Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

1. napjanja se ne pale sihronizovano
2. extendere takodje bodes gde se napajaju kartice (nadam se da su USB)

tada se moraju instalirat ok ili ti je nesto zeznuto
 
Extenderi su ubodeni gde I kartice. Aj da probam onda I sinhrono paljenje napajanja . . . valjda cu uspeti to da uradim. :)
 
A moze li da bude zato sto mi win nije aktiviran?
 
ne, nesto si zeznuo od windows-a do loshih extendera to ko za cega
 
STavi druge drivere chekiraj clean install ili probaj DDU (display driver uninstaler), naravno imas win10
 
I na kraju kopa eth sa njima :d
 
pa 1080 Ti nije za eth vec zec...
 
1. napjanja se ne pale sihronizovano
2. extendere takodje bodes gde se napajaju kartice (nadam se da su USB)

tada se moraju instalirat ok ili ti je nesto zeznuto

1. nije do toga
2. moze da bude

@Krki
Ne moras sinc da palis, bitno je da prvo upalis ono na koje su ti 2 grafe a posle ono gde su ti 2 grafe i ploca.
 
pa 1080 Ti nije za eth vec zec...

Moram da priznam da tek ulazim u sve ovo ali iztrazivao sam i na nekim kvalitetnim sajtovima nasao informacije da ta kartica daje vrhunske rezultate i najboji hashrate i za ETH i ZEC
Za ETH 37 Mh/s za Zec 650Sol/s
A sve ostale kartice bacaju ispod 30Mh/s ETH
 
Poslednja izmena:
Zar 1070 za ETH ne daje od 30-34?
 
Poslednja izmena:
Nije tacno da na Zecu daje 650 sol-a to jedino out of the box kada se overklokuje dobacuje do 700 sol-a bez problema cak i vise od 700 sol-a moze da dobaci ako je sjajan primerak karte.

A za Eth zadnje sto znam je da daje 34.5 mh/s e sad ako je izasao neki novi program koje je bolje optimizovao kartu onda je moguce da je 37 ali tesko....

Gtx 1070 imam ja licno i ne moze da dobaci 34 nikako,meni je out of the box bacala 24,25 overklokovanjem memorije je dosla do 30 mh/s...

Znaci mozda moze najvise do 32 mh/s i to je to.
 
Poslednja izmena:
Kako se 2 riga povezuju na jedan monitor? I da li svaki rig radi za sebe ili se povezuju medjusobno pa rade kao jedan?
 
Moram da priznam da tek ulazim u sve ovo ali iztrazivao sam i na nekim kvalitetnim sajtovima nasao informacije da ta kartica daje vrhunske rezultate i najboji hashrate i za ETH i ZEC
Za ETH 37 Mh/s za Zec 650Sol/s
A sve ostale kartice bacaju ispod 30Mh/s ETH

Lepo si ti procitao da daje najvise eth al uporedi malo cenu drugih karti i koliko one daju sa 1080 pa ces videti odnos cene/mhs. Lepo ti kazu iskusniji kopaj ZEC, 1080 je za to, ako ti se bas toliko svidja ETH kopaj njega.

Kako se 2 riga povezuju na jedan monitor? I da li svaki rig radi za sebe ili se povezuju medjusobno pa rade kao jedan?

Ovo pitanje u principu nema veze sa kopanjem i rigovima, potreban ti je KVM switch, na njega povezes oba riga i na dugme prebacujes sa kog da ti daje sliku.
 
Ljudi, kako se sada kotiraju 560 i R9 380 kartice, isplati li se kupovati to? Mislim šta bi bilo najpametnije kopati njima i koliko okvirno mogu da zarađuju dnevno/mesečno kako god?
 
Kako se 2 riga povezuju na jedan monitor? I da li svaki rig radi za sebe ili se povezuju medjusobno pa rade kao jedan?

Imas vise nacina. Uzmes KVM switch pa se prebacujes sa monitora na monitor.
Instaliras TeamViewer pa se tako prebacujes sa jednog na drugi.
Fizicki prebacujes kabal sa jednog riga na drugi :)
 
Receno mi je da rudarenje ne zahteva veliki protok interneta, pa da pitam, da li moze da se koristi net preko mobilnih operatera?

Da li u ovoj racunici, Capture.PNG
Power cost/Day ulazi u Profit per day ili je potrosnja energije po danu odbijena od profita po danu?
 
Da mogao bi.

Ne znam zasto pravis vise racunice ljudi ti pricaju vec danima koje karte vucu koliko struje i sta koja karta najbolja kopa...Dok ti pocnes da kopas ode isplativost na nulu posto vidim kako si krenuo ima mesec dana da racunas nesto.

Inace to sto si napisao u tom kalkulatoru nista nije tacno koje to karte ce da daju 3108 sol-a?I koje to karte trose 1150w ili si samo lupio brojke?
 
Poslednja izmena:
Jos nemam nameru da pocnem da se zanimam sa time vec se raspitujem sta i kako?

bzv sam stavio tu racunicu, Capture2.PNG inace tako pise, a potrosnja 280w (x4).

ne rece mi sto se tice kalkulatora, u rubrici ''zarada po danu'' da li u nju ulazi ''potrosnja snage po danu'' ili je ona vec odbijena i ''zarada po danu'' je cista suma?
 
Ta Zotac moze u teoriji sa nekim ludim klokovima mozda i da dobaci tu cifru mada realnija je cifra od 750 sol-a....Potrosnja je onoliko koliko je spustis ti sam odredjujes ali za 750 sol-a moraces da povecas power limit a ne da spustis i da je naklokujes samo tako....Znaci racunaj veliku potrosnju mozda cak i vise od 280w....

Taj kalkulator ne bi koristio sam je najbolje da izracunas sa olovkom i papirom koliko te sta kosta.
 
Ja imam mobilni net. Sad sam proveravao - 6 GB za 2 nedelje.
Hvala, za koliko je to gpu-a?

Fallout 3@ hoces da kazes da svaku vrednost sol-a uzimati sa 2-3% manje nego sto se vodi? Ja sam mislio da se sa drugim firmware-om gpu-a dobija neznatno vise?

Znaci, ne postoji dobar kalkulator.
 
Pa ne bas samo nemoj sve sto citas po netu da uzimas za bukvalno idi malo na youtube pa gledaj iz prve ruke koliko je ko izvukao iz gtx 1080ti i koja su mu podesavanja to ti je najbolja skola....

Svaka kartica ti je prica za sebe ja samo okvirno mogu da ti kazem koliko bi trebalo da ti daje odredjena karta...
 
Jel ima neki link gde se redovno ažuriraju liste kartica starijih i novijih da može da se uporedi šta koliko čega kopa? Pošto je to najbitnije
 
Kako se 2 riga povezuju na jedan monitor? I da li svaki rig radi za sebe ili se povezuju medjusobno pa rade kao jedan?

To sa i ja skoro trazio, jer bih imao dva riga..
Mislim da moze i preko video izlaca.. Ako mnitor ima recimo hdmi i jos neki drugi tip povezivanja.. ali nisam siguran da li 100% radilo.. kvm switch je najbolje resenje...
 
Nazad
Vrh Dno