Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Stavio na gminer sada je 40,2sol ja zadovoljan .
Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Forumasi :) "Lurkujem" povremeno na forumu od 2017. kada sam krenuo sa kopanjem ali eto tek sada odlucih da se prikljucim diskusijama... Kopao sam sa RX 580 8GB sve i svasta, poslednje ETH dok nije presao na PoS... od tada neki spec mining ali nista specijalno.

Elem, kupe mi graficke prasinu ali kao sto je pametno rekao kolega @darkoj89 kopalo se 2021 sasvim fino sa njima iako su bile zastarele vec tada. Jel ima jos neko ove legende iz proslosti i sprema se da ih potencijalno usmeri na nesto kada altovi krenu da divljaju i opet eventualno bude par dolara po karti dnevno? :D

Jel ima neko misljenje koji bi potencijalno algo bio najbolji za RX 580? KawPow ili Autolykos mozda? Ili najbolje da ih batalim i bacim na KupujemPodajem, ionako su se isplatile vise puta :LOL:

Hvala i pozdrav jos jednom!
 
Ja sam sve moje mašine odmah posle ETH-a prebacio na ETC/ZIL dual mining na Ezil poolu, međutum Ezil se zatvara 25.03. tako da ću da vidim šta ću dalje :) Možda ETC/KAS na Minerstat...
 
Hvala na predlogu! KAS sam probao da kopam ali kasno, vec je previse usmereno na njega i profitabilnost je katastrofa. Pritom, circulating supply je ogroman i marketcap je vec 3 bn tako da nesto nisam optimistican da cena moze da ode toliko da se u dugom roku isplati...

ETC mozda iznenadi dugorocno, ko ce ga znati 😃

Sve mi deluje da ce RX580 ipak na KP pa da predjem mozda na neku jacu Nvidiu za gaming, pa mozda je oprobam i u kopanju po malo 😃
 
FLUX je odlican projekat ali Equihash algo je realno mnogo bolji na Nvidia kartama... da imam njih umesto RX580 FLUX bi mi bio prvi pik definitivno. Ovako je profitabilnost bas losa, bar zadnji put kada sam gledao...
 
na dcr blake3 5 rx470(570) grafika u mineru kaze da trose 363W
 
Nazad
Vrh Dno