Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Obojica treba da sacekate,jer do kraja avgusta izaci ce u prodaju Vega 56 i Vega 64 bice zanimljivo videti kako ce se pokazati za rudarenje mozda budu i bolje od rx 580 ko zna....

Pa verovatno da ce da bude bolja ali ocekuj da ce za toliko koliko bude bolja da bude i skuplja. Za sada se predvidja da ce cena da bude 399 na dan izlaska ali amd planira da sada kartice upakuje u neke pakete da bi sprecio majnere da pokupuju sve kartice na dan izlaska.
 
Da cuo sam za te pakete u pravu si,ali bice ih i u slobodnoj prodaji sigurno,tih 399 dolara to mu kod nas dodje 500 eura tako da ce se takmiciti sa gtx 1070....
 
Juce koncno pokrenuo rig sa 4 1080ti
Claymore's Dual miner probao ljepo radi ETH DCR ili ETH SIA itd
Ali imam problem sa zecom ,skinuo sam onaj miner sa bitcointalk foruma za nividu ali nece da se pokrene ,kao fali neki fajl kad se pokrene...skidao sam vise verzija.Sta bi moglo da bude
 
Pa to moze da bude problem samo do bat fajla...Mora da nisi lepo sve uneo....

Si povecao virtuelnu memoriju?Pise u samom mineru da je treba povecati.


For multi-GPU systems, set Virtual Memory size in Windows at least 16 GB:
"Computer Properties / Advanced System Settings / Performance / Advanced / Virtual Memory".
 
Ako mislis na ewbf miner, mozda ti je antivirus obrisao neki fajl, posto ga uglavnom prijavljuju kao takvog.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Nasao rijesenje na drugom forumu
Ako nekom zapane da zna da treba skinuti i instalirati Nividia CUDA Toolkit pre nego pokrene EWBF CUDA Zcash miner
 
Jel to samo za Nvidiju gtx 1080ti problem?Ja evo koristim gtx 1080 Palit game rock nikakav Cuda toolkit mi ne treba.
 
Jel to samo za Nvidiju gtx 1080ti problem?Ja evo koristim gtx 1080 Palit game rock nikakav Cuda toolkit mi ne treba.
nemam pojma,nisam mogao da pokrenem miner iskoci greska fali nekakav fajl a onda sam guglajuci nasao info da treba instalirati CUDA Toolkit i sada radi bez problema
 
Nisam znao za taj Cuda toolkit inace bi ti ga predlozio vazno da si se snasao i da radi kako treba.
 
u principu netreba cuda toolkit,ima to u drajveru najnovijem,ovo je vrv slucaj noviji majner od drajvera,pa isti nezna sta kako da kopa,dal je sistem ofrlje il vijetnamski :)
 
pozdrav, moze li neko da mi objasni kako da popravim miner. kada startujem miner na novoj masini on samo iskoci na trenutak i zatvori se. da li neko zna zasto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako kako si opisao sigurno niko ne zna
Proveri da antivirus nije obrisao exe
Dodaj pause na kraj bat fajla u novom redu

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
tekst u bat fajlu je ostao default samo da bih video koliko kartica cita ali nisam probao da dodam pause. hvala na pomoci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
isto se i meni desava..Mada ni ne pokusavam da ga pokrenem vec mesec dana. Defaultni bat sam probao. Nije mi antivirus nista progutao. Mora bat biti problem nema sta drugo
 
Ima li tema o cloud miningu i gde bi je mogao pronaci kada sam ukucao u pretragu nije dalo rezultata?Da li je to pametno ili je klasicna prevara u pitanju?
 
ako bi se pocelo sa 3x 480 grafikom i ostalim komponentama,moze li mi neko reci koliko bi to na mesecnom nivou moglo doneti ETH??
 
Nece ljudi bas da odgovaraju na takva pitanja, najverovatnije jer misle da su gotovanska, ali na ovoj temi je relativno skoro bio link za sajt koji se zove whattomine, ili tako nekako, i tamo imas tabele na osnovu kojih racunas sta se i koliko isplati.
 
Potrazicu...hvala u svakom slucaju.
 
ako bi se pocelo sa 3x 480 grafikom i ostalim komponentama,moze li mi neko reci koliko bi to na mesecnom nivou moglo doneti ETH??

Sa ovim diffom trenutno sve tri kartice zajedno bi iskopale oko 0.58-0.61 ETH za 30 dana, to je samo danas, za sutra ko zna ... i tu cifru pomnozis sa cenom $ ili € koja je trenutna isto kao i diff i vidis koliko bi iskopale u parama, ali kao sto sam vec rekao jo je samo trenutna cifra, bas je pre nekih dve nedelje diff u jednom danu neverovatno otisao gore, a samim tim se i kolicina iskopanog novcica smanjila.
 
