlican, i bios je ok samo sto je asus naknadno dodao podrsku za vise gpu. Jedino sto ti ona prelazi 100-110e, pre ce biti negde oko 150e.
 
Znam, ali ako je kvalitetano onda ni 30€ doplate nije problem. Sve ovo pitam za druga. Što se napajanja tiče, da li je bolje 2 po 850 ili jedno od 1000w ?
 
Šta zanači na matičnim oznaka BTC (da li je napravljena spacijalno za to)? Da li može i neka druga matična, do recimo 100-110€.

Kakva su ti iskustva sa Asus H270F Gaming ? Da li je osim biosa, sve drugo o.k. ?
Ta BTC oznaka znaci samo da ima vise pci-e slotova i nista drugo. Prilagodjena je malo kopanju ali skoro pa bilo koja ploca sa vise ulaza ce ti raditi posao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Znam, ali ako je kvalitetano onda ni 30€ doplate nije problem. Sve ovo pitam za druga. Što se napajanja tiče, da li je bolje 2 po 850 ili jedno od 1000w ?

Asus je Strix, ROG serija, top sto se tice Asusa i generalno ploca. Da ja biram Asusa i BTC pro...
Ja sam kompletno presao na serverska napajanja i prezadovoljan sam.
Ja svuda stavljam serversko koje napaja grafike i jedno obicno malo koje napaja samo plocu ali cekam da mi stignu ATX moduli pa da izbacim to malo, mislim da je bolje kad je jedno napajanje, zavisi od toga kolku potrosnju ima rig.

@Mikec
Ima i dodatna napajanja za pci-e slotove ali to danas vise nema znacaja jer se riseri napajaju direktno sa napajanja.
 
Koja serverka napajanja predlažeš ?
 
^Imas PM da ne ispadne da promovisem.
 
Serversko napajanje u ajdl trosi 60w samo za sebe. Zatoa nu su bas najpopularni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako ti je napajanje u idle ti si onda u debelom minusu i nema sta da ustedis. :d
Ja sam uporedjivao, Chieftek Navitas i ovo, u loadu mi trose isto, idle nisam gledao ali obraticu paznju da ne budu u idle. :d
 
Win10 vs Windows 7 vs Win10LTSB

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, ovako citam o ovome vec jedno 2 meseca , planirao sam da uzmem jednu rx medjutim taman kad sam se skupio nije ih bilo nigde , posto kesa vise nemam za vise grafika, da li je isplativo sa gtx 1060 i 3 ili 6gb? Znam da 6 daje vise hs al to nije velima razlika koliko znam ili kgresim? A poprilicna je razlika u ceni? I koji model gtxa da gledam? Ja dok sam gledao koji model preskocio sam sve sa jednim kkulerom,jednom sam ima 7950 sa 1 kulerom od tad nikad vise rekao sam sebi,plus ta grafika sve jedno ostaje kod mene za igrice..I koju valutu kopati da bi na mesecnom nivou mogao imati neki prihod od nje etc mozda?Grafiku bi trebalo da uzmem do kraja meseca pa sad me zanima sve sto mozete i imate reci znaci rudarenje sa 1 za sad..procesor je fx znam da nije bas isplatljivo s njim al dobro,i jos nesto da li dok komp rudari moguce koristiti komp za film yt itd ?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da izvinjavam se za spam ako jeste,i sa jednom kartom sve ovo sto sam pisao , jel za zec moguce podizati novac na mesecnom nivou posto za eth znam da mora da se iskopa 1 minimum tacnije1,1

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
ethermine isplaćuje min 0.05 eth a cex.io pretvara u pare min 0.1 eth, bar sam tako shvatio.
 
Zna li mi neko reći kolika je razlika u performansama kopanja ako imam 4 grafičke na jednoj mašini u odnosu na 2 grafičke na 2 mašine? Tj. da li se hashrate svake individualne kartice povećava ili smanjuje u zavisnosti od toga da li je njihov broj veći ili manji u nekoj mašini (i po mogućnosti ako može dati primer konkretnih cifara iz svog nekog iskustva).
 
