Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Hvala. A kako ide od menjačnice do mene? Uplaćuje se na kreditnu karticu/račun koji ostaviš?

Imam i SSD i HDD viška, ne znam ima li nekog uticaja na kopanje i hash ili nema...
Verovatno ću da stavim Win 8.1.
Još razmišljam da li da kopam samo Eth ili Eth + Zec...od toga bi verovatno zavisio i izbor programa za kopanje.

Od menjacnice do dzepa ima nekoliko nacina, mozes da nekom prodas BTC i od njega fizicki uzmes pare, a ima i drugih nacina ...
Sto se tice uticaja na kopanje HDD ili SSD nema uticaja.
Moj ti je savet da instaliras win10, jer na njemu nvidia kartice najbolje rade. A mozes da kopas ETH+ DCR u dualu, ili ETH + sia isto dual, a ne moze ETH i Zec u dualu, kopas ETH ili ZEC, za nvidia je bolje ZEC, a moze i ETH.
 
Poslednja izmena:
Sa ovim diffom trenutno sve tri kartice zajedno bi iskopale oko 0.58-0.61 ETH za 30 dana, to je samo danas, za sutra ko zna ... i tu cifru pomnozis sa cenom $ ili € koja je trenutna isto kao i diff i vidis koliko bi iskopale u parama, ali kao sto sam vec rekao jo je samo trenutna cifra, bas je pre nekih dve nedelje diff u jednom danu neverovatno otisao gore, a samim tim se i kolicina iskopanog novcica smanjila.

Pa to je onda kako sam i mislio...kad se odbije struja recimo oko 140 $ mesecno...e sad dal ce nekad ETH da ljuljne gore,pitanje je...mada ako je tako isplatio bi masinu za 7+ meseci,nakon toga ko zna..mozda bude zarade mozda ne.A samo jos nesto definitivno moze taj diff da ide samo na stetu tj da se smanji kolicina da ide ispod 0.5 eth za mesec dana,ne postoji sansa iz tvog iskustva a i drugih da se mozda iskopa vise vremenom?

Da li rudarenjem ETH-a i jos jedne valute jedna od njih dve trpi tj ne moze maximum da se izvlaci za recimo obe?
Sta radite prilikom nestanka struje itd?Kako to regulisete?imate agregate :-D
 
Poslednja izmena:
Dual mining se odavno ne isplati..dobijes 7-8% vise u vrh glave a trosi ti 35% vise struje..npr koji sam u crvenoj zoni se uopste ne isplati jel to sto se malo vise dobije bude manje nego sto bude veca struja jer moras da racunas i da kad kopas u dual claymore ti uzima 2% proviziju a kad samo ETH 1% proviziju..takodje kopanje u dualu ti maksimalno optereti grafike pa ce manje i da traju
 
za nvidiju se ne isplati dual mining, da ima AMD recimo Rx 480 mogao mi i quad mining :laugh:
 
Hvala. A kako ide od menjačnice do mene? Uplaćuje se na kreditnu karticu/račun koji ostaviš?

Imam i SSD i HDD viška, ne znam ima li nekog uticaja na kopanje i hash ili nema...
Verovatno ću da stavim Win 8.1.
Još razmišljam da li da kopam samo Eth ili Eth + Zec...od toga bi verovatno zavisio i izbor programa za kopanje.

Na mjenjacnici mjenjas za BTC ako si iz Srbije mozes preko ovih www.ecd.rs ,ti njima BTC oni tebi na tekuci racun dinarski dinare.provizija je 7-8%
Za nas koji zivimo u zapadnim srpskim zemljama najbolji nacin su visa debitne kartice koje izadaju online bitcoin walleti kao to su xapo.com ili spectrocoin.com i slicni,samo nisam siguran koja je tu provizija.
Stavi win 10 pro
Za SSD i HDD pogledaj storj.io tamo mozes da rentas HDD i SSD i zaradis

Mislim da sam negde naletio da postoji i novcic koga mozes da majnujes sa HDD BurstCoin
 
za nvidiju se ne isplati dual mining, da ima AMD recimo Rx 480 mogao mi i quad mining :laugh:


Te 3 graficke sam i razmisljao da uzmem za ETH e sad da li u slucaju dual manje kopas ETH-a ili nema veze to?Mada trenutno me zanima ETH samo.Neki savet?Sta jos od komponenata uzeti?
Nego me malo buni sto gotovo svi pricaju da se ne isplati ETH rudarenje a pogotovo BTC sa grafikama a po neki racunicama sa 3x 480 grafikama neko je vec pisao da se izrudari oko 0.57-0.60 ETHa mesecno sto na kraju izdje oko 150$ kad odbijemo struju,ne verujem da ce racun stici 100e za struju bas.Iskoriscenost hardevra po meni nije bitna jer bi grafike bile 3 god u garanciji nadam se da podleze garanciji ako riknu u tom periodu,po tome zaista ispada oko 12 meseci da treba da se isplate ali nakon toga ako ne padne drasticno sve ostalo je zarada ako se vise ne ulaze.Znam da ce se mnogo manje kopati za 1 god ali i 100$ mesecno meni bi bilo ok jer to bi bio dzeparac na sadasnja primanja...ili pak se okrenuti berzi pa cekati da padne malo ispod 300 pa kupovati a onaj sajt sto je ostavljen za kupovinu u Srbiji i menjanje dozvoljava samo do 50.000 rsda(da li je to po transakciji ili po nalogu sa kog si registrovan i ne moze vise) sto je bas malo...ne znam samo do koliko dozvoljavaju prodaju,da li isto do 50.000 ili moze i vise
 
Poslednja izmena:
Hvala. A kako ide od menjačnice do mene? Uplaćuje se na kreditnu karticu/račun koji ostaviš?

Imam i SSD i HDD viška, ne znam ima li nekog uticaja na kopanje i hash ili nema...
Verovatno ću da stavim Win 8.1.
Još razmišljam da li da kopam samo Eth ili Eth + Zec...od toga bi verovatno zavisio i izbor programa za kopanje.
Ispravite me ako gresim ali isplata obicno bude posle iskopanog jednog novcica, znaci kada izmajnuje 1 eth onda ti isplate, a ti sa jednom karticom neces doci do jednog novcica bas dugo vremena da dodjes ( po mojoj proceni nekih 8 meseci) pa pre toga dobro ispitaj da li da se uopste upustas u ovo. Nemoj da mislis da te ja odgovaram, to nikako, ovo je isplativa stvar i svako ko kaze suprotno laze, nego mislim da treba da napravis neki rig da barem na dva meseca imas isplatu sve preko toga mi je previse daleko. I sam sam okusio to sa dve grafe pa sada pokusavam da se skrpim za jos dve.
Moje iskustvo 2 x 1060 6GB strix oko 0.25ETH mesecno , zato i hocu jos dve da stavim pa da imam redovniju isplatu jer kad je to na walletu onda je to moje sve dok je na poolu to je Srodingerova macka

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Ispravite me ako gresim ali isplata obicno bude posle iskopanog jednog novcica, znaci kada izmajnuje 1 eth onda ti isplate, a ti sa jednom karticom neces doci do jednog novcica bas dugo vremena da dodjes ( po mojoj proceni nekih 8 meseci) pa pre toga dobro ispitaj da li da se uopste upustas u ovo. Nemoj da mislis da te ja odgovaram, to nikako, ovo je isplativa stvar i svako ko kaze suprotno laze, nego mislim da treba da napravis neki rig da barem na dva meseca imas isplatu sve preko toga mi je previse daleko. I sam sam okusio to sa dve grafe pa sada pokusavam da se skrpim za jos dve.
Moje iskustvo 2 x 1060 6GB strix oko 0.25ETH mesecno , zato i hocu jos dve da stavim pa da imam redovniju isplatu jer kad je to na walletu onda je to moje sve dok je na poolu to je Srodingerova macka

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk

ethermine moze da vrsi isplatu i za 0.05.
Payment threshold in Ether (Min: 0.05 Ether, Max: 10 Ether, if set to less than 1 Ether a fixed tx fee of 0.001 Ether will be deducted from the paid amount).
 
Poslednja izmena:
kopam zcash od pocetka, i stvarno nemam problema sa namestanjem, sve mi je jasno, ali bih da prodam eth sad kako resiti ovo?
 