Pozz ljudi novi sam na forumu nadam se da vam pitanje nece biti glupo.
Evo nisam zadnje u toku s grafama planiram napraviti prvi rig pa bi me zanimalo sto vi kazete koje su grafe trenutno najbolje za uzet u odnosu na cijenu/potrosnju struje/jacinu, planiram rudariti zcash,monero,etherum.
 
Nece ljudi bas da odgovaraju na takva pitanja, najverovatnije jer misle da su gotovanska, ali na ovoj temi je relativno skoro bio link za sajt koji se zove whattomine, ili tako nekako, i tamo imas tabele na osnovu kojih racunas sta se i koliko isplati.

Na whattomine unesem dif sa nanopoola i tamo kalkulator kaze da ja sa moje 4 1080Ti trebam da kopam dnevno 0.07 Zeca ali ne iskopam ni 0.05 dnevno....
Sad sam presao na drugi pool pa cu da vidim
Jel moguce da pool krade i uzma veci fee nego sto kazu
 
Pazario sam jednu GTX 1060-icu (Asus Expedition OC 6GB) i planiram da je uposlim...Imam staru mašinu (i3-3210, ASRock B75 Pro3, 8GB RAM, Thermaltake Smart SE 630W) u koju mogu da je ubodem da radi 24/7. Treba mi par saveta...

Prvo, u vezi mašine. Znam da ne troši mnogo i da će napajanje izdržati (1060 ne vuče mnogo, pogotovo kad joj se obori power limit). Koji Windows je najbolje da instaliram, sa kojim ima najmanje problema? Ima li neke veze da li ću staviti SSD ili HDD ili je svejedno?
Drugo: verujem da su novi Claymore i Ethminer otprilike tu negde kad je kopanje sa Nvidijom u pitanju, nisu neke razlike u hashu? Koliko sam skontao, Ethminer je optimizovaniji za NVidiu?
Treće: koji pool? Gde je stabilnije, gde ima manje zvrčki oko isplate i slično...
Četvrto: kad smo kod isplaćivanja, kako to uopšte ide? Plaća se na tvoj PayPal nalog ili kako?

Što se tiče samog podešavanja karte, to ću da pročešljam po netu i u Nvidia mining temi...Ove stvari sam pitao jer smo Srbija, krastavac, pa ne mora kod nas da ide kao kod ovih napolju, više mi znače vaša lična iskustva...I naravno, bio bih veoma zahvalan kad bi mi neko dao neki korak-po-korak opis oko započinjanja, ako nisam previše drzak.
 
Koja memorija na toj ecpedition

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Micron. Nije na nivou Samsunga ali bi trebalo da su tu negde...
 
Prvo, u vezi mašine. Znam da ne troši mnogo i da će napajanje izdržati (1060 ne vuče mnogo, pogotovo kad joj se obori power limit). Koji Windows je najbolje da instaliram, sa kojim ima najmanje problema? Ima li neke veze da li ću staviti SSD ili HDD ili je svejedno?
Drugo: verujem da su novi Claymore i Ethminer otprilike tu negde kad je kopanje sa Nvidijom u pitanju, nisu neke razlike u hashu? Koliko sam skontao, Ethminer je optimizovaniji za NVidiu?
Treće: koji pool? Gde je stabilnije, gde ima manje zvrčki oko isplate i slično...
Četvrto: kad smo kod isplaćivanja, kako to uopšte ide? Plaća se na tvoj PayPal nalog ili kako?

1) ja koristim ssd na mojim rigovima i imam instaliran win10, moze da se koristi i HDD, a moze i win 7 ( na jednom rigu imam win7), kod win10 je bitno da iskljucis automatski update win10 i drajvera.
2) koristim Claymore , imam AMD kartice i nema nikakvih problema
3) koristim ethermine.org za eth, suprnova.cc za DCR i nanopool.org za ETC i sia, i nisam imamo nikakvih problema sa pulovima.
4) za isplatu, otvoris nalog za nekoj menjacnici bittrex, poloniex, bitstamp i na svom nalogu dobijes depozit adresu za novcic koji zelis da kopas, tu adresu uneses kod podesavanja u Claymore i kopas, kada iskopas dovoljno za isplatu, novcic ti legne na tvoj nalog na menjacnici...
 
Hvala. A kako ide od menjačnice do mene? Uplaćuje se na kreditnu karticu/račun koji ostaviš?

Imam i SSD i HDD viška, ne znam ima li nekog uticaja na kopanje i hash ili nema...
Verovatno ću da stavim Win 8.1.
Još razmišljam da li da kopam samo Eth ili Eth + Zec...od toga bi verovatno zavisio i izbor programa za kopanje.
 
Poslednja izmena:
8.1 ti je najgore resenje, stavi win 10.
ssd nema uticaja na hash ali puno znaci dok stelujes karte jer tad bezbroj puta resetujes racunar.
 
Nazad
Vrh Dno