Zna li mi neko reći kolika je razlika u performansama kopanja ako imam 4 grafičke na jednoj mašini u odnosu na 2 grafičke na 2 mašine? Tj. da li se hashrate svake individualne kartice povećava ili smanjuje u zavisnosti od toga da li je njihov broj veći ili manji u nekoj mašini (i po mogućnosti ako može dati primer konkretnih cifara iz svog nekog iskustva).

Nema razlike, ili ako ih ima su na nivou statističke greške (naravno, podrazumeva se da cpu nije najgori single core koji može da potera jednu grafu, da imaš minimum 4 GB rama).
 
Pozdrav svima, ovako citam o ovome vec jedno 2 meseca , planirao sam da uzmem jednu rx medjutim taman kad sam se skupio nije ih bilo nigde , posto kesa vise nemam za vise grafika, da li je isplativo sa gtx 1060 i 3 ili 6gb? Znam da 6 daje vise hs al to nije velima razlika koliko znam ili kgresim? A poprilicna je razlika u ceni? I koji model gtxa da gledam? Ja dok sam gledao koji model preskocio sam sve sa jednim kkulerom,jednom sam ima 7950 sa 1 kulerom od tad nikad vise rekao sam sebi,plus ta grafika sve jedno ostaje kod mene za igrice..I koju valutu kopati da bi na mesecnom nivou mogao imati neki prihod od nje etc mozda?Grafiku bi trebalo da uzmem do kraja meseca pa sad me zanima sve sto mozete i imate reci znaci rudarenje sa 1 za sad..procesor je fx znam da nije bas isplatljivo s njim al dobro,i jos nesto da li dok komp rudari moguce koristiti komp za film yt itd ?

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

posto spominjes zec vidim da bi to i rudario.. ja o ovome citam otprilike mesec dana veoma aktivno (zanimljiva mi ta "coin" zgroznica).
koliko sam uspeo da nadjem, nvidia je bolja za zec dok je radeon bolja za eth.. Ne znam da li je istina, ali procitah da ce od decembra biti lakse rudariti sa 6gb memorij nego sa 3gb.. Tj sto vise memorije to ce biti lakse rudariti.. Da li ce se sta promeniti nemam pojma. Pitanje da li iko to moze da predvidi.
1060 je isplativa.. rudari otrpilike 320 sola.. Evo tu imas par bench rezultata.. tako da po ovom kalkulatoru imaces profit od 4evrica po danu. Pod uslovom, naravno, da se cene i teskoca ne promeni..


Nema razlike, ili ako ih ima su na nivou statističke greške (naravno, podrazumeva se da cpu nije najgori single core koji može da potera jednu grafu, da imaš minimum 4 GB rama).

kakav je i3-6100 za dve graficke uz plocu GIGABYTE MB - SOCKET 1151 - GA-H270-GAMING 3
 
Ne mora I3, ili na običan G 4560 dual core ili slican, ja furam 4 grafe na običnom athlonu x2 koji je barem 60% sporiji od tog 4560. I sve radi.
 
pa gledam koja je to najmanja konfiguracija koja ce dobro raditi kao kucna varijanta ali uz dosta rudarenja.. a taj G4560 je doooosta jeftiniji sto mu je prednost..... Imam jedan stari laptop pa ne znam mzoe li taj procesor..
1)koju plocu za taj G4560
2)ima li veze ssd ili hdd za rudarenje.. Gledam ovaj seagate baracuda hdd od 1tb
 
Da znaci onda 6 gb verzija koji model po vama je najbolji ? Verujem da jw strix najkvalitetniji ali skoro niko ih ne koristi za rudarenje ? I sa jednom je znaci ok rudariti naravno ja ne ocekujem cuda od jedne al

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Da znaci onda 6 gb verzija koji model po vama je najbolji ? Verujem da jw strix najkvalitetniji ali skoro niko ih ne koristi za rudarenje ? I sa jednom je znaci ok rudariti naravno ja ne ocekujem cuda od jedne al

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

najbolje da pitas ovde GTX 1060
 
Zna li neko gdje mogu naci kako se podesava Claymore da kopa ETC. Google mi nije bio od puno pomoci. Hvala.
 
Na svakom poolu imas objasnjeno.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nema razlike, ili ako ih ima su na nivou statističke greške (naravno, podrazumeva se da cpu nije najgori single core koji može da potera jednu grafu, da imaš minimum 4 GB rama).