Prilozi

  • eth bench.jpg
    eth bench.jpg
    195.9 KB · Pregleda: 254
skini claymore. na ethermine pulu imas sta ukucati.. i radi bez problema.. koliko vidim, claymore, moze i za amd i nvidia
 
Sta treba da uradim da bih prebacio BTC sa Bitreksa na Cex? Prekopirao sam deposit adresu sa Cex-a na bitreks ali nece nest0, da li sam to uoopste trebao da uradim?
 
aktiviran je SegWit vjerovatno je to problem
obrati paznju kako pocinnje adresa na koju saljes sa 1 ili sa 3
 
moze li se uopste slati sa starim adresama koje pocinju sa 1 na nove SegWit racune koji pocinju sa 3?
dobio sam email od trezora koji je pozvao da svi predju na SegWit racune
 
Evo zasto nece ,sa stranica trezora


These transactions are currently supported:

Legacy address to SegWit (P2SH) address*
SegWit (P2SH) address to Legacy address
SegWit (P2SH) address to SegWit (P2SH) address
Legacy address to Legacy address

*Some services might not support sending bitcoin to P2SH addresses. Please use your Legacy account to receive your coins, and then send them to your SegWit account.


https://blog.trezor.io/rolling-out-trezor-wallet-segwit-segregated-witness-5700269debc5
 
Moze mali savet za kupovinu graficke? Nesto do 40 000din na KP.
Uzeo bih da imam za gejming, a pustao bih je da rudari sve ostalo vreme da snizi sebi cenu :)
Recimo gtx1060, sada ne znam da li od 3 ili 6GB i koji konkretno model...
 
Nema šta, probaj naći nešto od rx470, rx570, rx480, gtx1060 pa udri. Što se tiče količine memorije, sa 3GB si bezbedan do marta 2019*(prema tabeli koju sam našao za DAG veličinu). Probaj se dokopati bar malo više rama pa i da je polovna karta, samo da je prodavac sa puno pozitivnih. Imaš dovoljan budžet.
 
Hvala. Nasao sam u tom budzetu Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6G, sa Samsung memorijom, pa cu najverovatnije to pazariti. Ako neko ima nesto da doda/posavetuje, slobodno :)
 
Sa 470 koja je jeftinija ces dobiti vise na miningu. Ne znam koji je odnos 470/1060 u gamingu
 
Juce skinem clay 3.5 cpu miner (fx8350)podesim ga na dwarfpool pokren sve fino radi, baca 260mh,a da pritom radi samo sa 56%. Tem. nije prelazila 46°(noctua nh d15)
Najveci problem je sto kad sam ustao jutros imam sta da vidim, celi komp je zablokirao,bukvalno nisi mogo nista sem da ga ugasim i to drikt na dugme. Da li je ko imo slicno iskustvo,ili pa zna uzrok. Hvala


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
A si kopao

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Jesam. Pokrenuo se miner redovno i na poolu sam proverio sve je bilo ok. Kad je zablokiro nije majnovao ni cpu ni gpu,a prije sam majnovao samo sa gpu ,sve je bilo ok.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Trebam misljenje, vredi li investirati ASUS ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING RX 570 4GB GDDR5 OC PCIE - 356e zelim kupiti 4kom. I koliko je cena veca od realne. Hvala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja bi ih kupio po toj ceni ukoliko su nove, i sa upotrebljivom garancijom.
 
A sta si kopao sa cpu? Ako ti je napajanje knap, cpu vuce 125W, dakle na ceo rig dodas 125W, isto proveri dal ti se greje 24 pin i 8 pin sto idu u plocu

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Trebam misljenje, vredi li investirati ASUS ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING RX 570 4GB GDDR5 OC PCIE - 356e zelim kupiti 4kom. I koliko je cena veca od realne. Hvala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

skupo...
sve preko 30k din je mnogo...
 
Monero sam kopao. Napajanje je 1000w super flower 80+ bronza, i imam jos samo 470 4gb kupljena u srecna vremena:)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Planiram da uzmem ovu grafu Sapphire RX 580 4GB NITRO+? e sad koja je razlika ove i verzije od 8Gb za trenutno i buduce kopanje? koliko memorija igra ulogu ?
 
Nema šta, probaj naći nešto od rx470, rx570, rx480, gtx1060 pa udri. Što se tiče količine memorije, sa 3GB si bezbedan do marta 2019*(prema tabeli koju sam našao za DAG veličinu). Probaj se dokopati bar malo više rama pa i da je polovna karta, samo da je prodavac sa puno pozitivnih. Imaš dovoljan budžet.

2019? ne 2018? ako je tako da uzimam 1060 od 3gb, dzabaluka su?
 
Nazad
Vrh Dno