Naišao sam negde gde kažu da ne treba ni SLI ni CrossFire, jer mining program grafičke tera skroz nezavisno, pa sam pretpostavio da nema al reko da proverim, hvala :)
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima, imam jedno početničko pitanje :) koje rajzere/ekstendere uzeti? nesto sam malo proučavao i čini mi se da oni bez dodatnog napajanja nisu tako dobri kao oni koji imaju molex ili 6-pin konektor i da li postoji neka bitna razlika izmedju rajzera sa USB i flet kablom? i jos samo da li je neophodno da jedna kartica bude spojena sa PCI-e 16x na 16x rajzerom (kao posto je ona glavna?) ili sve mogu sa PCI-e 16x na 1x. unapred hvala :)
 
1. Uzmi usb riser card (Flet kablovi nekad znaju valjati nekad ne, ako si vec uzeo skupe ostale komponente, bolje kupi i to da ne upropastis zbog risera)

2. Ne mora ni jedna kartica biti spojena na x16 slot, sve mogu sa 16 na x1

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je isplativo kopati na kucnom racunaru? Po tim mislim racunar koji nije specijalno pravljen za rudarenje, jedna grafika. Znaci varijanta komp rudari dok spavam ili sam na poslu.
Da li moze tako nesto uopste da funkcionise u smislu ekonomske isplativosti? Ne ocekujem neku veliku zaradu ali ono sto se kaze bar nesto :)

Ako je tako nesto moguce koja bi graficka najbolje isla u smislu cena grafike-dobit?
 
Da li je isplativo kopati na kucnom racunaru? Po tim mislim racunar koji nije specijalno pravljen za rudarenje, jedna grafika. Znaci varijanta komp rudari dok spavam ili sam na poslu.
Da li moze tako nesto uopste da funkcionise u smislu ekonomske isplativosti? Ne ocekujem neku veliku zaradu ali ono sto se kaze bar nesto :)

Ako je tako nesto moguce koja bi graficka najbolje isla u smislu cena grafike-dobit?
Nisam bas mnogo kompetentan da odgovorim na ovo posto tek ulazim u celu pricu ali mislim da mogu da probam da odgovorim. Proguglas na netu koliki hash rate ima tvoja graficka i onda u nekom kalkulatoru uneses to i vidis koliko bi zaradjivao sa njom ( to se naravno odnosi na 24/7 rad) potrosnja struje kod nas je 0.06 $=6din prosek po kWh. Cena struje =6*(koliko vuce racunar)*(vreme rada u casovima) i vidis na osnovu ovoga da li si u plusu. Ako ne znas koliko ti vuce komp mozes da sabiras za komponente a mozes i okvirno 80% snage napajanja. Valjda sam bio od neke pomoci :)

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Imam komp iz potpisa. Planiram da uzima nesto malo bolje i novije. Ploca+proc+ ram za nekih 200-300e pa sam mislio takav racunar da iskoristim i za rudarenje ako je to moguce.
U slucaju da je tako nesto moguce i isplativo uzeo bih i neku bolju grafiku, moze preporuka sta je isplatljivo za budzet varijantu?
 
Imam komp iz potpisa. Planiram da uzima nesto malo bolje i novije. Ploca+proc+ ram za nekih 200-300e pa sam mislio takav racunar da iskoristim i za rudarenje ako je to moguce.
U slucaju da je tako nesto moguce i isplativo uzeo bih i neku bolju grafiku, moze preporuka sta je isplatljivo za budzet varijantu?
Trenutno nema grafickih kartica na trzistu ni nasem, a koliko vidim iz postova po netu, ni na okolnim. Graficka ti je za rudarenje najbitnija stvar ovo ostalo nije toliko bitno. Od AMD-a RX serija u sustini od 4 i 8 GB ce ti donositi koliku toliku zaradu, sto bolja grafika i sto skuplja krastavac. to je i zarada veca mada ne znam bas koliko bi ti se isplatilo to sa jednom grafikom i da povremeno majnujes jer obicno ljudi majnuju sa namenski sklopljenim kompom za takve stvari.

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Znam zato i pitam da li se isplati sa jednom :)
 
Nazad
Vrh Dno